Výjezdní zasedání portálu AKUTNĚ.CZ na Kaprálově Mlýně

Výjezdní zasedání portálu AKUTNĚ.CZ na Kaprálově Mlýně

3. 12. 2016 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ 2017

Kaprálův Mlýn v srdci Moravského krasu po roce opět hostil fanoušky akutní medicíny. Již poosmé se zde ve dnech 2.12. - 4.12.2016 sešli spolupracovníci portálu AKUTNĚ.CZ aby společně oslavili Vánoce, zapracovali na algoritmech a strávili společně příjemné chvíle.

Klíčová slova: Kaprálův Mlýn, Vánoce, Silvestr, Ťoula cup

Venku byla pořádná zima, to ale spolupracovníkům portálu vůbec nevadilo, protože v teple Kaprálova mlýna po pečlivých přípravách zasedli v pátek večer ke štědrovečerní tabuli. Nemohl samozřejmě chybět tradiční smažený kapr, bramborový salát a vánoční cukroví. Petr Štourač, známý odpůrce dlouhých proslovů, zahájil zasedání krásnými slovy, poděkoval a připomněl důležitou roli spolupracovníků při tvorbě portálu. Dále také přivítal vzácnou návštěvu a to prof. Ševčíka a jeho manželku, kteří přijali pozvání na Výjezdní zasedání. Po výtečné večeři následovalo rozdávání dárečků, čehož se statečně ujali nejmladší účastníci. Následně se ujala slova vzácná návštěva. Profesor Ševčík je nejen vynikajícím odborníkem v oblasti anesteziologie a intenzivní medicíny, ale i vášnivým cestovatelem a dobrodruhem. Připravil si poutavé sdělení, ve kterém napjatému auditoriu vyprávěl své zkušenosti a zážitky z cest po Ladakhu, severní části Indie zvané také Malý Tibet. Po nekončící diskuzi zbývala již poslední část pátečního programu, promítání pohádek. 

V sobotu po snídani čekala účastníky krátká procházka po okolí Kaprálova mlýna, kde prozkoumali volně přístupné jeskyně Moravského krasu. Část výpravy v plné polní opustila v odpoledních hodinách základnu a jala se pod dohledem zkušených speleologů zkoumat nejtemnější zákoutí Ochozské jeskyně. Ti, kteří se letos podílejí na tvorbě algoritmu, zůstali na mlýně a prezentovali výsledky své dosavadní práce a čekali na první oponentury. V roce 2017 světlo světa spatří tyto algoritmy: Anestezie novorozenců, Anesterie ve stáří, HELLP syndrom, Kardiostimulace, Popálenina, Triáž pacientů, Penetrující poranění oka, Ileus, Předoperační vyšetření a kompenzace, Poresuscitační péče. Po úspěšných a nadějných prezentacích se slova ujal Petr Štourač. Krátce zmínil úspěchy portálu AKUTNĚ.CZ pro rok 2016, z nichž stojí za zmínku mimořádný úspěch letošní konference. Hanka Harazim ve své přednášce poradila studentům tipy a triky jak pracovat na tvorbě algoritmů, aby výsledky práce byly stále lepší a lepší. 

Ve večerních hodinách by se na mlýně napětí dalo krájet. Veškeré osazenstvo čekalo na zcela neovlivněné rozlosování hráčů do turnaje světové úrovně, Ťoula´s cup. Po nezbytném úvodu, osvěžení pravidel hry už nic nebránilo, aby se první čtveřice pustila do "boje". Všichni jedou nadoraz, míček lítá z jedné strany stolu na druhou, rozhodčí zklidňuje vyburcované diváky. Ano, ping-pongový turnaj pomalu ale jistě přichází do finále. Byl to neuvěřitelný zážitek. Nikdo se nevzdal, všichni bojovali až do konce, ale vítěz může býti je jeden. Krásné čtvrté místo obsadila dvojice Lenka Tobiášová a Jirka Libra. Čestné třetí místo vybojivali Ivoš Křikava s Rado Lamošem, před jediní. Ti, kteří ve finále nedokázali porazit vítěze, a stříbrné pozice obsadili Peťa Stračiaková a Maruška Bartočíková. Vítěznou dvojicí, což nikdo, ale opravdu nikdo nečekal, se stala dvojka Peťa a Peťa (Petr Zámečník a Petr Štourač). Jako poděkování vítězům i fanouškům připravily nejlepší barmanky portálu tradiční AKUTNĚ drinky. Nemohl chybět Propofolový sen, Thiopetalové koma a překvapením letošního roku byla Liquorrhea v různých podobách :) Silvestr párty, budiž zahájena!!!! Přesně o půlnoci se všichni přítomní spolupracovníci portálu AKUTNĚ.CZ shromáždili pod noční oblohou a trošku předčasně si novoročním přípitkem popřáli vše nejlepší a mnoho úspěchů v nadcházejícím roce 2017.

Všem příznivcům akutní medicíny přejeme krásné a klidné prožití vánočních svátků a mnoho pohody do roku 2017! 

 • Vánoční stromeček a dárečky
  Vánoční stromeček a dárečky
 • Štědroverční tabule
  Štědroverční tabule
 • Je libo masíčko?
  Je libo masíčko?
 • Vánoční stromeček se spoustou dárků
  Vánoční stromeček se spoustou dárků
 • Prof. Ševčík poutavě vypráví
  Prof. Ševčík poutavě vypráví
 • Průzkum Ochozské jeskyně
  Průzkum Ochozské jeskyně
 • Hanka Harazim o algoritmech AKUTNE.CZ
  Hanka Harazim o algoritmech AKUTNE.CZ
 • Pracujeme...
  Pracujeme...
 • Příprava na podání
  Příprava na podání
 • Maximální nasazení
  Maximální nasazení


Zpět