Mluv s ním. Ale ne jako s debilem

1. 6. 2016 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Patřím mezi muže, kteří se snaží mít v životě trochu náskok, takže pravidelně čtu články určené ženám. Většinou na webech, jako je Ona dnes nebo Žena a život. Věnuji velkou pozornost hlavně těm, kde ženy radí ženám, jak mluvit s muži.

Klíčová slova: fejeton, Tomeš

Vyplývá z nich, že komunikace s mužem je velmi důležitá, ale zároveň velice obtížná, a redaktorky těchto magazínů nabízejí ženám rychlokurzy, jak se s mužem dorozumět a přimět ho k požadovaným úkonům. 

Nedávno jsem tak například narazil na článek Psychika muže a holuba je podobná. Vsaďte na odměny, radí odborník. V něm se kupodivu skutečně srovnávají mentální pochody muže a holuba a nutno říct, že holub z toho vychází o něco líp. Muži v tomto článku soutěží i s jinými zvířátky, zaujala mě například věta Lachtana taky nenaučíte zdravit tím, že ho budete sekýrovat.

Nejdůsledněji se do návodu, jak úspěšně navázat kontakt, pustila autorka článku Jak mluvit s muži? Jako s dětmi. Rozhodla se poměrně podrobně rozebrat modelovou situaci, kdy žena potřebuje svému muži citlivě sdělit fakt, že protéká záchod. Její návod obsahuje spoustu na sebe navazujících kroků a je plný konkrétních rad, jak najít vhodný moment nebo jak nenápadně naznačit vzniklý problém (Četla jsem, miláčku, že voda má zase podražit.). Rozhodně užitečná je následující univerzální rada pro komunikaci s mužem:

Mluvte v krátkých větách, vyhněte se souvětím.

Vyhněte se souvětím. Tak tohle musí ocenit každý lachtan. Zvlášť když je připojen i vyčerpávající výčet žánrů, kterým by se měla žena v komunikaci s mužem vyhnout.

Hlavně pozor na komunikační zlozvyky, jako jsou: všetečné otázky, sarkasmus, rozkazy, obviňování, mučednické výlevy, výhrůžky, přednášky…

(Tady si chvilku odpočiňte, protože jsme teprve v půlce.)

moralizování, srovnávání, nadávání, posmívání, varování a…

– a to je obzvláště zákeřný komunikační zlozvyk –

… proroctví.

No tak myslím, že kdyby se ženy zbavily všech těchto komunikačních zlozvyků, přestaly by nejspíš úplně mluvit.

Když nedojde k požadované akci a záchod pořád protéká, měly by prý ženy dát muži vybrat. Mohou zvolit větu, která, myslím, nenechá chladným snad žádného chlapa: Miláčku, uděláme si dnes hezký večer, nebo budeme poslouchat ten otravný zvuk protékajícího záchodu?

Když všechno selže a záchod nadále protéká, autorka článku navrhuje poslední možnost. Přidělat na záchod cedulku s následujícím textem:

PROSÍM, UDĚLEJ SE MNOU NĚCO, AŤ UŽ NEPROTÉKÁM!

Když na muže začne mluvit jeho vlastní hajzl, něco se v něm zlomí a ten zaseklý plovák v nádrži na vodu narovná.

Mnohem drsnější než všechny články o komunikaci dohromady je ale vždy následná diskuze pod článkem, kde dochází k výměně zkušeností žen, pokud jde o dorozumívací techniky s mužem. Ty diskuze vypadají zhruba následovně:

 

Katka123

Díky za super článek. No jo, je to s nima prostě náročný. :-) :-( :-) :-( Někde jsem četla, že chlapi uvažují podobně jako vrabec. Toho taky prej nemá smysl sekýrovat, aby něco udělal. :-) :-( :-) :-(

Odpovídá jí Milena. Její příspěvek je půvabný tím, že nepřesahuje mentální úroveň stejnojmenné čokoládové tyčinky.

Milena

Ahojky, holky. :-) :-) :-) :-) Tohle vypadá na fajn drbárnu. :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) My máme s přítelem moc pěkný vztah. Když mluvím, přítel rozumí skoro všecko. Hlavně nesmím říkat blbosti. To se pak naštve a jde pryč. :-(

Hanka05

No, zato ten můj, ten nerozumí ničemu. Ten není schopnej pobrat ani větu „Vadí mi, že nám tvoje matka neustále leze do pošty“. :-( :-( :-(

Janička Mlsná Květinka

Ten můj někdy překvapí. Občas přijde sám a NORMÁLNĚ mluví. Když na něho ale začnu mluvit já, většinou usne. :-(

Hanka05

Ten můj je v komatu furt…

Milena

Hani, někde sem četla, a byl to i nějakej film, že na lidi v komatu musíš pořád mluvit, oni to slyší!!!! No tak s ním pořád mluv! :-) :-) Dřív nebo později ti odpoví!!!

 

Dřív nebo později se spíš do diskuze vloží nějaká zastánkyně starých pořádků, která už několik let nemůže najít nejen chlapa, ale podle všeho ani klávesu Caps Lock, kterou před lety v rozrušení stiskla na internetové seznamce:

Marie Jakubcová, roz. Novotná

NEJHORŠÍ JE, ŽE SE DNESKA CHCE, ABY ŽENSKÁ BYLA CHLAP A CHLAP ŽENSKÁ, A PAK JSOU VŠUDE SAMÍ TEPLOUŠI!!!!!!!!!!!!!!!!

A téměř vždycky se do podobných diskuzí nakonec zapojí i nějaký chlap. Už to, že jde o muže, který se zdržuje na podobných stránkách, znamená, že ve vztahu k ženám tahá za kratší konec.

 

Drsňák 007

Čtu tady ty vaše výlevy plný dementních smajlíků a je to FAKT na po-bli-tí. Děláte z chlapů úplný debili! Máte plnou hubu komunikace, ale uniká vám to podstatný. Jste fakt takový slepice, že si myslíte, že souložit s jednou ženskou třeba 30 let je normální?

Janička Mlsná Květinka

Drsňáku, nebuď prosím arogantní. Navíc myslím, že to druhé „i“ ve slově debili by mělo být spíše tvrdé, ne?

Vždycky se to pak zvrhne v nekonečné hádky o tom, kde je místo chlapa a kde místo ženy, ze kterých vyplyne, že ta místa neleží na jedné planetě.

Drsňák 007

Už se proberte! Chlap má ve společnosti i v přírodě přece pořád ty samý úkoly: lovit mamuta, bránit svoji zem, chránit rodinu, stavět domy, silnice, být vynálezcem… Ale vy z něj prostě uděláte komunikativního poseroutku v domácnosti a svět se zhroutí!!

 

Z odpovědi Katky123 je jasné, že tenhle boj nemůže žádný chlap nikdy vykomunikovat:

Katka 123

Zajímalo by mne, co jsi dosud vynalezl… No a jak vypadají naše silnice, to snad víme všichni, že!


Komentáře, diskuse

Nové téma | rozbalit vše | sbalit vše


Zpět

Platinoví partneři

Zlatí partneři

Další partneři

Adresa:

Nadační fond AKUTNĚ.CZ
Kamenice 5
625 00 Brno
IČ: 29211719, DIČ: CZ29211719
Spisová značka: N 347
vedená u rejstříkového soudu v Brně

Kontakt:

Číslo účtu: 555 000 100/5500 (Raiffeisenbank)
Telefon: +420 728 573 580
(pracovní dny Po–Pá 15:00–17:00)
E-mail: sekretariat@akutne.cz

Nastavení cookies

AKUTNĚ.CZ ISSN 1803-179X

Lidé | Spolupráce a odkazy | Sponzoři

Vytvořil Institut biostatistiky a analýz LF MU

Edukační portál AKUTNĚ.CZ je součástí vzdělávacího obsahu sítě lékařských fakult MEFANET