Reportáže

Archiv


Přínášíme Vám on-line reportáž z již IV. konference AKUTNĚ.CZ, která se koná v Univerzitním kampusu Bohunice v Brně dne 17.11.2012. Konference letos čítá hlavní lékařskou sekci, sekci porodnické anestezie a sekci sesterskou. Celkem se na konferenci přihlásilo 470 posluchačů, z toho 316 lékařů a studentů lékařských fakult a 154 sester. Součástí lékařské sekce jsou také 4 workshopy: … jde o čas…, Bálintovská skupina, Bronchoskopický workshop a workshop určený výhradně studentům - Pokročilý simulátor akutních stavů METI®. Letošní novinkou je také certifikovaný Kurz ultrazvukem navigované regionální anestezie, který proběhne v odpoledních hodinách. Přednášky z lékařské sekce, Sekce porodnické anestezie a sesterské sekce v PDF verzi naleznete na stránkách www.akutne.cz.


17. 11. 2012

Washington D.C. se během necelého měsíce stal dějištěm tří významných událostí a portál AKUTNĚ.cz Vám přináší reportáž z té nejdůležitější. Vždyť co je řádění hurikánu Sandy anebo prezidentské volby v porovnání s výročním sjezdem Americké anesteziologické společnosti? 


4. 11. 2012 Hana Harazim

Dovolujeme si Vás informovat o konání IV. Mezinárodního kongresu úrazové chirurgie a soudního lékařství v Mikulově v konferenčních prostorách hotelu Galant  ve dnech 26. – 27. září 2012. Přinášíme Vám reportáž z konferenčního dění. Na našcih stránkách také naleznete postkonferenční sborník, který bude obsahovat záznamy uskutečněných přednášek. 


25. 9. 2012 Ľubomíra Longauerová, Zuzana Markuseková

Přinášíme Vám průběžně doplňovanou on-line reportáž z XIX. kongresu ČSARIM, který se koná ve dnech 13. - 15. září 2012 v Hradci Králové.


12. 9. 2012 Markéta Brandová, Zuzana Markuseková, Ivo Křikava, Petr Štourač

Petr Štourač, Daniel Schwarz

  Zástupci portálu AKUTNE.CZ měli možnost aktivně prezentovat výsledky své práce na každoročním evropském největším setkání týkající se vzdělání v medicíně. Ačkoli velká část lidí má AMEE (Association for Medical Education in Europe) spojenou jen s moderními trendy ve vzdělávání, pravdou je, že největší část kongresu byla letos věnována kontinuu v medicínském vzdělávání a vlastnímu kurikulu.


3. 9. 2012 … sejdeme se na AKUTNE.CZ … ale snad i na AMEE 2013 …

Několik zástupců portálu AKUTNE.CZ mělo možnost zúčastnit se kurzu VETRAM v Praze. O své pozitivní zkušenostmi jsme se rozhodli s Vámi podělit.  Tento praktický kurz je zaměřen na ventilační fyziologii a patofyziologii, speciálně pak na model a management ARDS (Acute Respiratory Distress Syndrom).  Akce je primárně určena pro lékaře intenzivisty a anesteziology, zejména z řad mimopražských postgraduálních studentů. Na druhou stranu by ji měl absolvovat každý, kdo má hlubší zájem o fyziologii a patofyziologii ventilace. 


28. 6. 2012 Jan Bielák, Marie Rapi, Petr Štourač

Již tradičně patří víkend na přelomu května a června Rallye Revíz, všemi příznivci urgentní medicíny toužebně očekávané soutěži. Letošní, v pořadí šestnáctý ročník, se již po třetí neobešel ani bez účasti teamů podporovaných Nadačním fondem AKUTNĚ.CZ. Týmy podporované NF AKUTNĚ.CZ se zúčastnily 2. ročníku MUC. RR 2012 – LF MUNI Brno 1 - Pavla Žežulková, Zuzana Benešová, Tomáš Hlaváček; LF MUNI Brno 2 – Martina Kosinová, Zuzana Markuseková, Eliška Kuchařová; LF MUNI Brno 3 - Martin Kočí, Iveta Pospíšilová, Libor Krček.

30. května – 3. června 2012, Hotel Dlouhé Stráně, Kouty nad Desnou


5. 6. 2012 Elena Krátka, Martina Kosinová

VI. KONGRES ČESKÉ SPOLEČNOSTI INTENZIVNÍ MEDICÍNY se letos konal 30.5.-1.6.2012 v Parkhotelu v Plzni. Celému kongresu předcházely dva paralelní bloky:  Echokurz a Ultrazvukové vyšetření v intenzivní medicíně.


4. 6. 2012 Lenka Baláková, Tereza Sobolová, Michaela Drašková

Přinášíme Vám reportáž z II. odborného symposia Resuscitace 2012., které 4.5.2012 pořádala Česká resuscitační rada (ČRR) v Kongresovém centru U Hájků v Praze.


5. 5. 2012 Lenka Baláková

Přinášíme Vám reportáž z již druhého ročníku Kurzu urgentní medicíny konaného pod záštitou děkana Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Kurz se uskutečnil 14. a 15. 4. 2012 v prostorách Univerzitního kampusu Bohunice. V sobotu proběhl teoretický program, v neděli pak program praktický, tedy 10 prakticky zaměřených stanovišť s možností nácviku mnohých technik či situací, se kterými se lékař může kdykoliv ve své praxi setkat.

Za organizační a odbornou podporu děkujeme těmto organizacím:

        


15. 4. 2012 Markéta Brandová, Martina Kosinová, Petr Štourač, Olga Smékalová

Jako již tradičně Vám tým portálu AKUTNE.CZ, tentokrát ve složení Petr Štourač, Petr Kyjas, Vít Rusňák, Martina Kosinová, Ivana Bártíková, Adéla Foltýnová, Šárka Pšikalová a Elena Krátka, přináší reportáž a videozáznam z kongresového dění v Ostravě z 14. postgraduálního kurzu Sepse a MODS, který se koná v Clarion Congress Hotelu Ostrava ve dnech 24. - 27. ledna 2012. Kurz má postgraduální charakter a je určen lékařům, kteří se zabývají intenzivní péči. Organizátorem akce je Anesteziologicko-resuscitační klinika a Oddělení pediatrické intenzivní a resuscitační péče Fakultní nemocnice v Ostravě. Předsedou organizačního výboru je MUDr. Roman Kula, CSc. Od roku 2004 se kurz koná pod záštitou Fakultní nemocnice v Ostravě, Česko-Slovenského fóra pro sepsi a od roku 2005 také ve spolupráci s odbornými lékařskými společnostmi ČLS JEP a SLS. Portál AKUTNE.CZ je mediálním partnerem kurzu. 


24. 1. 2012 Petr Štourač, Martina Kosinová, Ivana Bártíková, Adéla Foltýnová, Šárka Pšikalová a Elena Krátka


Zpět

Platinoví partneři

Zlatí partneři

Další partneři

Adresa:

Nadační fond AKUTNĚ.CZ
Kamenice 5
625 00 Brno
IČ: 29211719, DIČ: CZ29211719
Spisová značka: N 347
vedená u rejstříkového soudu v Brně

Kontakt:

Číslo účtu: 555 000 100/5500 (Raiffeisenbank)
Telefon: +420 728 573 580
(pracovní dny Po–Pá 15:00–17:00)
E-mail: sekretariat@akutne.cz

Nastavení cookies

AKUTNĚ.CZ ISSN 1803-179X

Lidé | Spolupráce a odkazy | Sponzoři

Vytvořil Institut biostatistiky a analýz LF MU

Edukační portál AKUTNĚ.CZ je součástí vzdělávacího obsahu sítě lékařských fakult MEFANET