Vyšetření

00:00

  • Vyšetření
Chlapec se jmenuje Jan, je mu 30 měsíců. V noci se prý vzbudil, protože nemohl dýchat. Rodiče ho zkoušeli nechat dýchat chladný vlhký vzduch. Na chvíli to pomohlo, ale v průběhu poslední hodiny se stav začal rychle horšit. Co uděláte dál?

Potřebujete dítě vyšetřit. Vidíte ale, že rodiče jsou neklidní a to dítě ještě více znervózňuje. Proto je požádáte, aby počkali venku, a vyšetříte dítě sami.

Nesprávná odpověď

Špatně. Pokud rodiče pošlete ven, dítě zůstane jen s vámi a vaším kolegou - cizími lidmi.to ho ještě více rozruší a vyšetřování bude trvat déle a rozhodně nebude snadné. Dítě jen zbytečně traumatizujete.


Zpět

Došli jste k názoru, že je nutný okamžitý převoz. Dítě proto rovnou naložíte do sanity, vyšetření může probíhat i za jízdy.

Nesprávná odpověď

Špatně. Pacienta musíte vždy alespoň bazálně připravit na převoz. V jedoucí sanitce stěží zajistíte žilní vstup, nebo zaintubujete.


Zpět

Chcete dítě vyšetřit. Řeknete mu, co přesně chcete udělat. Nechcete dítě ale nijak zásadně rozrušit, proto požádáte o pomoc matku.

Správná odpověď

Správně. Je dobré dítěti vysvětlit co se bude dít a proč. Bude pak lépe spolupracovat. Přítomnost matky také jistě usnadní vyšetření.


Pokračovat

 
DF

není k dispozici

TF

není k dispozici

SpO2

není k dispozici

TK

není k dispozici

EKG

není k dispozici

Vyšetření:
OA: Dlouhodobě se s ničím neléčil, prodělal jen běžná nachlazení a nějaké průjmy, ale nebývá často nemocný. Asi před dvěma týdny měl rýmu, ale ne prý nijak závažnou. Od té doby byl zdráv.

NO: Dnes byl celý den v pořádku, nic ho nebolelo, žádné teploty. Nyní má jen lehce zvýšenou teplotu.

Gly

není k dispozici

ABR

není k dispozici

KO

není k dispozici

iontogram

není k dispozici