Reportáže

Archiv


Třetí adventní víkend nám kromě předvánočního shonu přináší i další ročník kongresu Kritické stavy a intenzivní péče v porodnictví, který se koná 10. 12. 2016 v Praze. Jsme rádi, že i letos se s vámi můžeme podělit o on-line repotáž přímo z místa dění.


9. 12. 2016 ...opět se sejdeme v předvánoční Praze 2017...

I výukové portály mají svá jubilea a letos oslavila své první kulatiny konference lékařských fakult ČR a SR s mezinárodní účastí. Tématy letošního ročníku byly e-learning a zdravotnická informatika ve výuce lékařských oborů. Tradiční adventní setkání příznivců portálu Mefanet se sice konalo v nových prostorách Hotelu Continental, ovšem nabitý program plný zajímavých příspěvků zůstal zachován. Více se dozvíte v naší reportáži.


30. 11. 2016 Hana Harazim, Petr Štourač

Listopad, Univerzitní kampus v Bohunicích, davy posluchačů - toto vše znamená jediné!!! Letos již po osmé se příznivci intezivní medicíny opět potkali na jedné z největších akcí svého druhu - konferenci AKUTNĚ.CZ. Program je opět nabitý. Zajímavé přednášky ve dvou lékařských a jedné sesterské sekci, workshopy, postery, on-line videopřenos a v neposlední řadě společenský večer. Reportážní tým přeje všem účastníkům příjemně strávený den ve společnosti kolegů a přátel. I letos Vám přinášíme postkonferenční sborník přednášek, který naleznete zde


18. 11. 2016 ... sejdeme se na IX. konferenci AKUTNĚ.CZ 2017

Zahájení se za organizační výbor ujala Mgr. Jana Flajšingrová, přivítala všechny posluchače, přednášející, čestné hosty i předsedající jednotlivých bloků přednášek. Poté promluvil zástupce MU v Brně prorektor pro akademické záležitosti prof. MUDr. Martin Bareš, Ph.D., který mimo jiné vyzval k diskusi o vzdělávání a kompetencích sester. Za portál AKUTNĚ.CZ přivítal účastníky konference doc. MUDr. Petr Štourač, Ph.D.


17. 11. 2016 Jana Flajšingrová

Listopadový seminář z cyklu Dialýza v praxi, jejímž dlouholetým podporovatelem je provozovatel dialyzačních středisek a výrobce dialyzačních technologií společnost Fresenius Medical Care, byl zaměřen tentokrát na kritické stavy v nefrologii a přinesl nové poznatky o akutním selhání ledvin, jeho diagnostice a možnostech léčby. 


14. 11. 2016 David Vondruška

Kontroverze porodnické anestezie a analgezie - není zarážející, že se naše postupy přes 40 let v podstatě nezměnily? To bylo letošním hlavním tématem Hoderova dne, který se konal 10. listopadu 2016 v Praze. 25. Hoderův den, letos nově zaměřený na porodnickou anestezii a analgezii, uvedl dr. Bláha.

Příjemným zpestřením byla možnost hlasování v průběhu prezentací systémem Polleverywhere.


12. 11. 2016 Ivo Křikava

Letošní již 11. ročník nejvýznamnějšího setkání pediatrických anesteziologů a intenzivistů se konal v prostředí Vysokých Tater na Štrbském Plese. Tatry nás nepřivítali příliš přívětivě, ale o to více nás zaujal velice zdařile sestavený program, jemuž dominovalo hlavní téma kongresu, kterým bylo jaterní selhání u dětí. Program probíhal ve dvou sálech a často bylo obtížné zvolit ten zajímavější.


7. 11. 2016 Petr Štourač

Z Clarion Congress Hotelu vás zdraví reportážny tím AKUTNĚ.CZ. Aj tento rok vám prinášame najnovšie aktuality z XXIII. kongresu ČSARIM 2016. Z minuloročnej Plzne sme sa presunuli priamo do hlavného mesta – stovežatej Prahy.


4. 10. 2016 Machajdíková Dominika, Floreková Ľudmila, Matoušková Kateřina, Kolářová Gabriela, Slovjaková Deana, Smékalová Olga, Kovář Marek, Křikava Ivo

Po roční pauze se letos v září opět uskutečnil studentský maraton urgentní medicíny, který pořádá Rescue Team Vysočina, z.s.  Zúčastnilo se ho téměř 60 studentů z Česka i ze Slovenska. Nechyběli ani zástupci z řad studentů Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Startovné tří studentů podpořil NF AKUTNĚ.CZ.


25. 9. 2016 Eva Klabusayová, Michal Vondráček

Již tradičně je portál AKUTNĚ.CZ mediálním partnerem VIII. mezinárodního kongresu traumatologie a soudního lékařství, který se koná ve dnech 8. - 9. 9. 2016 v krásném prostředí hotelu Galant v Mikulově. V průběhu kongresu Vám budeme přinášet novinky prostřednictvím reportáže a on-line přenosu. Po skončení kongresu budete moci najít přednášky v postkonferenčním sborníku.


5. 9. 2016 ... sejdeme se v Mikulově 2017

Jako studentovi lékařské fakulty se mi díky studentské organizaci IFMSA naskytla možnost vycestovat a získat klinické zkušenosti v zahraničí. Moje cesta směřovala do Mexického města Tijuana. Toto cca třímilionové město se nachází v severozápadním rohu Mexika, na hranici s USA.


26. 8. 2016 Michal Vondráček, Kateřina Vyhnálková

Je nádherný červen a Salzburg Weill Cornell Seminar, jak už název napovídá, začíná v Salzburgu, městě hudby, rodišti W. A. Mozarta. Čeká nás týden plný novinek v anesteziologické praxi, inovací v technologiích a nových objevů ve farmakologii anestetik a též současná témata jako kvalita a bezpečnost anestezie.  


23. 6. 2016 Olga Smékalová

Pod záštitou AKUTNĚ.CZ sa v dňoch 25. - 29. 5. 2016 zúčastnili dva tímy študentov na dvadsiatom ročníku svetoznámej záchranárskej súťaže Rallye Rejvíz 2016 v Jeseníkoch.


2. 6. 2016 Dominika Machajdíková, Deana Slovjaková, Jan Oplt, Michal Vondráček, Tereza Novotná, Pavla Miřátská

Přinášíme Vám krátkou reportáž z jedné z nejvyhledávanějších akcí s anesteziologickou tematikou na světě. Letošní kongres Euroanaesthesia 2016 se konal 28. - 30. května v Londýnském kongresovém centru ExCeL a navštívilo jej více než 6000 posluchačů ze 108 zemí.


28. 5. 2016 Martina Kosinová, Martina Klincová, Petr Štourač

Jubilejní X. ročník kongresu České společnosti intenzivní medicíny se letos odehrává v prostorách hotelu International pod hradem Špilberk v nádherném prostředí jarního Brna. Reportážní tým portálu AKUTNĚ.CZ nemůže chybět!


25. 5. 2016 Ľudmila Floreková, Gabriela Kolářová, Elena Krátka, Olga Smékalová, Tomáš Stuchlík, Kateřina Szturzová

Ve dnech 14. a 15. dubna jsme se setkali na IV. kongresu traumatologie a muskuloskeletální radiologie s řadou významných českých radiologů, radiologických asistentů, traumatologů, ale také  intenzivistů a onkologů. Po delší odmlce je zde pro Vás krátká reportáž s tématicky rozmanitého dvoudenního sympozia. Celá akce proběhla pod organizační hlavičkou Radiologické kliniky LF MU a FN Brno ve spolupráci s agenturou SYMMA spol s. r. o. a stejně jako v loňském roce se akce konala v brněnském hotelu Myslivna se svou svéráznou, svému jménu odpovídající atmosférou.


18. 5. 2016

A jsou za námi! Dva dny nabité teoretickými přednáškami, zkušeností z praxe i praktických nácviků na modelech plastových i na modelu zvířecím. Řeč je o 15. kongresu Brněnské dny urgentní medicíny, který probíhal ve dnech, 21.-22. dubna v malebném prostředí Mikulova, v areálu hotelu Galant a zámku Mikulov. Výjimečně vydařenou akci pořádá každoročně Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, ve spolupráci se společností Alfa-helicopter a za výbornou realizaci kongresu děkujeme společnosti SYMMA, která zajistila doposud hladký průběh této jedinečné akce. Programový výbor konference odvedl výbornou práci a tak máme za sebou dny plné informací napříč všemi podobory urgentní medicíny.


9. 5. 2016 Gabriela Kolářová

Tato reportáž přináší novinky z letošního ISICEM – International Symposium on Intensive Care and Emergency Medicine, které probíhalo 15.–18. března 2016 v Bruselu (Belgie). S více než 6000 účastníky ze všech světadílů zůstává toto symposium jedním z největších setkání věnovaných intenzivní medicíně na světě.


28. 4. 2016 Michaela Richtrová

Reportážní tým AKUTNĚ.CZ zdraví prostřednictvím online reportáže všechny příznivce urgentní medicíny z Univerzitního kampusu v Bohunicích. V těchto domovských prostorách LF MU se koná ve dnech 16. a 17. 4. 2016 již tradiční a studenty velmi oblíbený Kurz urgentní medicíny, pořádaný pod záštitou děkana LF MU  prof. MUDr. Jiřího Mayera, CSc. Pokud byste se chtěli k nějakému tématu vrátit, je pro vás připravený sborník přednášek


15. 4. 2016 ...sejdeme se na KUM 2017...

Portál AKUTNĚ.CZ se stal mediálním partnerem již XII. mezinárodního kongresu informačních technologií ve zdravotnictví "TELEMEDICÍNA Brno 2016", který se konal 14. března 2016 v Brně. Přinášíme Vám krátkou reportáž z kongresového dění doplněnou fotogalerií.

Pro opravdové fanoušky telemedicíny a informačních technologií v medicíně přinášíme také postkonferenční sborník vybraných přednášek, který najdete zde.


15. 3. 2016 Vladislav Nezval

K listopadu a Brnu už tradičně patří každoročně konaná konference vzdělávací sítě MEFANET, která představuje ojedinělou akci lékařských fakult ČR a SR s mezinárodní účastí na téma e-learning a zdravotnická informatika ve výuce lékařských oborů. A samozřejmě portál AKUTNĚ.CZ na ní nesměl chybět! 


13. 2. 2016 Hana Harazim

Opět Brno, opět „MEKA“, opět hotel Continental. Kongres s tématikou „Medicína katastrof“ pořádá Úrazová nemocnice v Brně již tradičně. Multioborový kongres se v letošním roce konal 3. února v Brně. Také v letošním roce si tento termín ve svých diářích rezervovali lékaři, zdravotní sestry, hygienici, záchranáři, hasiči, policisté i krizoví manažeři, aby si vyměnili zkušenosti v problematice řešení hromadných neštěstí, epidemií a katastrof. Pojďte sdílet se mnou!
Postkonferenční sborník přednášek najdete zde.


4. 2. 2016 MUDr. Gabriela Kolářová

Příznivci akutní medicíny jásají. 26. 1. 2016 ostartoval v Clarion Congress Hotel Ostrava již 18. ročník Colours of Sepsis. Jako již tradičně vám reportážní tým AKUTNĚ.CZ přináší on-line reportáž  ze čtyř dnů plných zajímavých přednášek a sdělení. Pro ty z vás, kteří dávají přednost videozáznamu je již připravený sborník přenášených přednášek.


3. 2. 2016 Jitka Chlupová, Tereza Prokopová, Zuzana Timková, Klára Přichystalová, Lenka Nedomová, Hana Harazim, Petr Štourač

Pro příznivce akutní medicíny portál AKUTNĚ,CZ připravil speciální reportáž věnovanou workshopu AIRWAY ACADEMY, který proběhl v pátek 29. 1. 2016 na 18. Colours of Sepsis Ostrava. 


2. 2. 2016 Jitka Chlupová


Zpět

Platinoví partneři

Zlatí partneři

Další partneři

Adresa:

Nadační fond AKUTNĚ.CZ
Kamenice 5
625 00 Brno
IČ: 29211719, DIČ: CZ29211719
Spisová značka: N 347
vedená u rejstříkového soudu v Brně

Kontakt:

Číslo účtu: 555 000 100/5500 (Raiffeisenbank)
Telefon: +420 728 573 580
(pracovní dny Po–Pá 15:00–17:00)
E-mail: sekretariat@akutne.cz

Nastavení cookies

AKUTNĚ.CZ ISSN 1803-179X

Lidé | Spolupráce a odkazy | Sponzoři

Vytvořil Institut biostatistiky a analýz LF MU

Edukační portál AKUTNĚ.CZ je součástí vzdělávacího obsahu sítě lékařských fakult MEFANET