Mladí studenti z MjUNI si rozšířili své dovednosti v první pomoci

Mladí studenti z MjUNI si rozšířili své dovednosti v první pomoci

26. 2. 2019 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

V sobotu 23. 2. 2019 se v kampusu Masarykovy univerzity sešli mladí nadějní studenti MjUNI, aby si zde alespoň na jeden den vyzkoušeli, jak může být studium právě na Lékařské fakultě zajímavé. V prostorách kampusu bylo pro žáky připraveno několik originálních stanovišť a jedním z nich bylo stanoviště portálu AKUTNĚ.CZ – Pokročilá první pomoc.

Klíčová slova: MjUNI, reportáž, první pomoc

Po krátké úvodní přednášce a seznámení se s teoretickými základy první pomoci se mladí studenti vrhli na procvičování praktických dovedností. Naučili se, jak přistupovat k člověku v bezvědomí, jak zavolat RZP, vyzkoušeli si na figurínách kardiopulmonální resuscitaci dospělé osoby, dítěte i kojence. Děti se seznámily dokonce s automatizovaným externím defibrilátorem (AED) a vyzkoušely si jeho použití při resuscitaci. Všechny tyto dovednosti si aktivně procvičily nejen samostatně, ale zkusily si také, jak spolu efektivně spolupracovat v týmu. Mimo jiné se dozvěděly, jak vypadá zotavovací poloha a na sobě navzájem si ji vyzkoušely.
Nakonec si všichni pomocí krátkého videa mohli zopakovat nově nabyté znalosti. Na stanovišti panovala po celou dobu velice přátelská atmosféra. Všichni byli šikovní a po celou dobu zapálení pro učení se nových dovedností. Našemu organizačnímu týmu AKUTNE.CZ se opět osvědčila metoda učení praktickým přístupem a hrou.

 • Nezbytná teorie
  Nezbytná teorie
 • Hodnocení vitálních funkcí
  Hodnocení vitálních funkcí
 • Dýchá pacient nebo nedýchá?
  Dýchá pacient nebo nedýchá?
 • Mladí studenti si zkoušeli resuscitaci
  Mladí studenti si zkoušeli resuscitaci
 • Jak má vypadat zevní srdeční masáž?
  Jak má vypadat zevní srdeční masáž?


Zpět