STUDENTSKÝ MARATON Biskupice 2014

STUDENTSKÝ MARATON Biskupice 2014

29. 9. 2014 ...sejdeme se v Biskupicích....

Jako již tradičně na konci září i letos proběhl v Biskupicích u Třebíče studentský maraton urgentní medicíny, pořádaný Rescue Teamem Vysočina, o.s., a ani letos na startovní listině nechyběla jména účastníků z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.

Klíčová slova: Maraton, Biskupice

Jelikož pořadatelé pečlivě naslouchají požadavkům a připomínkám účastníků, došlo i v tomto ročníku k drobným organizačním úpravám. Nejvýraznější změnou byla pravděpodobně redukce počtu účastníků o celou třetinu, což vytvořilo ještě větší prostor pro individuální přístup k výuce a tréninku modelových situací. Hlavní schéma akce však zůstalo stejné – proč také měnit to, co po léta výborně funguje. První simulovaná situace čekala na soutěžící již při příjezdu v podobě uvítacího překvapení, následoval intenzivní dvoudenní blok nácviků i teorie, proložených neméně intenzivními večery strávenými na slavném biskupickém baru. Hlavní část programu potom začala v pátek v noci – noční etapou maratonu, tentokrát věnovanou tematicky válce na Ukrajině. Po krátkém spánku přišla denní etapa, kde letos soutěžící změřili své síly v mnoha originálních a pečlivě připravených úkolech – museli si poradit kupříkladu s nehodou raftu, střelným poraněním, správně diagnostikovat krvácivou horečku, vést telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci nebo odvést urgentní porod v přednemocničních podmínkách a samozřejmě mnoho dalších. Na závěr byl pak tento skvělý ročník završen prvním místem týmu studentů naší fakulty ve složení Tomáš Kabut, Jakub Kazda, Jan Richter a Kamil Vrbica.
Doufejme, že tato akce bude za stejného nadšení organizátorů i účastníků pokračovat i dalšími ročníky a že se dočkáme dalších úspěchů studentů naší univerzity.

Jakub Kazda

  • Vítězný tým z LF MU
    Vítězný tým z LF MU


Zpět

Platinoví partneři

Zlatí partneři

Další partneři

Adresa:

Nadační fond AKUTNĚ.CZ
Kamenice 5
625 00 Brno
IČ: 29211719, DIČ: CZ29211719
Spisová značka: N 347
vedená u rejstříkového soudu v Brně

Kontakt:

Číslo účtu: 555 000 100/5500 (Raiffeisenbank)
Telefon: +420 728 573 580
(pracovní dny Po–Pá 15:00–17:00)
E-mail: sekretariat@akutne.cz

Nastavení cookies

AKUTNĚ.CZ ISSN 1803-179X

Lidé | Spolupráce a odkazy | Sponzoři

Vytvořil Institut biostatistiky a analýz LF MU

Edukační portál AKUTNĚ.CZ je součástí vzdělávacího obsahu sítě lékařských fakult MEFANET