26. Wikivíkend

26. Wikivíkend

24. 10. 2017 Tereza Prokopová, Daniel Barvík

Jak už jste si jistě zvykli, AKUTNĚ.CZ je všude, kde se děje něco zajímavého. Tentokrát se naši zástupci zúčastnili 26. Wikivíkendu, tedy soustředění tvůrců internetového projektu WikiSkripta, ve Žďáru nad Sázavou. Co se skrývá za tímto možná tajuplným názvem akce, se dozvíte v naší reportáži.

Klíčová slova: Wikivíkend, Žďár nad Sázavou

Na prstech jedné ruky bychom spočítali, kolik studentů medicíny se ve svém životě nějakým způsobem nesetkalo s projektem otevřené učebnice kolegů z 1. LF UK. Ne jinak tomu bude mezi lékaři. My jsme ovšem dostali příležitost nahlédnout do zákulisí, a tak jsme se v podvečer pátku 20. října seznamovali s několika zakladateli projektu a jeho editory, administrátory a techniky. Po vzájemném představení následovala krátká diskuze nad společnými tématy, neboť hlavní program nás čekal druhý den.

Sobotní dopoledne vyplnilo povídání o historii projektu WikiSkripta a na řadu přišla také prezentace portálu AKUTNĚ.CZ. Kromě všeobecných informací o portálu a jeho aktivitách zajímal účastníky způsob spolupráce AKUTNĚ.CZ se studenty, či kolik jich zůstane věrno akutní medicíně i postgraduálně. Ostatně tématika kooperace studentů a lékařů nás při společných diskuzích provázela celý den. Dále jsme byli svědky práce editorů a dalších členů týmu WikiSkript nebo školení nováčků v tomto projektu. Setkání znamenalo pro obě strany výměnu cenných zkušeností, drobných pozorností a pozvánek na nadcházející události. Těšíme se tak na další shledání na 27. Wikivíkendu či IX. konferenci AKUTNĚ.CZ.


Zpět