Oxylog v rukou záchranářů Plzeňského kraje

Oxylog v rukou záchranářů Plzeňského kraje

29. 8. 2011

 

Záchranáři získali dvanáct nových přístrojů za více jak dva miliony korun.

Zdravotničtí záchranáři v Plzeňském kraji získali dnes (24. 8.), krátce před polednem, dvanáct nových přístrojů pro umělou plicní ventilaci. Jedná se o přístroj OXYLOG 2000 PLUS, který je schopen zajistit umělou plicní ventilaci (umělé dýchání) u osob, u nichž došlo k vzniku poruchy dýchání nebo vzniku dechové nedostatečnosti.

Klíčová slova: oxylog

 

„Přístroje OXYLOG 2000 PLUS splňují náročné požadavky. Naším cílem bylo pořídit takové přístroje, které by byly schopny zajistit umělou plicní ventilaci například také u malých u dětí. Právě tento typ přístroje jsme měli možnost sami testovat také v běžném provozu v rámci výjezdů našich výjezdových skupin. Díky tomu, že se přístroj osvědčil, došlo k jeho nákupu pro každou oblast v našem regionu,“ vysvětluje Michal Šebek, manažer vnějších vztahů zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje.

Jak dodává: „Přístroje umožňují také léčbu kardiaků, u nichž dochází k vzniku dechové nedostatečnosti. Tyto přístroje totiž od svých původních předchůdců OXYLOG 1000 disponují režimem neinvazivní ventilace. V praxi to tak znamená, že právě u kardiaků není nutné zajistit a zlepšit jejich dýchání pomocí intubace ale pomocí neinvazivní ventilace při jejich plném vědomí.“

Nákup přístrojů vyšel krajské záchranáře na více jak dva miliony korun. Tři z těchto přístrojů byly pořízeny z finančních prostředků plzeňského magistrátu, který je daroval jako svůj dar záchranářům. Zbývajících devět přístrojů bylo nakoupeno z prostředků poskytnutých zřizovatelem krajské záchranné služby, kterým je Krajský úřad.

Nové ventilátory tak budou sloužit všem nemocným v Plzeňském kraji a každá oblast s lékařskou posádkou získá do výbavy svého zásahového vozidla jeden tento život zachraňující přístroj.

  • Křest nové přístrojové techniky Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje
    Křest nové přístrojové techniky Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje


Zpět

Platinoví partneři

Zlatí partneři

Další partneři

Adresa:

Nadační fond AKUTNĚ.CZ
Kamenice 5
625 00 Brno
IČ: 29211719, DIČ: CZ29211719
Spisová značka: N 347
vedená u rejstříkového soudu v Brně

Kontakt:

Číslo účtu: 555 000 100/5500 (Raiffeisenbank)
Telefon: +420 728 573 580
(pracovní dny Po–Pá 15:00–17:00)
E-mail: sekretariat@akutne.cz

AKUTNĚ.CZ ISSN 1803-179X

Lidé | Spolupráce a odkazy | Sponzoři

Vytvořil Institut biostatistiky a analýz LF MU

Edukační portál AKUTNĚ.CZ je součástí vzdělávacího obsahu sítě lékařských fakult MEFANET