Kongresy - reportáže

1. 7. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Jaká byla konference SESAM 2024, která se konala od 19. do 21. června v Praze? Své postřehy a poznatky z této akce pro vás sepsali spolupracovníci portálu AKUTNĚ.CZ, kteří se přímo v centru dění podíleli na organizaci akce. 

18. 6. 2024 | ... sejdeme se na ČSIM 2025

Polovina června, sluncem zalité vinice a hotel Galant plný nadšenců intenzivní medicíny – to znamená jenom jediné a sice, že reportážní tým AKUTNĚ.CZ se vám po roku opět hlásí z malebného Mikulova s vysoce očekávaného kongresu České společnosti intenzivní medicíny.

 

17. 6. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

V 27. ročníku súťaže Rallye Rejvíz 2024 na nás čakalo 10 úloh. Oproti minulému ročníku sa úlohy zdali menej záludné, no ich obtiažnosť a komplexnosť zostali vysoké. Tento ročník priniesol niekoľko noviniek, napríklad súťaž MUC. RR bola rozdelená na dve etapy: jednu popoludňajšiu/večernú a druhú doobednú. Veľkou novinkou bolo zavedenie mobilnej aplikácie, prostredníctvom ktorej sme dostávali výzvy, na ktoré sme museli reagovať.

10. 6. 2024 | ... sejdeme se na Resuscitaci

Tradičně se začátkem června sešlo v Kongresovém City v Praze pod taktovkou České resuscitační rady (ČRR) více než 200 milovníků nejen kardiopulmonální resuscitace.

5. 6. 2024 | ...sejdeme se na 2. Nekvasilově dni 6.6.2025.

U příležitosti Mezinárodního dne dětí si letos, 1.6.2024, mohli přijít na své i dospělí. V tento den se totiž konal historicky poprvé kongres věnovaný památce docenta Romana Nekvasila, průkopníka své doby ve využití technologií a techniky v pediatrické intenzivní péči.

30. 5. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Vážení příznivci portálu AKUTNĚ.CZ, přinášíme vám novinky z letošního kongresu Evropské společnosti anesteziologie a intenzivní péče – Euroanaesthesia 2024. Cestu jsme neměli dalekou, protože letošní ročník se konal 25.-27.7.2024 v německém Mnichově. I přes očekávání nás přivítalo příjemné skoro-letní počasí a tři dny nabité poznatky mohli začít.

29. 5. 2024

Početná výprava studentů Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (celkem 9) se 16.5. vydala do malebné slovinské Lublaně na čtyřdenní akci International Trauma School of Ljubjana pořádanou slovinskou pobočkou IFMSA. NF AKUTNĚ.CZ finančně podpořil pro tento výjezd 4 studenty LF MUNI. 

23. 5. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Přestože letos proběhl již 42. ročník tradičního ročního setkání Evropské skupiny pro Maligní hypertermii (EMHG), je to vůbec poprvé co se tato akce konala v České republice a 15. – 17. 5. 2024 navštívila Brno.

23. 4. 2024

Letošní setkání NATA24 (Network for the Advancement of Patient Blood Management, Haemostasis and Thrombosis) proběhlo ve dnech 18-20.4 v italské Bologni. Cílem tohoto setkání bylo zejména poskytnout místo pro výměnu zkušeností, diskuzi a vzdělání odborníků z oblasti hematologie, transfuzní medicíny, anesteziologie, intenzivní medicíny, chirurgie, perfuziologie a mezi dalšími zdravotnickými profesionály na témata související nejen s Patient Blood Managementem (PBM).

19. 4. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Malebné město Mikulov asi nemusíme nikomu dlouze představovat. Kromě rozsáhlých vinic a krásné architektury se příznivcům urgentní medicíny vybaví prostředí hotelu Galant, kde se již po dvacáté třetí setkali na Brněnských dnech urgentní medicíny, tentokrát s mottem “Novodobé trendy v urgentní medicíně aneb umíme se přizpůsobit dnešní době?”. Reportážní tým portálu AKUTNĚ.CZ je samozřejmě opět u toho a přináší Vám ochutnávku z hlavního dění.  

9. 4. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Dr. Mechl a Dr. Šprláková – Puková nás všechny přivítali na již XI. ročníku kongresu traumatologie a muskuloskeletální radiologie, který se konal v nádherném prostředí jihomoravského Mikulova a zahájili tak dva dny plné zajímavých přednášek a novinek z těchto oborů.

7. 4. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Úvodem 6. ročníku Setkání mladých anesteziologů přivítala jménem organizačního týmu všechny účastníky dr. Straková. Další milá slova zazněla z úst dékana LF OU doc. Maďara, prof. Štourače, dr. Klincové za Sekci mladých anesteziologů a intenzivistů ČSARIM a v neposlední řadě prof. Ševčíka za organizující KARIM FN Ostrava. 

 

26. 3. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Ve dnech 19. – 22. března 2024 se v Bruselu konal již 43. ročník mezinárodního kongresu ISICEM (International Symposium of Intensive Care and Emergency Medicine). V hlavním městě Evropské unie se sešlo přes šest tisíc zdravotníků z více než 40 zemí celého světa s cílem vyslechnout přednášky na aktuální témata intenzivní medicíny a přidružených odvětví. Tým AKUTNĚ.CZ byl samozřejmě u toho!

19. 3. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Ačkoli byla letošní česká zima teplotně nadprůměrná, pětičlenná delegace z Brna přesto neváhala a odjela nasát tropickou atmosféru do jihovýchodní Asie, kde byl v srdci jednoho z nejmodernějších měst na světě pořádán 18th World Congress of Anaesthesiologists. Rovníkový městský stát Singapur se na několik dní stal místem, kde se setkali odborníci z celého světa, kteří se podělili o nejnovější poznatky, výzkumy a technologické inovace v oboru anesteziologie a intenzivní medicína.

8. 2. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

V pátek 19.1. 2024 se po minuloročním úspěchu konal již 2. ročník konference MediDays. V prostorách Vienna House Andels Prague Hotel si pořadatelé připravili řadu seminářů, workshopů a panelových diskuzí, které se zaměřily na klíčová témata spojená s prvními kroky v lékařské praxi, kompetencemi mladých lékařů, možnostmi stáží v zahraničí a aktuálními otázkami týkajícími se pracovního prostředí a efektivity ve zdravotnictví. A náš reportážní tým byl u toho!

25. 1. 2024 | ... sejdeme se na Colours of Sepsis 2025

Již 26. ročník Colours of Sepsis, největší multioborový kongres sdružující všechny specialisty participující na léčbě těžké sepse, pokračuje v Ostravě svým dalším programem. První část najdete zde.  

22. 1. 2024 | ... sejdeme se na Colours of Sepsis 2025

Drazí přátelé portálu Akutně.cz, příznivci intenzivní medicíny, vítáme Vás již na 26. ročníku Colours of Sepsis, který se opět koná v Ostravě, v kongresovém hotelu Clarion. Čeká nás 5 dní plných zajímavých přednášek a workshopů, které vám my, reportéři, rádi přiblížíme. Těšíme se na Vás! 

22. 1. 2024 | ... sejdeme se na Colours of Sepsis 2025

Po roce se opět setkáváme v hotelu Clarion v Ostravě, kde začíná 6.den mladých intenzivistů a od úterý již 26. ročník Colours of Sepsis. Těšíme se na týden plný přednášek a workshopů, který Vám s Akutně.cz taky přiblížíme prostřednictvím reportáží!  

18. 1. 2024 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

V listopadu 2023 proběhla jedna z největších konferencí na světě v oboru anesteziologie. Anesthesiology 2023 pod záštitou Americké společnosti pro anesteziologii se odehrála v krásném San Franciscu. Ikdyž ne fyzicky, ale alespoň ve virtuální formě měl tým AKUTNĚ.CZ možnost poslechnout si nové poznatky od těch největších expertů ve svém oboru. Proto se pohodlně usaďte, nalijte si oblíbeného pití a přečtěte si reportáž, kterou jsme si pro vás z konference připravili!
 

9. 12. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Reportážní tým zdraví všechny příznivce akutní medicíny z hlavního města. V Nové budově Národního muzea se koná tradiční kongres AORA (Academy of Obstetric Regional Analgesia and Anaesthesia). Jaké jsou novinky v porodnické analgezii a anestezii se dočtete v naší reportáži. 

7. 12. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ 2024

Mgr. Jana Flajšingrová zahájila 15. ročník konference Akutně, pro sekci NLZP 13. ročník. V letošním roce padl rekord v počtu přihlášených nelékařů. Představila průběh programu konference a workshopů a přivítala čestné hosty.

24. 11. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ 2024

Milí příznivci portálu AKUTNĚ.CZ, jsme hrdí, že vás můžeme pomocí této reportáže alespoň virtuálně přenést do centra dění. Ano, tušíte správně. Je listopad, konkrétně 25.11., a v prostorách Univerzitního kampusu v Bohunicích se koná jubilejní, patnáctý ročník největší jednodenní konference oboru AIM v ČR – Konference AKUTNĚ.CZ. Pokud nejste přímo v Brně nebo vám reportáž nestačí, nezoufejte! Přehled přednášek naleznete v našem sborníku

15. 11. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

16. ročník konference MEFANET se konal ve dnech 7.- 8. listopadu 2023. Tentokrát byla výroční konference vzdělávací sítě lékařských a zdravotnických fakult vyexportovaná do Košic. Hlavní organizátor konference doc. Ing. Jaroslav Majerník, Ph.D. obstaral nejen záštitu děkana pořádající instituce - Lékařské fakulty Univerzity Pavola Jozefa Šafárika - prof. Petra Jarčušky, ale také pozornost expertů z jemu blízké Technické univerzity v Košicích.

14. 11. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Vydejte se s námi na výlet do podhůří Orlických hor, vlak zastaví ve stanici Jablonné nad Orlicí. V místním hotelu Filipinum se z pátku na neděli 3. - 5. listopadu 2023 sešlo více než sedm desítek nadšenců do horské medicíny, aby se zúčastnili již 33. ročníku Pelikánova semináře.

13. 11. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Velké Bílovice jsou největší vinařskou obcí v zemi, nacházejí se ve Velkopavlovické vinařské oblasti, která je typická pěstováním modrých odrůd.
Kromě toho je tato obec již 10 let na svátek sv. Martina spjata s hemodynamickým workshopem pod taktovkou Vladimíra Šrámka.

10. 11. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Tentokrát bylo naší milou povinností přijmout pozvání na V. ročník Polytrauma kongresu, který se konal u našich slovenských sousedů v Lučenci.

22. 10. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Ve dnech 13.10. - 14.10. 2023 se ve slovenském Martině uskutečnil osmý ročník soutěže studentů 5. a 6. ročníku všeobecného lékařství Medgames.

21. 10. 2023 | ...sejdeme se na 37th ESICM LIVES 2024 v Barceloně...

Milano jako město je nepřekonatelné jako hlavní město módy, designu, ale také opery, a také jako centrum finančnictví, což jej dělá nejbohatším městem celé Itálie. Na necelý týden se navíc proměnilo ve středobod (nejen) evropské intenzivní medicíny – 21.–25. 10. 2023 se v místním Milano Convention Center (MiCo) se konal kongres 36th ESICM LIVES 2023. Podzim v Lombardii byl příznivý a teploty nabádali k procházkám městem, naši reportéři ale velmi rádi vyměnili korzování po Via Montenapoleone a okolí a prohlížení obchodních výkladů značek jako Armani, Dolce & Gabbana, Versace a Alfa Romeo nebo Bugatti za vzdělávání. 

4. 10. 2023 | ... sejdeme se na ČSARIM 2024

Reportážní tým Akutně.cz dorazil do Prahy, kde si užíváme jeden z posledních teplých a sluncem zalitých podvečerů babího léta. Od brzkého rána nás čeká programem nabitý, dlouho očekávaný kongres ČSARIM 2023, na který jsme se celý rok těšili. Přinášíme Vám letošní výběr přednášek, zajímavostí a novinek z akutní a intenzivní medicíny. 

29. 6. 2023

V kongresovém centru v Lisabonu nás přivítal prezident SESAMu Francisco Maio Matos. Poděkoval scientific comitee za organizaci kongresu, organizátorům a účastníkům- opakovaně zaznělo, že SESAM a jeho annual meeting je především o setkávání lidí a vytvoření komunity, nikoliv pouze o odborné stránce kongresu. Letos poprvé navštíví kongres více než 1000 delegátů z 51 zemí, včetně 32 delegátů z Ukrajini, kteří jsou pozvanými hosty společnosti. 

 

23. 6. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

V rozpálených Aténách pod ikonickým návrším Likavitos se konal ve dnech 20.-23.6. 2023 mezinárodní kongres Evropské společností dětské a novorozenecké intenzivní péče (ESPNIC).

20. 6. 2023

Bylo nám ctí být pozvanými hosty do podhůří nízkých Tater, kde se v Banské Bystrici 21.6. uskutečnila konference simulační medicíny KOSIMED s podtitulem „Sposnejme sa“.

18. 6. 2023 | ... sejdeme se na ČSIM 2024

Vítejte v Mikulově, kde slunce, víno a konference v oboru intenzivní medicíny vytvářejí jedinečnou atmosféru. Pro ty, kteří se této skvělé akce nemohli zúčastnit, máme připravenou reportáž, která vám přinese výběr nejzajímavějších témat, jež letos na kongresu zazněla. Připravte se na záživné kurzy, profesionální přínosy a nové perspektivy. Slunce, víno a medicína - všechno v jednom balení.

11. 6. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Ve dnech 11.- 13. 5. 2023 jsme se s MUDr. Martinou Klincovou na pozvání předsedy SSAIM doc. Záhorce zúčastnily 29. Kongresu SSAIM s mezinárodní účastí v krásném prostředí Nízkých Tater.

11. 6. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Začátkem května proběhlo tradiční roční setkání Evropské skupiny pro Maligní hypertermii (EMHG) ve španělské Valencii, příjemném malebném historickém městečku na východním pobřeží.

8. 6. 2023

XII. odborné symposium České resuscitační rady - RESUSCITACE 2023, se uskutečnilo 9.6.2023 v Konferenčním centru City, v Praze

Letošní, již 12. ročník symposia Resuscitace 2023 s přídomkem “Co v guidelines nebylo…”

 

5. 6. 2023 | ...sejdeme se v Mnichově 2024...

Reportážní tým AKUTNĚ.CZ vyrazil do prosluněného Glasgow ve Skotsku, aby ve dnech 3.-5. června monitoroval dění na Euroanaesthesia 2023. Přinášíme Vám ochutnávku dění z kongresu z pohledu jednotlivých účastníků. 

20. 4. 2023 | ... sejdeme se v Mikulově 2024

Vinice zalité slunečními paprsky, čerstvý vzduch a hotel Galant plný nadšenců urgentní medicíny. Reportážní tým portálu AKUTNĚ.CZ, mediálního partnera Brněnských dnů urgentní medicíny, se zase po roce hlásí z malebného Mikulova z již 22. ročníku Brněnských dnů, tentokrát s mottem „Jde o čas…“. Alespoň virtuálně se můžete na konferenci přenést prostřednictvím naší reportáže.

2. 4. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

1.4.2023 se v prostorách ostravské lékařské fakulty konalo již 5. setkání Mladých anesteziologů. Ano, čtete správně, nebyl to vtip. A co zajímavého zaznělo z úst přednášejících se dozvíte z naší exkluzivní reportáže. 

27. 1. 2023 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Ve dnech 20. – 21.1.2023 se náš reportážní tým zúčastnil konference Medidays, která se uskutečnila v pražském hotelu Vienna House Andel´s Prague. 

 

25. 1. 2023 | ... sejdeme se na Colours of Sepsis 2024...

25. ročník Colours of Sepsis je v plném proudu a reportéři portálu AKUTNĚ.CZ pro vás živě přinášejí informace přímo z centra dění. Pokud jste letošní Colours of Sepsis nestihli a některá z reportáží vás zaujala, nahlédněte do sborníku přednášek

23. 1. 2023 | ... sejdeme se v Ostravě 2024

Vážení příznivci intenzivní medicíny. Z lednové Ostravy vás zdraví reportážní tým portálu AKUTNĚ.CZ, mediálního partnera Colours of Sepsis. Je nám velkým potěšením, vtáhnout vás do kongresového dění prostřednictvím naší reportáže. Čeká nás 5 dní nabitých přednáškami a workshopy. Krom reportáže můžete sledovat dění i v online videopřenosu ze sálu Saphire. 

22. 1. 2023

Po roce se opět setkáváme v hotelu Clarion, tentokrát na 5. Dni mladých intenzivistů v rámci jubilejního 25. ročníku kongresu Colours of Sepsis. Reportážní tým portálu AKUTNĚ.CZ, mediálního partnera konference, se už nemohl dočkat největšího festivalu Intenzivní medicíny v ČR, a proto naši reportéři jsou od brzkého rána připraveni na místě. A co Vy? To hlavní z dnešního dne sledujte v naši reportáži. 

19. 12. 2022 | ... sejdeme se v Praze 2023

Co mají společného vánoční Praha, gynekologie, porodnictví a anestezie? No přece konferenci Kritické stavy v porodnictví, konající se tradičně v Nové budově Národního muzea. Po dvouleté covidové pauze se příznivci těchto oborů nemohli dočkat a proto již 14 dní před samotnou konferenci byla její kapacita naplněná. Nesměl chybět ani konferenční tým Akutně.cz, který si pro vás připravil to nejzajímavější z této události, která proběhla dne 10.12.2022.

6. 12. 2022 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ 2023

Přinášíme vám reportáž z NLZP sekce letošního ročníku Konference AKUTNĚ.CZ. 

4. 12. 2022 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Výjezdní zasedání, které se konalo v termínu 2.-4.12.2022, přineslo po dvouleté covidové pauze konečně spolupracovníkům portálu AKUTNĚ.CZ možnost se znovu setkat v údolí Říčky v krásném prostředí Kaprálova Mlýna. 

1. 12. 2022 | ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Dne 30.11.2022 již od brzkého rána byl konferenční tým AKUTNĚ.CZ na cestě do mlhou zahalené Ostravy, aby pro vás mohl odhalit to nejlepší z konference Dětské polytrauma. Ne nadarmo se říká: “Dítě není zmenšený dospělý” a jak jsme zjistili, v dětské traumatologii to platí dvojnásob. 

19. 11. 2022 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ 2023

Je 19. listopadu 2022 a moravská metropole se pomalu probouzí do chladného podzimního dne. Návštěvníky již XIV. ročníku Konference AKUTNĚ.CZ neodradilo ani sychravé počasí a vyrazili, lační vědomostí, do kampusu Masarykovy univerzity.

9. 11. 2022 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

V dňoch 28.10. až 30.10. prebehol 32. Pelikánův seminář horskej medicíny vo Fryšave pod Žákovou horou na Vysočine. Tento rok boli hlavnou témou Ženy v horách.

7. 11. 2022

Jedna z nejvýznamnějších konferencí v oblasti simulační medicíny se letos odehrála v Singapuru. 

3. 11. 2022

Ve dnech 2. a 3. 11. proběhla v brněnském hotelu Continental již 15. konference lékařských a zdravotnických fakult ČR a SR MEFANET (Medical Faculties Network).  

3. 11. 2022 | ...sejdeme se na ESICM LIVES

Nechte se vtáhnout do atmosféry nabité intenzivní medicínou v reportáži MUDr. Evy Klabusayové. 
 

25. 9. 2022 | ... sejdeme se na ČSARIM 2023

Z brněnského výstaviště vás srdečně zdraví reportážní tým AKUTNĚ.CZ. Je nám velkým potěšením zprostředkovat vám dění z XXVIII. kongresu České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Malou ochutnávku toho, co zde letos zazní naleznete v naší reportáži.

30. 6. 2022

Letošní portfolio odborných akcí ve středomořských zemích jsme rozšířili také o kongres Society for Simulation in Europe, který probíhal 15. - 17. června ve španělské Seville. Přesuňte se s námi na chvíli do města, ze kterého na začátku 16. století vyplouvaly první lodě do tehdejšího "Nového světa".

25. 6. 2022

Je krásné slunečné letní odpoledne v Mikulově a my máme naměřeno do hotelu Galant, kde pomalu začíná první den XV. kongresu České společnosti intenzívní medicíny.

20. 6. 2022

Ve dnech 25.5. – 29.5. 2022 se již po pětadvacáté konala prestižní mezinárodní soutěž posádek ZZS Rallye Rejvíz a jako již mnohokrát v minulosti byly místem konání Kouty nad Desnou. Mimo profesionální posádky ZZS zde mají už 11. rokem svoji soutěžní kategorii taktéž týmy tvořené studenty medicíny – MUC. RR.

15. 6. 2022 | ...sejdeme se v Glasgow 2023...

Reportážní tým AKUTNĚ.CZ vyrazil do prosluněného Milána v Itálii, aby ve dnech 4.-6. června monitoroval dění na Euroanaesthesia 2022. V naší reportáži naleznete ochutnávku dění z kongresu z pohledu jednotlivých účastníků. 

23. 5. 2022

Slavnostní zahájení 4. Setkání Mladých anesteziologů se neslo v duchu vděčnosti, že po nucené covidové pauze se můžeme opět, po 3 letech, potkat na půdě ostravské lékařské fakulty a společně se věnovat aktuálním tématům z každodenní anesteziologické praxe.

17. 5. 2022 | MUDr. Klára Pešková

V britském Newportu se začátkem května (5. - 6.5.2022) sešli po více než dvou letech anesteziologové se zaměřením na porodnickou anestezii. Kromě 200 posterů to byly dva dny nabité přednáškami.

28. 4. 2022 | ... sejdeme se v Ostravě 2023

Zde najdete druhou část reportáže z jedné z největších akcí oboru AIM. 

26. 4. 2022 | ... sejdeme se v Ostravě 2023

Po vynucené pauze se letošní ročník Colours of Sepsis mohl konat k radosti všech přítomných opět prezenčně. Z ostravského Clarion Congress Hotelu vás srdečně zdraví početný reportážní tým AKUTNĚ.CZ, aby vám přinesl novinky z letošního kongresu. 

25. 4. 2022

Reportážní tým AKUTNĚ.CZ zdraví všechny příznivce intenzivní medicíny z Ostravy. Než propukne samotné Colours of Sepsis přinášíme vám reportáž ze 4. Dne mladých intenzivistů.

23. 4. 2022 | ... sejdeme se na KUM 2023

Pod záštitou děkana Lékařské fakulty Masarykovy univerzity proběhl dne 23. 4. 2022 již 11. ročník tradičního Kurzu urgentní medicíny. I v letošním roce byla kapacita naplněna během několika desítek minut. Netradiční byl zhuštěný jednodenní formát uvozený pre-learningem, který si studenti včetně krátkého testu prostudovali předem.

13. 4. 2022 | ...sejdeme se v Mikulově

Jihomoravský Mikulov, město mezi vinicemi, jistě není třeba nikomu dlouze představovat. Stejně tak není tajemstvím, že je toto město oblíbenou lokalitou nejen nadšenců a profesionálů z oboru urgentní medicíny. Po téměř tříleté přestávce se zde mohou konečně všichni osobně potkat a pokračovat v již dlouholeté tradici Brněnských dnů urgentní medicíny. Sledujte dění na konferenci s námi v online reportáži!

23. 1. 2022 | Sylwia Pycz

Vzhledem k epidemiologické situaci nás podobně jak i v loňském roce přivítal dr. Pařízek distančně z našich obrazovek. V tomhle roce pro zájemce přibyla možnost offline účasti na jednotlivých přednáškách, a to až do února roku 2022.

19. 12. 2021 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ 2022

Další, tentokrát třináctý, ročník největší jednodenní akce v oboru anesteziologie a intenzivní medicína je opět tady! Těšíme se na Vás v několika sekcích přednášek a řadě workshopů v Univerzitním kampusu Bohunice a také v online přenosech na úvodní stránce AKUTNĚ.CZ. Ať tedy osobně nebo distančně, užijte si XIII. Konferenci AKUTNĚ.CZ s námi!

17. 12. 2021 | Martina Kosinová, Sylwia Pycz, Stela Staruchová, Jana Šoltysová, Tereza Jenčová

Do Vánoc zbývá pouze pár dní, ale reprotéři portálu AKUTNĚ.CZ nezahálí a přináší vám reportáž z kongresu Euroanaesthesia 2021, který se bohužel kvůli stále nepříznivé epidemiologické situaci odehrál opět virtuálně. Nahlédněte alespoň prostřednictvím naší reportáže do německého Mnichova, kde se sešla světová anesteziologická elita.  

6. 12. 2021 | Tereza Musilová

Svátek svatého Martina je každoročně spojen nejen s křestem a koštem svatomartinského vína, ale také se Svatomartinským hemodynamickým workshopem pořádáným ČSIM. Nemůže se konat nikde jinde, než v malebném vinařském městečku, obklopeném vinicemi, Velkých Bílovicích na jižní Moravě…

27. 11. 2021 | Michaela Staňková, Gabriela Žabková, Veronika Molnárová, Tereza Musilová

Ve středu 24. 11. 2021 se konal 5. ročník konference Dětské polytrauma. Kvůli epidemiologické situaci byla konference zprostředkována formou online webináře. V úvodu účastníky přivítal dr. Divák z Ostravy, který poděkoval všem, kteří umožnili toto setkání a předestřel, že po minulých ročnících kdy tématy byly popáleniny a zraněni v horách, bude letošní ročník zaměřen na živel vody a s tím spojené tonutí dítěte. Dále vystoupil ředitel FN Ostrava dr. Havrlant, který vyjádřil poděkování k již rok vzniklému dětskému traumatologickému centru ve FN Ostrava. Zahájení konference doplnili svými pozdravy dr. Pleva a dr. Ševčík z Ostravy,  a dr. Štourač z Brna. 

 

25. 11. 2021 | ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ 2022!

Přinášíme Vám reportáž z NLZP sekce třináctého ročníku konference AKUTNĚ.CZ - největší jednodenní akce v oboru anesteziologie a intenzivní medicína u nás! Přednášky z této sekce můžete již teď nalézt ve sborníku.

5. 10. 2021 | Tereza Šiprová

Ve dnech 29. 9. - 3. 10. 2021 se jako každý rok, letos již po čtyřiadvacáté, rozezněly majáky v Koutech nad Desnou. Mezinárodní soutěže posádek ZZS Rallye Rejvíz se zúčastnilo čtyřicet sedm týmů z šesti států.

5. 9. 2021 | Martin Róbert Grác, Jana Pastoreková, Tereza Musilová

Vážení příznivci portálu AKUTNĚ.CZ. Po prázdninové pauze vám přinášíme reportáž ze Světového anesteziologického kongresu a kongresu ČSARIM. Vzhledem k protiepidemiologickým opatřením se obě akce konaly virtuálně 1. — 5. 9. 2021. V naší reportáži naleznete malou ukázku zajímavých sdělení, která zazněla. 

11. 6. 2021

Dlouho očekávaná revize resuscitačních doporučení i přes komplikace způsobené pandemií spatřila světlo světa. A jaké novinky nás tedy čekají? Ty nejžhavější Vám ze symposia Resuscitace 2021 přináší reportážní tým AKUTNĚ.CZ.

19. 5. 2021 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Jistě vás nepřekvapí, že letošní rok se kongresy a jiné odborné akce konají virtuálně. Jinak tomu nebylo ani u tradičních Brněnských dnů urgentní medicíny. Přenos šlo sledovat přímo na stránkách AKUTNĚ.CZ. V naší reportáži vám přinášíme malou ochutnávku zajímavostí, které zazněly na 20. ročníku tohoto kongresu. 

29. 4. 2021 | ... sejdeme se v Ostravě 2022

Vážení příznivci portálu AKUTNĚ.CZ. Náš reportážní tým vám přináší reportáž z Colours of Sepsis 2021. Letošní ročník je ovšem speciální hned z několika hledisek. Celá konference probíhala totiž formou online videopřenosu v dubnu. To ovšem neznamená, že by organizátoři ošidili program. V reportáži najdete malou upoutávku na proběhlá sdělení, protože budete mít možnost zhlédnout záznam přednášek z celé akce. Doufáme, že příští rok se již všichni sejdeme v ostravském Clarion Congress Hotelu v tradičním zimním termínu. 

20. 4. 2021 | ... sejdeme se na SESAM 2022

SESAM je mezinárodní organizací zabývající se simulacemi. Jednou ročně je pořádána mezinárodní konference, a tak i letos se příznivci simulační medicíny sešli, tentokrát ve virtuálním prostředí ve dnech 14. - 16. dubna 2021.

25. 3. 2021 | Tereza Prokopová, Václav Vafek, Martina Kosinová

Přinášíme Vám reportáž z dlouhoočekávané konference ERC, kde byla představena nová doporučení pro KPR roku 2021. Konference vzhledem k trvající pandemii COVID-19 proběhla virtuálně a během dvou dní byla přednesena základní témata z oblasti resuscitace.

21. 3. 2021 | Emese Karácsonyová, Hana Harazim

V roce 2020 se týmu AKUTNĚ.CZ podařilo získat aktivní účast na největší anesteziologické odborné akci na světě - ANESTHESIOLOGY 2020. V rámci posterové sekce jsme měli v podzimním Washingtonu D.C. prezentovat náš unikátní soubor více než 120 virtuálních pacientů. Proto nás o to víc mrzelo, že stejně jako všechny velké akce v roce 2020 i výroční sjezd Americké anesteziologické společnosti se sice konal, ale v omezené, virtuální podobě. Zde vám ale přinášíme reportáž z kongresového dění!

15. 12. 2020 | Emese Karácsonyová, Hana Harazim, Miriama Kaščáková

Aj napriek tohtoročnej nepriaznivej epidemiologickej situácii sa podarilo uskutočniť európsky anesteziologický kongres Euroanaesthesia 2020. Uskutočnil sa vo virtuálnej podobe v dňoch 28. 11. - 30. 11 2020 a náš reportážny tím vám prináša ochutnávku prednášok, ktoré zazneli. Tohtoročná akcia je pre portál AKUTNĚ.CZ významnejšia v tom, že členka vedenia portálu Dr. Skříšovská virtuálne prezentovala vlastný poster. Skvelý úspech, gratulujeme! 

29. 11. 2020 | Tamara Skříšovská, Roman Kula jr., Petr Štourač

Letošní kongres ČSIM je ovlivněn aktuální koronavirovou situací snad nejvíce ze všech kongresů, strejně jako obor, který reprezentuje. Považte sami. První jarní termín v Mikulově byl zrušen pro…. COVID-19. Adventní kontaktní setkání, tamtéž, bylo zrušeno ze stejného důvodu. Na závěr se setkáváme ve virtuálním prostředí starobylé Prahy první adventní neděli a tematicky se kongres zaměřil… na…. “COVID-19 a intenzivní medicínu”.

27. 11. 2020 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Ve středu 25. 11. 2020 se konalo již IV. multioborové setkání Dětské polytrauma Ostrava 2020. Kvůli současné epidemiologické situaci a prodloužení restriktivních opatření se setkání místo Hotelu Imperial konalo v online prostředí.

21. 11. 2020 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ 2021

Jestli jste si mysleli, že se letos kvůli covidové epidemii zrušily všechny odborné akce, musíme vás vyvést z omylu. Ani nepříznivá epidemiologická situace nezhatila plány tvůrců portálu AKUTNĚ.CZ v přípravě tradiční konference. Bohužel bylo nutno výrazně pozměnit její podobu do virtuálního prostředí, ale nic neztratila na kvalitě odborných sdělení. 

3. 10. 2020 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Příznivci urgentní medicíny z řad studentů LF MU v Brně se dočkali. Ani stále se měnící epidemiologická situace nezastaví portál AKUTNĚ.CZ v práci. Velmi netradičně se v tomto podzimním období uskuteční tradiční a studenty velmi oblíbený Kurz urgentní medicíny. Jaké si letos připravili organizátoři překvapení? To a mnohem více se dozvíte v naší reportáži. 

3. 9. 2020 | Soňa Řezníčková, Martin Róbert Grác

Posíláme pozdrav všem fanouškům reportáží portálu AKUTNĚ.CZ. Jsme velmi rádi, že vám můžeme zprostředkovat po delší pauze další sdělení z kongresu. Náš brilantní reportážní tým se vypravil do nádherného Mikulova a přináší střípky z XII. ročníku již tradičního Mezinárodního kongresu úrazové chirurgie a soudního lékařství. Pokud nepatříte mezi ty šťastné a nemůžete sedět v sále Aurelius mikulovksého hotelu Galant nezoufejte. Přednášky můžete nalézt v našem sborníku

21. 5. 2020 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Vítáme všechny příznivce urgentní medicíny. Letošní ročník kongresu Brněnské dny urgnentí medicíny se bude konat trošku netradičně. Prezenční setkání v krásném a oblíbeném prostředí Mikulova organizátoři, ač neradi, museli vyměnit za virtuální, které bude řízeno z nového Vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS JmK. Koronavirová krize nás nezastaví. Záznam z přednášek nalezenete v našem sborníku

11. 3. 2020 | Lucie Bánovská, Martin Janků

Mlha se povalovala v Libušině údolí pod Kamenným vrchem, když jsme mrazivým ránem stoupali vstříc hotelu Myslivna. Vstříc katastrofám, mimořádným událostem, možná i dobrodružství… Vstříc konferenci Koordinačního střediska medicíny katastrof při FN Brno - konferenci Spolupráce složek IZS při MU a katastrofách.

 

1. 3. 2020 | …sejdeme se na AKUTNĚ.CZ…

V sobotu, 29.02.2020, se na půdě Masarykovy univerzity konal další ročník MjUNI, v rámci kterého si mladí studenti mohli vyzkoušet jednodenní studium na Lékařské fakultě. Jedno z výukových stanovišť bylo ve spolupráci s portálem AKUTNĚ.CZ zaměřeno na poskytnutí správné první pomoci.

1. 3. 2020 | Jana Djakow, Petr Štourač

Ve dnech 27. — 28. února 2020 proběhl v Plzni za účasti takřka 400 zájemců z řad odborné veřejnosti již 9. ročník tradiční akce Plzeňské dny urgentní medicíny. Moderátory a současně odbornými průvodci dvěma dny vyplněnými novinkami a aktuálními kazuistikami oboru se stala dr. Jana Vidunová a dr. Jiří Chvojka z plzeňské záchranné služby.

30. 1. 2020 | ... sejdeme se v Ostravě 2021

Již po dvaadvacáté se v srdci severní Moravy scházejí všichni, jejichž společným jmenovatelem je intenzivní medicína. Sály ostravského Clarion Congress Hotelu rezonují ta nejsilnější témata z oboru. Nasát tuto skvělou atmosféru můžete prostřednictvím online reportáže, živého přenosu z hlavního sálu nebo krátkých rozhovorů s vybranými řečníky. Sledujte dění na festivalu intenzivní medicíny Colours of Sepsis 2020 s AKUTNĚ.CZ! Sborník přednášek naleznete zde.

28. 1. 2020 | Za výukový portál AKUTNĚ.CZ Jan Sapák a Tereza Kramplová

Workshop s názvem Praktický kurz pro sestry v intenzivní péči – ultrazvukem navigované kanylace a PICC, který pořádala SONO AKADEMIE, se konal 23. 1. 2020 v prostorách Vzdělávacího centra B. Braun Dialog v Praze.

28. 1. 2020

Intenzivní medicína se o svou budoucnost rozhodně nemusí obávat. Alespoň podle množství mladých intenzivistů, kteří se těsně před vypuknutím hlavního programu Colours of Sepsis 2020 sešli v Ostravě u příležitosti 2. dne mladých intenzivistů. Nahlédněte s AKUTNĚ.CZ do dění na tomto setkání. Sborník přednášek naleznete zde.

27. 1. 2020 | ... sejdeme se v Ostravě 2021

Již po dvaadvacáté se v srdci severní Moravy scházejí všichni, jejichž společným jmenovatelem je intenzivní medicína. Sály ostravského Clarion Congress Hotelu rezonují ta nejsilnější témata z oboru. Nasát tuto skvělou atmosféru můžete prostřednictvím online reportáže, živého přenosu z hlavního sálu nebo krátkých rozhovorů s vybranými řečníky. Sledujte dění na festivalu intenzivní medicíny Colours of Sepsis 2020 s AKUTNĚ.CZ! Sborník přednášek naleznete zde.

24. 12. 2019 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ 2020

Zdravíme z Univerzitního kampusu v Brně v Bohunicích a přinášíme žhavé novinky z pořadí již XI. Konference AKUTNĚ.CZ. Je 16. 11. 2019 a pro více než tisíc registrovaných účasníků je připraven bohatý program. Přednášky z úst špičkových odborníků z oboru AIM, workshopy, posterová sekce a neměli bychom zapomenout i na společenský večer v brněnském klubu Favál.

20. 12. 2019 | ... sejdeme se na MEFANET 2020

Krásné postředí Mendelova muzea v Brně uvítalo účastníky konference MEFANET 2019. Jaká zajímavá sdělení zazněla se dočtete v naší reportáži.

18. 12. 2019 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Rok utekl jako voda a spolupracovníci portálu AKUTNĚ.CZ se opět potkali v údolí Říčky v krásném prostředí Kaprálova Mlýna. Již od počátku minulého století je tato malebná stavba místem setkávání a v této milé tradici pokračuje i portál AKUTNĚ.CZ. 

15. 12. 2019 | Esther Cheng

Přeji Vám krásné dobré ráno z budovy pražského Národního muzea, kde se i letos tradične konal kongres AORA 2019.

30. 11. 2019 | Tereza Musilová

Poslední listopadovou středu roku 2019 ovládl kongresový sál Hotelu Imperial v Ostravě 3. ročník multioborové setkání Dětské polytrauma pořádané Klinikou anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny a Klinikou úrazové chirurgie Fakultní nemocnice Ostava ve spolupráci s ZZS MSK. Letošnímu setkání panovala problematika termických a mechanických úrazů u dětí.

 

20. 11. 2019 | ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ 2020

Jak probíhala XI. Konference AKUTNĚ.CZ v sesterské sekci? Čtěte dál následující řádky a dozvíte se ve čtivé reportáži, co se dozvěděli účastníci během nabitého konferenčního dne.

17. 11. 2019 | Martin Janků

… Budoucnost není zítra, ale dnes… Ranní Olomouc, koupající se v prvních paprscích podzimního slunce, mě vítá chladným čerstvým
vzduchem, předznamenávajícím nové zítřky nejen v medicíně. Začíná konference FutureMed.

12. 11. 2019 | ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Ve dnech 8. - 9. listopadu 2019 se uskutečnil 14. česko-slovenský kongres dětské anestézie, intenzivní péče a urgentní medicíny. Setkání proběhlo v příjemném prostředí hotelu Vienna House Diplomat Prague.