Basic Life Support u dítěte

MUDr. Petr Štourač, MUDr. Zuzana Ďurišová, Lenka Maková, Michal Malý

Akutní stavy u dětí přinášejí k již přítomnému stresu z akutní situace navíc emocionální složku pomoci dítěti. Pojďte si v klidu domova vyzkoušet možný reálný scénář pomoci dítěti, který je popsán v aktuálních doporučeních Evropské rady pro resuscitaci.

review-photo

MUDr. Martin Doleček, Ph.D. Primář Oddělení urgentního příjmu, Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice Brno a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

Předložený algoritmus BLS u dětí zachycuje jednu z nejčastějších příčin vedoucí k zástavě oběhu u dětí a to Obstrukce dýchacích cest cizím tělesem (FBAO - Foreign Body Airway Obstruction), zde se jedná konkrétně o úplnou obstrukci dýchacích cest. Prezentovaný algoritmus vychází z doporučení ERC z roku 2010 pro KPR u dětí. To, co považuji na tomto algoritmu za velmi přínosné je, že kromě samotného postupu se zaměřuje na klíčové rozhodovací okamžiky. Dále velmi oceňuji, že i v případě nesprávné odpovědi se student dozví hodně přínosných informací, které jsou obsaženy ve zdůvodnění.

vloženo: 20. 12. 2011 | poslední úpravy: 10. 3. 2019

Zpět