Rallye Rejvíz 2017

Rallye Rejvíz 2017

30. 5. 2017 ...sejdeme se na Rallye Rejvíz 2018

Soutěž zdravotnických záchranných služeb Rallye Rejvíz se konala letos již po jednadvacáté. Do medické soutěžní kategorie se přihlásily 4 tříčlenné týmy z Masarykovy univerzity, z nichž tři získaly podporu Nadačního fondu AKUTNĚ.CZ.

Klíčová slova: Rallye Rejvíz, Nadační fond AKUTNĚ.CZ

Rallye Rejvíz je mezinárodní odborné metodické zaměstnání a soutěž pro posádky zdravotnických záchranných služeb, založené v roce 1997. Letošní, již 11. ročník, se konal tradičně v Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou ve dnech 24. - 28. 5. 2017.

Ve středu po krátkém teoretickém úvodu a workshopech následovala soutěžní etapa pro mediky. Úkolem každého týmu bylo poradit si se situacemi, které byly simulovány jako reálný výjezd záchranné služby. Hodnotily se teoretické znalosti a praktické dovednosti, přístup k pacientovi, diferenciálně diagnostická rozvaha, pracovní diagnóza, správné zahájení léčby pacienta a následné směrování do zdravotnického zařízení. Na soutěžící čekalo celkem 8 zapeklitých úkolů. Museli si například poradit s autonehodou nebo pracovat jako lékaři na urgentním příjmu. Na jiných stanovištích se setkali s dětským pacientem s meningitidou a vyzkoušeli si i spolupráci s policií při vyhrocené hospodské šarvátce. V pátek časně ráno začala denní etapa profesionálních posádek složená z 8 úkolů. Oproti medické soutěži pokračovala i noční etapou s dalšími dvěma úkoly, jedním z nich bylo hromadné neštěstí. 

Účastnily se nejenom týmy z Česka a ze Slovenska, ale také například z Polska, Maďarska, Nizozemí, Kanady, USA a Japonska. Vyhlášení výsledků soutěže proběhlo v sobotu ve Velkých Losinách, odkud poté začala spanilá jízda sanitních vozů zpět do Koutů nad Desnou. Medickou soutěž vyhrál tým Nadšených moravských záchranářů z Olomouce, na druhém místě se umístil tým 2. LF UK z Prahy. Tým podporovaný NF AKUTNĚ.CZ ve složení Dominika Machajdíková, Deana Slovjaková a Leonid Levkov se umístil na krásném třetím místě. Další týmy z Masarykovy univerzity se umístily na 5.-7. místě. V kategorii mezinárodních posádek s lékařem zvítězil tým z Polska, kategorii paramediků vyhrál tým z Kanady. V národní kategorii RLP získal první místo tým Palavia Rescue a v kategorii RZP ZZS Jihomoravského kraje. Děkujeme Nadačnímu fondu AKUTNĚ.cz za to, že podpořil naši účast na Rallye Rejvíz a my jsme se tak mohli zúčastnit prestižní světové soutěže, ze které si všichni odnášíme nezapomenutelné zážitky a věříme, že zde nabyté zkušenosti zužitkujeme i v dalším profesním životě.

 • Sanitní vozy soutěžních posádek
  Sanitní vozy soutěžních posádek
 • Kanadský tým na stanovišti s dopravní nehodou
  Kanadský tým na stanovišti s dopravní nehodou
 • Stanoviště s autonehodou
  Stanoviště s autonehodou
 • Vyhlášení výsledků MUC. Rallye Rejvíz 2017
  Vyhlášení výsledků MUC. Rallye Rejvíz 2017
 • 4 týmy studentů z Masarykovy univerzity
  4 týmy studentů z Masarykovy univerzity
 • 3. místo - Deana Slovjaková, Dominika Machajdíková, Leonid Levkov
  3. místo - Deana Slovjaková, Dominika Machajdíková, Leonid Levkov


Zpět

Platinoví partneři

Zlatí partneři

Další partneři

Adresa:

Nadační fond AKUTNĚ.CZ
Kamenice 5
625 00 Brno
IČ: 29211719, DIČ: CZ29211719
Spisová značka: N 347
vedená u rejstříkového soudu v Brně

Kontakt:

Číslo účtu: 555 000 100/5500 (Raiffeisenbank)
Telefon: +420 728 573 580
(pracovní dny Po–Pá 15:00–17:00)
E-mail: sekretariat@akutne.cz

Nastavení cookies

AKUTNĚ.CZ ISSN 1803-179X

Lidé | Spolupráce a odkazy | Sponzoři

Vytvořil Institut biostatistiky a analýz LF MU

Edukační portál AKUTNĚ.CZ je součástí vzdělávacího obsahu sítě lékařských fakult MEFANET