Reportáže

Archiv


Mrazivé ráno nás přivítalo v prosincové Praze, kde se pravidelně v dvouletých intervalech koná v adventním čase konference porodnické anestezie a analgezie AORA 2013. 


7. 12. 2013 ...sejdeme se na AORA 2015...

Brněnský Hotel International se už podruhé stal místem setkání odborníků na vzdělávání v medicíně. Jako již tradičně,  Konference MEFANET 20137. konference lékařských fakult ČR a SR s mezinárodní účastí na téma e-learning a zdravotnická informatika ve výuce lékařských oborů, se konala na sklonku podzimu, v chladném počasí 26.-27. listopadu. Samozřejmostí byla registrace pro studenty zdarma, aby i oni mohli nahlédnout pod pokličku přípravy a distribuce materiálů, které jim poté pomáhají procházet studiem.

 Odborný program je k nahlédnutí na stránkách MEFANETu.


25. 11. 2013 ...sejdeme se na MEFANETu...

Rok se s rokem sešel a AKUTNĚ.CZ Vám opět přináší online přenos a reportáže s již V. konference AKUTNĚ.CZ s datem 16.11.2013 konané tradičně v prostorách Univerzitního kampusu Bohunice. Letošní ročník se nese v duchu rekordního počtu účastníku v celkovém počtu 659, z toho za sesterskou sekci 222 a za lékařskou 437, těšících se na přednášky jak z lékařské, paralelní, tak i sesterské sekce a v neposlední řadě i získání nových praktických dovedností z bohaté sekce workshopů. Nechte se tedy  prostřednictvím online reportáží a videopřenosů z probíhajících přednášek i komentovaných  a glosovaných fotografií vtáhnout do děje V. konference AKUTNĚ.CZ a dopřejte si tak nasátí jedinečné a nezapomenutelné atmosféry. 


16. 11. 2013 ...sejdeme se na VI. konferenci AKUTNĚ.CZ...

Výroční setkání American Society of Aneshesiologists se opět odehrává v říjnu, letos ale bylo vybráno místo na opačném konci USA. "Nejmenší velkoměsto", "Město mlhy" nebo "Město v zálivu", omývané vodami Pacifiku, plné těch nejstrmějších ulic, jazzu, beatnické literatury, svobody projevu,  tolerance sexuální orientace a nyní i anesteziologů z celého světa... San Francisco. Nyní již KOMPLETNÍ REPORTÁŽ!  


4. 11. 2013 ...sejdeme se na ASA...

Čtvrteční mrazivé ráno čekala české účastníky jubilejních XV. Česko-Slovenských dialogů o bolesti a zároveň XXI. Slovenských dialogů o bolesti, které se konaly ve dnech 3. - 5. 10. 2013, dlouhá cesta do slovenského Martina, pod podzimně zbarvené, sluncem zalité vrcholky Malé Fatry. Velká část kongresu se nesla v duchu hlavních témat viscerální a orofaciální bolesti. Místem konání byla Aula Magna Jesseniovy lékařské fakulty Univerzity Komenského.


5. 10. 2013 ...sejdeme se v Harrachově na XVI. Česko-Slovenských dialozích o bolesti

Jubilejní XX.ročník kongresu České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny v roce 2013 konečně zavítal do Brna. Portál AKUTNĚ.CZ využil výhody domácího prostředí a opět Vám přináší průběžně doplňovanou on-line reportáž.


19. 9. 2013 ...sejdeme se v Brně na ČSARIM 2013

Hana Harazim, Zuzana Markuseková, Jana Polášková a Petr Štourač

Portál AKUTNĚ.CZ je letos opět mediálním partnerem V. mezinárodního kongresu úrazové chirurgie a soudního lékařství, jenž se koná ve dnech 12. – 13. září 2013 v Mikulově v konferenčních prostorách hotelu Galant. Jak je již v posledních letech tradicí, můžete se těšit na reportáž i on-line přenos přednášek.

Záštity: děkan LF MU prof. MUDr. Jiří Mayer, CSc., ředitel FN Brno MUDr. Roman Kraus, MBA

Garance: Česká společnost pro úrazovou chirurgii ČLS JEP.

Bližší informace naleznete na www.kongres-mikulov.cz.

 


12. 9. 2013 ..sejdeme se v Mikulově 2014

Petr Štourač, Daniel Schwarz

  Víte, „Where Will met Kate“? Víte, který je nejslavnější golfový most světě? Víte, kde se nachází nejstarší univerzita v anglicky hovořících zemích, která aktuálně slaví 600 let od svého založení? A víte, že to vše našli zástupci AKUTNĚ.CZ na jednom místě? Ano, skotské přímořské město St. Andrews je destinací, kde se snoubí akademické, historické a volnočasové aktivity v jeden dechberoucí, ostrovně tradiční celek.


17. 6. 2013 … sejdeme se na AMEE … AKUTNĚ.CZ … MEFANETu …

Petr Štourač, Ivo Křikava, Dagmar Seidlová, Ivana Bártíková, Jozef Klučka

Stejně jako je Mekkou příznivců fotbalu Camp Nou, příznivců architektury či rekonstrukcí Sagrada Familia, stalo se barcelonské kongresové centrum v termínu 1. - 4. 6. 2013 svatyní evropských anesteziologů. 


15. 6. 2013 … sejdeme se na AKUTNĚ.CZ … a na ESA 2014 ve Stockholmu …

 

Petr Štourač, Martin Doleček, Hana Harazim, Zuzana Markuseková, Kateřina Jedličková

 

   Místem setkání Virtuálního pacienta, Simulátoru METI® a Simulovaného pacienta se netradičně stalo ústřední brněnské náměstí Svobody, konkrétně pata Morového sloupu ze 17. století. Iniciátorem jejich schůzky ve čtvrtek 9. 5. 2013 v rámci akce Dies Academicus bylo vedení Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (LF MU), které se jejich prostřednictvím rozhodlo s možnostmi výuky řešení akutních stavů seznámit širokou veřejnost a nechat ji tak nahlédnout pod pokličku našeho know-how. 

 


14. 5. 2013 ... pojďte pane, budeme si hrát ... tentokrát vážně ...

Dovoľujeme si Vás informovať o konaní VII. Sympozia o léčbe bolesti v Brne v Kongresovom centre hotela Voroněž v dňoch 10. - 11.5.2013. Prinášame Vám tiež reportáž z konferenčného diania. 


10. 5. 2013 Ľubomíra Longauerová

V deštivém pátku 3. května  se široká obec českých i zahraničných  radiologů, anesteziologů, chirurgů a traumatologů sešla  v kongresové hale hotelu Holiday Inn v Brně na mezinárodní konferenci  s názvem Imaging and Management of Whole Body Trauma, kterou pořádala Radiologická klinika LF MU a Fakultní nemocnice Brno. Portál  AKUTNĚ.CZ byl mediálním partnerem konference.


4. 5. 2013 ... sejdeme se na AKUTNE.CZ ...

 

   Jaro může být vítáno mnoha způsoby. Pro algeziology je již několik let pravidlem, že jej vítají společně v některém z krásných koutů naší země. Letos tomu nebylo jinak a několik desítek lékařů mnoha odborností, které spojuje jediné, zájem o kvalitní léčbu bolesti, se sjelo v nádherném prostředí lázeňského centra Tree of Life v Bělohradě. 

 

 


22. 4. 2013 … sejdeme se na Kunětické hoře … hezkou hru …

Nabídka zúčastnit se tréninku krizových situací, to je něco, co se prostě v akutní medicíně neodmítá.


18. 4. 2013 Olga Smékalová

 

Rok sa s rokom zišiel a zrovna v tej chvíli, keď konečne přišla jar, na dvere zaklopal aj Kurz urgentnej medicíny.  Ako už tradične sa jeho kulisami stal Kampus Masarykovej univerzity a ako už tradične boli miesta pre účastníkov obsadené do 20minút od spustenia registrácie. Záujem o urgentnú medicínu a medicínu katastrôf je neustále enormný.  A ako prebehol, aké boli straty, čo účastníkov najviac šokovalo a čo vlastne znamenajú mnemotechnické pomôcky ABCDE, 4H+4T, MIST, SAMPLE alebo CHLAP? Viacej v našej reportáži...


17. 4. 2013 ... sejdeme se na KUM 2014 ...

I tento rok Vám portál AKUTNĚ.CZ přináší on-line reportáž a videozáznam vybraných přednášek z 15. PG kurzu SEPSE a MODS, který se koná ve dnech 5. – 8. února 2013 v Nové aule VŠB-TU Ostrava - Poruba. Organizátorem akce je Anesteziologicko-resuscitační klinika, Klinika dětského lékařství FN Ostrava a SANOPHARM CZ s.r.o. Hlavní témata kurzu jsou těžká sepse a dětská intenzivní medicína. V rámci letošního bohatého programu se mimo jiné můžete těšit na přednášky V.I.P. řečníků, jako je A. Perel (Tel Aviv, Israel), J. Fazakas (Budapest, Hungary) nebo K. Táncos (Szeged, Hungary).


2. 2. 2013 ... sejdeme se na Sepsi ...


Zpět

Platinoví partneři

Zlatí partneři

Další partneři

Adresa:

Nadační fond AKUTNĚ.CZ
Kamenice 5
625 00 Brno
IČ: 29211719, DIČ: CZ29211719
Spisová značka: N 347
vedená u rejstříkového soudu v Brně

Kontakt:

Číslo účtu: 555 000 100/5500 (Raiffeisenbank)
Telefon: +420 728 573 580
(pracovní dny Po–Pá 15:00–17:00)
E-mail: sekretariat@akutne.cz

Nastavení cookies

AKUTNĚ.CZ ISSN 1803-179X

Lidé | Spolupráce a odkazy | Sponzoři

Vytvořil Institut biostatistiky a analýz LF MU

Edukační portál AKUTNĚ.CZ je součástí vzdělávacího obsahu sítě lékařských fakult MEFANET