Vyhlášení soutěže Algoritmus 2019

Vyhlášení soutěže Algoritmus 2019

7. 1. 2020 ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Vítáme vás v roce 2020 a přejeme mnoho úspěchů a spokojenosti. Spolupracovníci portálu AKUTNĚ.CZ nezahálí a hned v úvodu roku se uskutečnila schůzka, která mimo jiné přinesla vyhlášení výsledků soutěže Algoritmus 2019.

Klíčová slova: algoritmus, vítězové, AKUTNĚ.CZ

Stalo se milou tradicí, že první schůzka tvůrců portálu AKUTNĚ.CZ v novém roce se nese v duchu rekapitulací, co vše se povedlo během minulého roku. Krom úspěchů na poli vědeckém, reportážním stojí za zmínku, že se podařilo přivést na svět více než 10 virtuálních pacientů - algoritmů. Díky skvělé práci tvůrčích týmu, skládajících se z řad studentů a lektorů - lékařů, si každý z nás může nanečisto vyzkoušet péči o pacieta v kritickém stavu. Krom 12 nových algoritmů se můžemě těšit i ze 3 revizí starších algoritmů. Celou schůzkou provázel dr. Štourač, který hned v úvodu připomněl zásadní úspěchy portálu AKUTNĚ.CZ za rok 2019. 

Jak šel čas, bylo znát stupňující se napětí, kdopak se letos stane tím nejlepším tvůrcem algortimů. Dlužno dodat, že stejně jako v předešlých letech i za rok 2019 vznikl obrovský soubor vysoce kvalitních algoritmů, takže bylo velmi těžké vybrat mezi nimi vítěze. I před tuto skutečnost bodová tabulka ukázala, že většina hlasujících měla o vítěži jasno. Ale nepředbíhejme. Jmenujme i ty, kteří se na vítězné bedny nedostali, ale skončili těsně pod nimi. Na krásném 6. místě se umístil tým ve složení: Tamara Skříšovská,  Alena Trčková a Zuzka Fusková, kteří představili algoritmus Difficult airway u dětěte. 5. místo patřilo Michalu Matavovi a Barbaře Szilárdyové, kteří pod vedením Jitky Chlupové a Petra Zámečníka představili Hyperstimulační syndrom. Těsně pod bednami vítězů skončil ryze dámský tým: Tereza Prokopová, Deana Slovjaková, Kateřina Šalandová a Tereza Šiprová, které se výtečně popraly s Hypo- a hyperkalémií. A zde jsou ti nejlepší z nejlepších, kteří získali nejvíce hlasů. 3. místo zaslouženě putuje týmu, který se věnoval PCA pumpě - Ivo Křikava, Soňa Řezníčková a Matej Koštialik. Stříbrnou medaili, čili 2. místo si z jistým náskokem odnese Martina Klincová, Lucie Moťková, Jozef Sklenka a Tereza Kramplová s algoritmem Sufokace u dítěte. 

Absolutním vítězem se stal tým pod vedemím Michala Vondráčka a Lenky Šrahulkové, kteří pomohli Ľubici Joppekové a Martinovi Janků k preciznímu zpracování tématu Dekompresní nemoc. A kdo se stal vítězem v silné konkurenci revizí algoritmů? Je to téma, které neustále víří debaty na anesteziologicko-intenzivistických kongresech: Přežití sepse, první hodina. S touto nelehkou tématikou si skvěle poradili Marek Kovář, Lucie Bánovská a Veronika Kočí. Vítězům moc gratulujeme a všem ostatním tvůrcům moc děkujeme za jejich skvělou práci. 

Přehled  algoritmů neleznete zde. 

 

 

 • První schůze spolupracovníků portálu AKUTNĚ.CZ v roce 2020
  První schůze spolupracovníků portálu AKUTNĚ.CZ v roce 2020
 • Jdeme vyhlašovat!
  Jdeme vyhlašovat!
 • Napětí stoupá!
  Napětí stoupá!
 • 5. místo: tvůrčí tým Hyperstimulačního syndromu
  5. místo: tvůrčí tým Hyperstimulačního syndromu
 • 4. místo: holky z Hypo- a hyperkalemie
  4. místo: holky z Hypo- a hyperkalemie
 • Ceny pro výherce
  Ceny pro výherce
 • 3. místo a tým odborníci na PCA pumpu
  3. místo a tým odborníci na PCA pumpu
 • Neskrývaná radost
  Neskrývaná radost
 • 2. místo: Tvůrci algoritmu Sufokace u dítěte
  2. místo: Tvůrci algoritmu Sufokace u dítěte
 • Sličná asistentka Hanka Harazim
  Sličná asistentka Hanka Harazim
 • To jsou oni! Vítězný tým algoritmů 2019 - Dekompresní nemoc
  To jsou oni! Vítězný tým algoritmů 2019 - Dekompresní nemoc
 • Tvůrčí tým nejlepší revize: Přežití sepse, první hodina
  Tvůrčí tým nejlepší revize: Přežití sepse, první hodina


Zpět