Reportáž ze IV. ročníku konference Dětské polytrauma

Reportáž ze IV. ročníku konference Dětské polytrauma

27. 11. 2020 ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Ve středu 25. 11. 2020 se konalo již IV. multioborové setkání Dětské polytrauma Ostrava 2020. Kvůli současné epidemiologické situaci a prodloužení restriktivních opatření se setkání místo Hotelu Imperial konalo v online prostředí.

Klíčová slova: reportáž, dětské polytrauma, Ostrava

Mediální partner AKUTNĚ.CZ i přesto nemohl chybět. Setkání již tradičně zaštiťuje Ostravská univerzita a Fakultní nemocnice Ostrava. Setkání zahájil dr. Pleva z Ostravy, který ve svém příspěvku zmínil zásadní milníky uplynulých 50 let dětské traumatologie v Ostravské nemocnici. 

Další program byl rozdělený do čtyř tematických bloků. První blok se věnoval přednemocniční péči o dětské pacienty. Kromě lékařů ze záchranných služeb vystoupili i pracovníci horské služby, kteří představili velmi zajímavé kazuistiky záchrany dětského pacienta ve ztížených podmínkách. V druhém bloku se dostáváme do prostředí dětské intenzivní péče a k široké problematice šoku u dětí. U polytraumat dominuje především hemoragický šok, kterému byla většina bloku věnována. To, že je ,,Dětské polytrauma" opravdu multioborové setkání dokazuje třetí blok přednášek s názvem „Trauma malých oborů“. V tomto bloku nás odborníci z jednotlivých specializací seznámili se specifiky dětských poranění urogenitálního traktu, obličeje, poranění v rámci ORL a poranění očí. Letošní setkání zakončil 4. blok věnovaný dětské traumatologii. Velká část bloku byla věnována zajímavým kazuistikám.


IV. multioborové setkání Dětské polytrauma se vydařilo i v online prostředí. I přesto doufáme, že se na dalším ročníku potkáme příští rok v Ostravě.


Zpět

Platinoví partneři

Zlatí partneři

Další partneři

Adresa:

Nadační fond AKUTNĚ.CZ
Kamenice 5
625 00 Brno
IČ: 29211719, DIČ: CZ29211719
Spisová značka: N 347
vedená u rejstříkového soudu v Brně

Kontakt:

Číslo účtu: 555 000 100/5500 (Raiffeisenbank)
Telefon: +420 728 573 580
(pracovní dny Po–Pá 15:00–17:00)
E-mail: sekretariat@akutne.cz

AKUTNĚ.CZ ISSN 1803-179X

Lidé | Spolupráce a odkazy | Sponzoři

Vytvořil Institut biostatistiky a analýz LF MU

Edukační portál AKUTNĚ.CZ je součástí vzdělávacího obsahu sítě lékařských fakult MEFANET