Telemedicína Brno 2016

Telemedicína Brno 2016

15. 3. 2016 Vladislav Nezval

Portál AKUTNĚ.CZ se stal mediálním partnerem již XII. mezinárodního kongresu informačních technologií ve zdravotnictví "TELEMEDICÍNA Brno 2016", který se konal 14. března 2016 v Brně. Přinášíme Vám krátkou reportáž z kongresového dění doplněnou fotogalerií.

Pro opravdové fanoušky telemedicíny a informačních technologií v medicíně přinášíme také postkonferenční sborník vybraných přednášek, který najdete zde.

Klíčová slova: telemedicína, elektronická dokumentace, informační systémy ve zdravotnictví

V pondělí 14. 3. 2016 proběhl již dvanáctý ročník kongresu Telemedicína v tradičních prostorech hotelu Myslivna. Pod dohledem předních českých i zahraničních kapacit z oblasti radiologie, informatiky, zobrazovací techniky a legislativy byla prezentována a následně diskutována mnohá témata, která moderní informační technologie pro medicínu nabízejí. Ranní program představil náhled na využití technologie PACS ve FN Brno, možnosti její modifikace a kompatibilitu mezi systémy.

Druhý blok se zaměřil na legislativní aspekty výměny zdravotnické dokumentace v textové i obrazové podobě, její možnosti sdílení, zasílání a archivace, a dále na výběr skutečně důležitých modalit užitečných pro rozhodování v medicíně. Dlouhou diskuzi vyvolala otázka, kdo je právoplatným vlastníkem zdravotnické dokumentace, zda-li pacient, nemocnice, zdravotní pojištovna či majitel hardwaru, kde se informace fyzicky nacházejí. Ani v té se odborníci nedokázali shodnout.

Po obědě započal třetí blok týkající se softwaru na diagnostiku a zobrazení dat, tvorbu 3D rekonstrukcí, včetně schopnosti tohoto softwaru běžet na lékařově mobilním telefonu při lůžku pacienta, tabletu či dalších platformách a operačních systémech.

Čtvrtý závěrečný blok nabídl informace o technické stránce zobrazovacích přístrojů využívaných v praxi, jejich ideálních parametrech nebo možnostech využití hlasových technologií v nemocničních informačních systémech. Během dne probíhaly v přednáškovém sále teoretické, u stánků vystavovatelů  i praktické prezentace jednotlivých firem zabývajících se výrobou zobrazovací techniky i softwarových řešení pro nemocnice.

Celý kongres se bez zádrhelů povedl. Uvidíme, s jakými novinkami lidé z nemocniční praxe a vizionářských firem či experti na technologie přijdou během následujícího roku.

 • Místo konání - Hotel Myslivna
  Místo konání - Hotel Myslivna
 • zaplněný sál
  zaplněný sál
 • AKUTNĚ.CZ mediálním partnerem
  AKUTNĚ.CZ mediálním partnerem
 • v Brně už se probouzí jaro
  v Brně už se probouzí jaro


Zpět

Platinoví partneři

Zlatí partneři

Další partneři

Adresa:

Nadační fond AKUTNĚ.CZ
Kamenice 5
625 00 Brno
IČ: 29211719, DIČ: CZ29211719
Spisová značka: N 347
vedená u rejstříkového soudu v Brně

Kontakt:

Číslo účtu: 555 000 100/5500 (Raiffeisenbank)
Telefon: +420 728 573 580
(pracovní dny Po–Pá 15:00–17:00)
E-mail: sekretariat@akutne.cz

AKUTNĚ.CZ ISSN 1803-179X

Lidé | Spolupráce a odkazy | Sponzoři

Vytvořil Institut biostatistiky a analýz LF MU

Edukační portál AKUTNĚ.CZ je součástí vzdělávacího obsahu sítě lékařských fakult MEFANET