Dopravní nehoda

00:00

Je pozdní odpoledne, projíždíte autem po okresní silnici, mrholí a viditelnost není ideální. V zatáčce před Vámi náhle uvidíte havarovaný osobní automobil. Vše nasvědčuje tomu, že vyjel ze zatáčky a narazil čelně do stromu. Ve vozidle jedete sami a vypadá to, že nikdo jiný není nablízku. Jak se zachováte?

V žádném případě nezastavím, jedu ve vozidle sám. Je tu riziko, že by se mohlo jednat o fingovanou nehodu s cílem přepadnou a okrást mě.

Nesprávná odpověď

§207 trestního zákoníku stanoví: "Kdo osobě, která je v nebezpečí smrti nebo jeví známky vážné poruchy zdraví, neposkytne potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok."


Zkusit znovu Pohřbít pacienta

Zastavím vozidlo napříč uprostřed silnice, zajistím proti posunu (zatáhnu ruční brzdu). Vypnu motor a zapnu výstražná světla. Počkám, až kolem pojede jiné vozidlo, jehož řidič mi pomůže. Není bezpečné jít k havarovanému vozu sám. V mezičase přivolám záchrannou službu.

Nesprávná odpověď

Nechat vozidlo uprostřed silnice v nepřehledném úseku je velmi nebezpečné, snadno může dojít k další dopravní nehodě. Navíc v této situaci nemůžete poskytnout dispečerce záchranné služby potřebné informace pro koordinaci výjezdu sanitky.


Zpět

Zastavím vozidlo u krajnice, zajistím ho proti posunu (zatáhnu ruční brzdu). Vypnu motor a zapnu výstražná světla. Vezmu mobilní telefon, lékárničku, výstražný trojůhleník, obléknu si reflexní vestu a vydám se směrem k havarovanému autu.

Správná odpověď

Správně, zabezpečte své vozidlo a vemte sebou vše potřebné, nebudete ztrácet čas návratem k autu.


Pokračovat

?

Nápověda

Danger-myslete v první řadě na vlastní bezpečnost. Mrtvý zachránce=špatný zachránce.×
 
DF

není k dispozici

TF

není k dispozici

SpO2

není k dispozici

TK

není k dispozici

EKG

není k dispozici

 

Gly

není k dispozici

ABR

není k dispozici

KO

není k dispozici

iontogram

není k dispozici