Aktuality

10. 6. 2024 | ... sejdeme se na Resuscitaci

Tradičně se začátkem června sešlo v Kongresovém City v Praze pod taktovkou České resuscitační rady (ČRR) více než 200 milovníků nejen kardiopulmonální resuscitace.

5. 6. 2024 | ...sejdeme se na 2. Nekvasilově dni 6.6.2025.

U příležitosti Mezinárodního dne dětí si letos, 1.6.2024, mohli přijít na své i dospělí. V tento den se totiž konal historicky poprvé kongres věnovaný památce docenta Romana Nekvasila, průkopníka své doby ve využití technologií a techniky v pediatrické intenzivní péči.

1. 6. 2024 | ...sejdeme se u algoritmů...

Portál AKUTNĚ.CZ pro vás v roce 2024 připravuje opět spoustu nových interaktivních algoritmů. Poznejte prvních 7 z 15, které vznikaly v rámci předmětu Samostatná práce na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v akademickém roce 2023/24 a další budou následovat. Dohromady tedy se můžete těšit na výsledky práce týmu 30 lékařů a 30 studentů. Za celý tým portálu AKUTNĚ.CZ vám přejeme veselý a povedený Den dětí!

30. 5. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Vážení příznivci portálu AKUTNĚ.CZ, přinášíme vám novinky z letošního kongresu Evropské společnosti anesteziologie a intenzivní péče – Euroanaesthesia 2024. Cestu jsme neměli dalekou, protože letošní ročník se konal 25.-27.7.2024 v německém Mnichově. I přes očekávání nás přivítalo příjemné skoro-letní počasí a tři dny nabité poznatky mohli začít.

29. 5. 2024

Početná výprava studentů Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (celkem 9) se 16.5. vydala do malebné slovinské Lublaně na čtyřdenní akci International Trauma School of Ljubjana pořádanou slovinskou pobočkou IFMSA. NF AKUTNĚ.CZ finančně podpořil pro tento výjezd 4 studenty LF MUNI. 

23. 5. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Přestože letos proběhl již 42. ročník tradičního ročního setkání Evropské skupiny pro Maligní hypertermii (EMHG), je to vůbec poprvé co se tato akce konala v České republice a 15. – 17. 5. 2024 navštívila Brno.

4. 5. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Ve dnech 26. – 28. dubna 2024 se v areálu ATC Rozkoš a České Skalici konal 21. ročník soutěže Rozkoš Rescue organizovanou VZS Náchod.

23. 4. 2024

Letošní setkání NATA24 (Network for the Advancement of Patient Blood Management, Haemostasis and Thrombosis) proběhlo ve dnech 18-20.4 v italské Bologni. Cílem tohoto setkání bylo zejména poskytnout místo pro výměnu zkušeností, diskuzi a vzdělání odborníků z oblasti hematologie, transfuzní medicíny, anesteziologie, intenzivní medicíny, chirurgie, perfuziologie a mezi dalšími zdravotnickými profesionály na témata související nejen s Patient Blood Managementem (PBM).

19. 4. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Malebné město Mikulov asi nemusíme nikomu dlouze představovat. Kromě rozsáhlých vinic a krásné architektury se příznivcům urgentní medicíny vybaví prostředí hotelu Galant, kde se již po dvacáté třetí setkali na Brněnských dnech urgentní medicíny, tentokrát s mottem “Novodobé trendy v urgentní medicíně aneb umíme se přizpůsobit dnešní době?”. Reportážní tým portálu AKUTNĚ.CZ je samozřejmě opět u toho a přináší Vám ochutnávku z hlavního dění.  

13. 4. 2024 | ... sejdeme se na Kurzu urgentní medicíny 2025

Po roce se do Simulačního centra LF MU vrátil Kurz urgentní medicíny, který se letos konal 13. dubna 2024. Tradiční kurz, pořádaný portálem AKUTNĚ.CZ pro studenty 4.- 6. ročníku Všeobecného lékařství LF MU, se konal již potřetí v novém hávu a v jednom z nejmodernějších pracovišť simulované výuky.

9. 4. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Dr. Mechl a Dr. Šprláková – Puková nás všechny přivítali na již XI. ročníku kongresu traumatologie a muskuloskeletální radiologie, který se konal v nádherném prostředí jihomoravského Mikulova a zahájili tak dva dny plné zajímavých přednášek a novinek z těchto oborů.

7. 4. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Úvodem 6. ročníku Setkání mladých anesteziologů přivítala jménem organizačního týmu všechny účastníky dr. Straková. Další milá slova zazněla z úst dékana LF OU doc. Maďara, prof. Štourače, dr. Klincové za Sekci mladých anesteziologů a intenzivistů ČSARIM a v neposlední řadě prof. Ševčíka za organizující KARIM FN Ostrava. 

 

26. 3. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Ve dnech 19. – 22. března 2024 se v Bruselu konal již 43. ročník mezinárodního kongresu ISICEM (International Symposium of Intensive Care and Emergency Medicine). V hlavním městě Evropské unie se sešlo přes šest tisíc zdravotníků z více než 40 zemí celého světa s cílem vyslechnout přednášky na aktuální témata intenzivní medicíny a přidružených odvětví. Tým AKUTNĚ.CZ byl samozřejmě u toho!

19. 3. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Ačkoli byla letošní česká zima teplotně nadprůměrná, pětičlenná delegace z Brna přesto neváhala a odjela nasát tropickou atmosféru do jihovýchodní Asie, kde byl v srdci jednoho z nejmodernějších měst na světě pořádán 18th World Congress of Anaesthesiologists. Rovníkový městský stát Singapur se na několik dní stal místem, kde se setkali odborníci z celého světa, kteří se podělili o nejnovější poznatky, výzkumy a technologické inovace v oboru anesteziologie a intenzivní medicína.

11. 3. 2024 | ...sejdeme se na simulačním kurzu...

I v roce 2024 Nadační fond AKUTNĚ.CZ podporuje zájemce o vzdělávání formou simulačních kurzů, zaměřených na kritické stavy. 

13. 2. 2024 | ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Nadační fond AKUTNĚ.CZ se opět rozhodl podpořit mladé lékaře a zdravotnické pracovníky v ČR v jejich publikační činnosti a odměnit jejich úsilí na poli vědy a výzkumu.

8. 2. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

V pátek 19.1. 2024 se po minuloročním úspěchu konal již 2. ročník konference MediDays. V prostorách Vienna House Andels Prague Hotel si pořadatelé připravili řadu seminářů, workshopů a panelových diskuzí, které se zaměřily na klíčová témata spojená s prvními kroky v lékařské praxi, kompetencemi mladých lékařů, možnostmi stáží v zahraničí a aktuálními otázkami týkajícími se pracovního prostředí a efektivity ve zdravotnictví. A náš reportážní tým byl u toho!

25. 1. 2024 | ... sejdeme se na Colours of Sepsis 2025

Již 26. ročník Colours of Sepsis, největší multioborový kongres sdružující všechny specialisty participující na léčbě těžké sepse, pokračuje v Ostravě svým dalším programem. První část najdete zde.  

22. 1. 2024 | ... sejdeme se na Colours of Sepsis 2025

Drazí přátelé portálu Akutně.cz, příznivci intenzivní medicíny, vítáme Vás již na 26. ročníku Colours of Sepsis, který se opět koná v Ostravě, v kongresovém hotelu Clarion. Čeká nás 5 dní plných zajímavých přednášek a workshopů, které vám my, reportéři, rádi přiblížíme. Těšíme se na Vás! 

22. 1. 2024 | ... sejdeme se na Colours of Sepsis 2025

Po roce se opět setkáváme v hotelu Clarion v Ostravě, kde začíná 6.den mladých intenzivistů a od úterý již 26. ročník Colours of Sepsis. Těšíme se na týden plný přednášek a workshopů, který Vám s Akutně.cz taky přiblížíme prostřednictvím reportáží!  

18. 1. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

V listopadu 2023 proběhla jedna z největších konferencí na světě v oboru anesteziologie. Anesthesiology 2023 pod záštitou Americké společnosti pro anesteziologii se odehrála v krásném San Franciscu. Ikdyž ne fyzicky, ale alespoň ve virtuální formě měl tým AKUTNĚ.CZ možnost poslechnout si nové poznatky od těch největších expertů ve svém oboru. Proto se pohodlně usaďte, nalijte si oblíbeného pití a přečtěte si reportáž, kterou jsme si pro vás z konference připravili!
 

13. 1. 2024

První letošní schůzka spolupracovníků portálu AKUTNĚ.CZ se uskutečnila již 3. 1. 2024. Již tradičně se v prostorách Simulačního centra Masarykovy univerzity sešlo nemálo příznivců akutní medicíny.  

9. 12. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Reportážní tým zdraví všechny příznivce akutní medicíny z hlavního města. V Nové budově Národního muzea se koná tradiční kongres AORA (Academy of Obstetric Regional Analgesia and Anaesthesia). Jaké jsou novinky v porodnické analgezii a anestezii se dočtete v naší reportáži. 

7. 12. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ 2024

Mgr. Jana Flajšingrová zahájila 15. ročník konference Akutně, pro sekci NLZP 13. ročník. V letošním roce padl rekord v počtu přihlášených nelékařů. Představila průběh programu konference a workshopů a přivítala čestné hosty.

3. 12. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Téměř přesně po roku, a to konkrétně 1.-3.12.2023, se členové a spolupracovníci AKUTNĚ.CZ opět sešli na víkendovém výjezdním zasedání v čarovném prostředí Moravského krasu – kde jinde, jako na Kaprálově mlýně. Jak tomu už tradičně bývá, symbolickou štědrou večeři a ukončení roku AKUTNĚ.CZ doplnila i pracovní část letošního zasedání.

24. 11. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ 2024

Milí příznivci portálu AKUTNĚ.CZ, jsme hrdí, že vás můžeme pomocí této reportáže alespoň virtuálně přenést do centra dění. Ano, tušíte správně. Je listopad, konkrétně 25.11., a v prostorách Univerzitního kampusu v Bohunicích se koná jubilejní, patnáctý ročník největší jednodenní konference oboru AIM v ČR – Konference AKUTNĚ.CZ. Pokud nejste přímo v Brně nebo vám reportáž nestačí, nezoufejte! Přehled přednášek naleznete v našem sborníku

15. 11. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

16. ročník konference MEFANET se konal ve dnech 7.- 8. listopadu 2023. Tentokrát byla výroční konference vzdělávací sítě lékařských a zdravotnických fakult vyexportovaná do Košic. Hlavní organizátor konference doc. Ing. Jaroslav Majerník, Ph.D. obstaral nejen záštitu děkana pořádající instituce - Lékařské fakulty Univerzity Pavola Jozefa Šafárika - prof. Petra Jarčušky, ale také pozornost expertů z jemu blízké Technické univerzity v Košicích.

14. 11. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Vydejte se s námi na výlet do podhůří Orlických hor, vlak zastaví ve stanici Jablonné nad Orlicí. V místním hotelu Filipinum se z pátku na neděli 3. - 5. listopadu 2023 sešlo více než sedm desítek nadšenců do horské medicíny, aby se zúčastnili již 33. ročníku Pelikánova semináře.

13. 11. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Velké Bílovice jsou největší vinařskou obcí v zemi, nacházejí se ve Velkopavlovické vinařské oblasti, která je typická pěstováním modrých odrůd.
Kromě toho je tato obec již 10 let na svátek sv. Martina spjata s hemodynamickým workshopem pod taktovkou Vladimíra Šrámka.

10. 11. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Tentokrát bylo naší milou povinností přijmout pozvání na V. ročník Polytrauma kongresu, který se konal u našich slovenských sousedů v Lučenci.

1. 11. 2023 | ...sejdeme se na webináři Akutní středa!

Přinášíme Vám atestační otázky s rychlým proklikem na konkrétní Akutní středu! Připravte se na až na 40 % z nich poslechem nebo sledováním Akutních střed – třeba cestou do práce nebo při vaření…

22. 10. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Ve dnech 13.10. - 14.10. 2023 se ve slovenském Martině uskutečnil osmý ročník soutěže studentů 5. a 6. ročníku všeobecného lékařství Medgames.

21. 10. 2023 | ...sejdeme se na 37th ESICM LIVES 2024 v Barceloně...

Milano jako město je nepřekonatelné jako hlavní město módy, designu, ale také opery, a také jako centrum finančnictví, což jej dělá nejbohatším městem celé Itálie. Na necelý týden se navíc proměnilo ve středobod (nejen) evropské intenzivní medicíny – 21.–25. 10. 2023 se v místním Milano Convention Center (MiCo) se konal kongres 36th ESICM LIVES 2023. Podzim v Lombardii byl příznivý a teploty nabádali k procházkám městem, naši reportéři ale velmi rádi vyměnili korzování po Via Montenapoleone a okolí a prohlížení obchodních výkladů značek jako Armani, Dolce & Gabbana, Versace a Alfa Romeo nebo Bugatti za vzdělávání. 

7. 10. 2023 | ...sejdeme se 8.10.2023 ve Slavkově...

Po začáteční nepřízni počasí, kdy déšť a silný vítr provázely první okamžiky AKUTNĚ.CZ Open 2023 ve Slavkově u Brna, se postupně začaly věci měnit k lepšímu. Golfisté a fanoušci tohoto prestižního turnaje se nevzdali a jejich vytrvalost byla odměněna, když se nebe začalo pročišťovat a slunce začalo pronikat skrz mraky.

4. 10. 2023 | ... sejdeme se na ČSARIM 2024

Reportážní tým Akutně.cz dorazil do Prahy, kde si užíváme jeden z posledních teplých a sluncem zalitých podvečerů babího léta. Od brzkého rána nás čeká programem nabitý, dlouho očekávaný kongres ČSARIM 2023, na který jsme se celý rok těšili. Přinášíme Vám letošní výběr přednášek, zajímavostí a novinek z akutní a intenzivní medicíny. 

1. 10. 2023

Vítězové soutěže o Cenu Jiřího Macha jsou letos dva (nebo vlastně tři). Se shodným počtem bodů se umístily na prvním místě hned dvě práce – MUDr. Tereza Prokopová a MUDr. Jan Hudec se studií PEOpLE-C19 a MUDr. Martina Klincová s příspěvkem o maligní hypertermii. 

Vítězům gratulujeme a všem přihlášeným děkujeme za jejich skvělou práci na poli vědy a výzkumu! 

18. 9. 2023 | ...sejdeme se u algoritmů...

Portál AKUTNĚ.CZ dnes slaví 16 let, co je na světě! Za tu dobu vám přinesl mnoho nových poznatků z akutní medicíny a ve své snaze neustává… a zde najdete další várku letošních algoritmů! Tentokrát se jedná o revize původních starších algoritmů, které byly zaměřeny na resuscitaci dětí i dospělých. Všechny prošly recenzním řízením a naplňují doporučené postupy Evropské reuscitační rady z roku 2021. Oslavte s námi narozeniny a zopakujte si, jak správně resuscitovat! 

31. 7. 2023 | ...sejdeme se u algoritmů...

V polovině léta vám přinášíme intelektuální osvěžení v podobě další várky letošních algoritmů, které vznikaly během školního roku 2022/2023. Na jejich tvorbě se podílely týmy lékařů-školitelů a studentů z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně a také z Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Všem tvůrčím týmům děkujeme za jejich nasazení a kreativitu při jejich tvorbě!

14. 7. 2023

Projekt PEOpLE-C19–EU, který probíhá pod záštitou ESICM (Evropské společnosti intenzivní medicíny), cílí na všechny nelékařské zdravotnické pracovníky a lékaře v Evropě, kteří poskytovali zdravotní služby pacientům s COVID-19 na jednotkách intenzivní péče.

 

29. 6. 2023

V kongresovém centru v Lisabonu nás přivítal prezident SESAMu Francisco Maio Matos. Poděkoval scientific comitee za organizaci kongresu, organizátorům a účastníkům- opakovaně zaznělo, že SESAM a jeho annual meeting je především o setkávání lidí a vytvoření komunity, nikoliv pouze o odborné stránce kongresu. Letos poprvé navštíví kongres více než 1000 delegátů z 51 zemí, včetně 32 delegátů z Ukrajini, kteří jsou pozvanými hosty společnosti. 

 

23. 6. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

V rozpálených Aténách pod ikonickým návrším Likavitos se konal ve dnech 20.-23.6. 2023 mezinárodní kongres Evropské společností dětské a novorozenecké intenzivní péče (ESPNIC).

20. 6. 2023

Bylo nám ctí být pozvanými hosty do podhůří nízkých Tater, kde se v Banské Bystrici 21.6. uskutečnila konference simulační medicíny KOSIMED s podtitulem „Sposnejme sa“.

18. 6. 2023 | ... sejdeme se na ČSIM 2024

Vítejte v Mikulově, kde slunce, víno a konference v oboru intenzivní medicíny vytvářejí jedinečnou atmosféru. Pro ty, kteří se této skvělé akce nemohli zúčastnit, máme připravenou reportáž, která vám přinese výběr nejzajímavějších témat, jež letos na kongresu zazněla. Připravte se na záživné kurzy, profesionální přínosy a nové perspektivy. Slunce, víno a medicína - všechno v jednom balení.

15. 6. 2023 | ...sejdeme se na simulačním kurzu...

I v roce 2023 Nadační fond AKUTNĚ.CZ podpoří zájemce o vzdělávání formou simulačních kurzů, zaměřených na kritické stavy. 

Podmínky grantu

Koho jsme podpořili v roce 2023? 

11. 6. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Ve dnech 11.- 13. 5. 2023 jsme se s MUDr. Martinou Klincovou na pozvání předsedy SSAIM doc. Záhorce zúčastnily 29. Kongresu SSAIM s mezinárodní účastí v krásném prostředí Nízkých Tater.

11. 6. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Začátkem května proběhlo tradiční roční setkání Evropské skupiny pro Maligní hypertermii (EMHG) ve španělské Valencii, příjemném malebném historickém městečku na východním pobřeží.

10. 6. 2023 | ...sejdeme se u algoritmů...

Portál AKUTNĚ.CZ vám již tradičně na Den dětí přináší první dávku tentokrát 6 nových algoritmů, které vznikly netradičně během školního roku 2022/2023. Na jejich tvorbě se podílely týmy lékařů- školitelů a studentů z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Všem tvůrčím týmům děkujeme za jejich nasazení a kreativitu při tvorbě letošních algoritmů!

8. 6. 2023

XII. odborné symposium České resuscitační rady - RESUSCITACE 2023, se uskutečnilo 9.6.2023 v Konferenčním centru City, v Praze

Letošní, již 12. ročník symposia Resuscitace 2023 s přídomkem “Co v guidelines nebylo…”

 

5. 6. 2023 | ...sejdeme se v Mnichově 2024...

Reportážní tým AKUTNĚ.CZ vyrazil do prosluněného Glasgow ve Skotsku, aby ve dnech 3.-5. června monitoroval dění na Euroanaesthesia 2023. Přinášíme Vám ochutnávku dění z kongresu z pohledu jednotlivých účastníků. 

30. 5. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Rejvíz, malá obec ležící 8 km od Jeseníku, je známá nejen jako rašeliniště. Každým rokem tato část Zlatých hor ožívá díky mezinárodní soutěži zdravotnických záchranných služeb Rallye Rejvíz. Pojďte díky reportérům portálu AKUTNĚ.CZ nakouknout do zákulisí ročníku 2023. 

20. 4. 2023 | ... sejdeme se v Mikulově 2024

Vinice zalité slunečními paprsky, čerstvý vzduch a hotel Galant plný nadšenců urgentní medicíny. Reportážní tým portálu AKUTNĚ.CZ, mediálního partnera Brněnských dnů urgentní medicíny, se zase po roce hlásí z malebného Mikulova z již 22. ročníku Brněnských dnů, tentokrát s mottem „Jde o čas…“. Alespoň virtuálně se můžete na konferenci přenést prostřednictvím naší reportáže.

9. 4. 2023 | ...sejdeme se u algoritmů...

Portál AKUTNĚ.CZ pro vás v roce 2023 připravuje opět spoustu nových interaktivních algoritmů. První dva v tomto roce vznikaly v rámci předmětu Samostatná práce na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity ještě v roce 2021/22 a podílely se na nich týmy 3  lékařů a 4 studentů. Za celý tým portálu AKUTNĚ.CZ vám přejeme veselé Velikonoce!

2. 4. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

1.4.2023 se v prostorách ostravské lékařské fakulty konalo již 5. setkání Mladých anesteziologů. Ano, čtete správně, nebyl to vtip. A co zajímavého zaznělo z úst přednášejících se dozvíte z naší exkluzivní reportáže. 

19. 3. 2023 | ... sejdeme se na Kurzu urgentní medicíny 2024

Je 22. dubna 2023 a Simulační centrum Masarykovy univerzity hned z rána ožilo v rytmu urgentní medicíny. Tradiční kurz, pořádaný portálem AKUTNĚ.CZ pro studenty 4.- 6. ročníku Všeobecného lékařství, se koná již podruhé v novém hávu.

20. 2. 2023 | ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Nadační fond AKUTNĚ.CZ se opět rozhodl podpořit mladé lékaře a zdravotnické pracovníky v ČR v jejich publikační činnosti a odměnit jejich úsilí na poli vědy a výzkumu.

27. 1. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Ve dnech 20. – 21.1.2023 se náš reportážní tým zúčastnil konference Medidays, která se uskutečnila v pražském hotelu Vienna House Andel´s Prague. 

 

25. 1. 2023 | ... sejdeme se na Colours of Sepsis 2024...

25. ročník Colours of Sepsis je v plném proudu a reportéři portálu AKUTNĚ.CZ pro vás živě přinášejí informace přímo z centra dění. Pokud jste letošní Colours of Sepsis nestihli a některá z reportáží vás zaujala, nahlédněte do sborníku přednášek

23. 1. 2023 | ... sejdeme se v Ostravě 2024

Vážení příznivci intenzivní medicíny. Z lednové Ostravy vás zdraví reportážní tým portálu AKUTNĚ.CZ, mediálního partnera Colours of Sepsis. Je nám velkým potěšením, vtáhnout vás do kongresového dění prostřednictvím naší reportáže. Čeká nás 5 dní nabitých přednáškami a workshopy. Krom reportáže můžete sledovat dění i v online videopřenosu ze sálu Saphire. 

22. 1. 2023

Po roce se opět setkáváme v hotelu Clarion, tentokrát na 5. Dni mladých intenzivistů v rámci jubilejního 25. ročníku kongresu Colours of Sepsis. Reportážní tým portálu AKUTNĚ.CZ, mediálního partnera konference, se už nemohl dočkat největšího festivalu Intenzivní medicíny v ČR, a proto naši reportéři jsou od brzkého rána připraveni na místě. A co Vy? To hlavní z dnešního dne sledujte v naši reportáži. 

7. 1. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Vážení příznivci portálu AKUTNĚ.CZ. Srdečně vás zdravíme a přejeme vše nejlepší do nového roku 2023.

4. 1. 2023

Dovolujeme si Vás pozvat na workshop “EEG pro intenzivisty”, který se bude konat pod záštitou Akademie neurointenzivní medicíny 20. 1. 2023 v Liberci!

19. 12. 2022 | ... sejdeme se v Praze 2023

Co mají společného vánoční Praha, gynekologie, porodnictví a anestezie? No přece konferenci Kritické stavy v porodnictví, konající se tradičně v Nové budově Národního muzea. Po dvouleté covidové pauze se příznivci těchto oborů nemohli dočkat a proto již 14 dní před samotnou konferenci byla její kapacita naplněná. Nesměl chybět ani konferenční tým Akutně.cz, který si pro vás připravil to nejzajímavější z této události, která proběhla dne 10.12.2022.

6. 12. 2022 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ 2023

Přinášíme vám reportáž z NLZP sekce letošního ročníku Konference AKUTNĚ.CZ. 

4. 12. 2022 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Výjezdní zasedání, které se konalo v termínu 2.-4.12.2022, přineslo po dvouleté covidové pauze konečně spolupracovníkům portálu AKUTNĚ.CZ možnost se znovu setkat v údolí Říčky v krásném prostředí Kaprálova Mlýna. 

1. 12. 2022 | ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Dne 30.11.2022 již od brzkého rána byl konferenční tým AKUTNĚ.CZ na cestě do mlhou zahalené Ostravy, aby pro vás mohl odhalit to nejlepší z konference Dětské polytrauma. Ne nadarmo se říká: “Dítě není zmenšený dospělý” a jak jsme zjistili, v dětské traumatologii to platí dvojnásob. 

25. 11. 2022 | ...sejdeme se na XV. Konferenci Akutně.cz!

Přinášíme Vám sborník ze sympozia na téma Oxygenoterapie!

23. 11. 2022 | ...sejdeme se na XV. Konferenci Akutně.cz!

Přinášíme Vám sborníky přednášek lékařské a NLZP sekce z XIV. Konference AKUTNĚ.CZ!

19. 11. 2022 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ 2023

Je 19. listopadu 2022 a moravská metropole se pomalu probouzí do chladného podzimního dne. Návštěvníky již XIV. ročníku Konference AKUTNĚ.CZ neodradilo ani sychravé počasí a vyrazili, lační vědomostí, do kampusu Masarykovy univerzity.

9. 11. 2022 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

V dňoch 28.10. až 30.10. prebehol 32. Pelikánův seminář horskej medicíny vo Fryšave pod Žákovou horou na Vysočine. Tento rok boli hlavnou témou Ženy v horách.

7. 11. 2022

Jedna z nejvýznamnějších konferencí v oblasti simulační medicíny se letos odehrála v Singapuru. 

3. 11. 2022

Ve dnech 2. a 3. 11. proběhla v brněnském hotelu Continental již 15. konference lékařských a zdravotnických fakult ČR a SR MEFANET (Medical Faculties Network).  

3. 11. 2022 | ...sejdeme se na ESICM LIVES

Nechte se vtáhnout do atmosféry nabité intenzivní medicínou v reportáži MUDr. Evy Klabusayové. 
 

1. 11. 2022 | ...sejdeme se 19. 11. 2022 na Akutně!

Akutně.cz Vám přináší sborník přednášek z 2. mezioborového kongresu Dopravní úrazovost. Znalectví v České Republice!

14. 10. 2022 | …sejdeme se na konferenci Akutně!

Přinášíme Vám sborníky přednášek z kongresu ČSARIM 2022!

11. 10. 2022

V nizozemském Utrechtu se ve dnech 31.8.-3.9.2022 konal mezinárodní kongres sester pracujících v intenzivní péči, který pořádala Evropská federace společností sester pracujících v intenzivní péči (European Federation of Critical Care Nursing Associations, dále jen EfCCNa).

7. 10. 2022 | ...sejdeme se 8.10.2022 ve Slavkově...

Dne 8.10.2022 se uskutečnil benefiční golfový turnaj AKUTNĚ.CZ Open 2022 ve Slavkově. Pojďte se s námi podívat, jak celé klání probíhalo. 

1. 10. 2022

Cena Jiřího Macha má svého letošního vítěze, resp. vítězku. Je jí MUDr. Eva Klabusayová. Gratulujeme! 

25. 9. 2022 | ... sejdeme se na ČSARIM 2023

Z brněnského výstaviště vás srdečně zdraví reportážní tým AKUTNĚ.CZ. Je nám velkým potěšením zprostředkovat vám dění z XXVIII. kongresu České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Malou ochutnávku toho, co zde letos zazní naleznete v naší reportáži.

24. 9. 2022

Nadační fond AKUTNĚ.CZ vyhlašuje pro studenty LF MU výzvu k podávání žádostí o grant na podporu studentského výzkumu zaměřeného na akutní medicínu.

24. 9. 2022

Dovolujeme si pozvat všechny příznivce akutní medicíny na XIV. Konferenci AKUTNĚ.CZ, která se bude konat v sobotu 19. listopadu 2022 v prostorách Univerzitního kampusu Bohunice v Brně.

24. 9. 2022 | ...sejdeme se v Mikulově 2023

Tým AKUTNĚ.CZ tentokrát zavítal do Mikulova, kde se 15.-16. 9. koná již XIII. Mezinárodní kongres úrazové chirurgie, letos pořádaný Klinikou úrazové chirurgie LF MU a Fakultní nemocnicí Brno ve spolupráci s Klinikou traumatologie Úrazové nemocnice Brno.

18. 9. 2022 | ... sejdeme se na portálu AKUTNĚ.CZ ...

Dnes 18. září 2022 je to už 15 let, co vám portál AKUTNĚ.CZ přináší novinky ze světa akutní medicíny! Letos již XIV. konference AKUTNĚ.CZ se stala významnou událostí v kalendářích českých anesteziologů a také jednou z největších akcí oboru AIM - přijďte i vy 19.11. do Brna. Anebo se podívejte na některou ze 43 Akutních střed - hodinový videocast s předním odborníkem. Raději čtete - máme pro vás reportáže z kongresů i výběr těch nejlepších zahraničních odborných článků. Anebo si vyzkoušejte zachránit 155 našich virtuálních pacientů - interaktivní algoritmy AKUTNĚ.CZ.

23. 7. 2022 | ...sejdeme se u algoritmů...

Portál AKUTNĚ.CZ vám v průběhu léta přináší druhou dávku tentokrát 3 zbrusu nové algoritmy, které vznikly během školního roku 2021/2022. Doplní tak kolekci dalších 5 dosud zveřejněných letošních algoritmů. Na jejich tvorbě, která trvala devět měsíců, se v rámci předmětu Samostatná práce na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity podílely týmy 18  lékařů a 20 studentů.

4. 7. 2022 | ...sejdeme se na AKUTNĚ!

Výukový portál AKUTNĚ.CZ Vás srdečně zve na kongres, který se zabývá airway managementem, tedy zajištěním dýchacích cest. Kongres proběhne na přelomu září a října 2022 v Turecku! Registrovat se můžete zde.

30. 6. 2022

Letošní portfolio odborných akcí ve středomořských zemích jsme rozšířili také o kongres Society for Simulation in Europe, který probíhal 15. - 17. června ve španělské Seville. Přesuňte se s námi na chvíli do města, ze kterého na začátku 16. století vyplouvaly první lodě do tehdejšího "Nového světa".

25. 6. 2022

Je krásné slunečné letní odpoledne v Mikulově a my máme naměřeno do hotelu Galant, kde pomalu začíná první den XV. kongresu České společnosti intenzívní medicíny.

20. 6. 2022

Ve dnech 25.5. – 29.5. 2022 se již po pětadvacáté konala prestižní mezinárodní soutěž posádek ZZS Rallye Rejvíz a jako již mnohokrát v minulosti byly místem konání Kouty nad Desnou. Mimo profesionální posádky ZZS zde mají už 11. rokem svoji soutěžní kategorii taktéž týmy tvořené studenty medicíny – MUC. RR.

15. 6. 2022 | ...sejdeme se v Glasgow 2023...

Reportážní tým AKUTNĚ.CZ vyrazil do prosluněného Milána v Itálii, aby ve dnech 4.-6. června monitoroval dění na Euroanaesthesia 2022. V naší reportáži naleznete ochutnávku dění z kongresu z pohledu jednotlivých účastníků. 

9. 6. 2022 | ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ!

Záznam bloku věnovanému protistafylokokové léčbě v rámci 10. kongresu České odborné společnosti klinické farmacie ČLS JEP v Praze v říjnu 2021.

1. 6. 2022 | ...sejdeme se v Akutní středu...

Portál AKUTNĚ.CZ Vám přináší jedinečný a ucelený cyklus webinářů z oblasti anesteziologie a intenzivní medicíny a AKUTNÍ STŘEDY tak plní stránky Vašich diářů již čtyři roky.

23. 5. 2022

Slavnostní zahájení 4. Setkání Mladých anesteziologů se neslo v duchu vděčnosti, že po nucené covidové pauze se můžeme opět, po 3 letech, potkat na půdě ostravské lékařské fakulty a společně se věnovat aktuálním tématům z každodenní anesteziologické praxe.

17. 5. 2022 | MUDr. Klára Pešková

V britském Newportu se začátkem května (5. - 6.5.2022) sešli po více než dvou letech anesteziologové se zaměřením na porodnickou anestezii. Kromě 200 posterů to byly dva dny nabité přednáškami.

9. 5. 2022 | ...sejdeme se na AKUTNĚ!

Portál AKUTNĚ.CZ Vás srdečně zve na 4. Ročník Valčianských nástrah! 

4. 5. 2022 | sejdeme se na Colours of Sepsis!

Přinášíme Vám sborník přednášek z 24. ročníku intenzivistické konference Colours of Sepsis!  

28. 4. 2022 | ... sejdeme se v Ostravě 2023

Zde najdete druhou část reportáže z jedné z největších akcí oboru AIM. 

27. 4. 2022 | ...sejdeme se na AKUTNĚ!

Portál Akutně.cz Vás srdečně zve na výroční konferenci Aesculap Akademie pod názvem Trendy praktického vzdělávání ve zdravotnictví.

Pozvánka

26. 4. 2022 | ... sejdeme se v Ostravě 2023

Po vynucené pauze se letošní ročník Colours of Sepsis mohl konat k radosti všech přítomných opět prezenčně. Z ostravského Clarion Congress Hotelu vás srdečně zdraví početný reportážní tým AKUTNĚ.CZ, aby vám přinesl novinky z letošního kongresu. 

25. 4. 2022

Reportážní tým AKUTNĚ.CZ zdraví všechny příznivce intenzivní medicíny z Ostravy. Než propukne samotné Colours of Sepsis přinášíme vám reportáž ze 4. Dne mladých intenzivistů.

23. 4. 2022 | ...sejdeme se na SIMU...

Simulační centrum Masarykovy univerzity připravuje na 11. července 2022 první kurz Management kritických stavů v pediatrii.

Registrace