Výjezdní zasedání na Kaprálově Mlýně 2019

Rok utekl jako voda a spolupracovníci portálu AKUTNĚ.CZ se opět potkali v údolí Říčky v krásném prostředí Kaprálova Mlýna. Již od počátku minulého století je tato malebná stavba místem setkávání a v této milé tradici pokračuje i portál AKUTNĚ.CZ. 

Ačkoli pátek třináctého prý nosí smůlu, letos to jistě neplatilo. Již v podvečerních hodinách se jízdou zdatnosti ke Kaprálovu Mlýnu sjížděli první účastníci výjezdního zasedání. Hned se každý chopil své role. Ti, kteří mají rádi příjemné prostředí kuchyně, ujali se kaprů, strouhanky a vajíček a pod jejich rukama se již za chvíli linula z kuchyně libá vůně smažených kaprů. Ti, kteří disponují kreativním uměním, se s vervou chopili štědrovečerní výzdoby sálu. Kolem osmé hodiny večerní již všichni zasedli k vynikající štědrovečerní večeři a poté společně rozbalili dárečky.

Tradiční milou součástí pátečního večer byla přednáška prof. Ševčíka, který nás letos seznámil s nádhernou krajinou Nového Zélandu, kde pan profesor se svými přáteli strávil krásné 4 týdny. Po cestovatelské přednášce se sálem rozezněla ústřední melodie nejlepší a nejkrásnější pohádky na světě, S čerty nejsou žerty. 

Sobotní ráno v zasněženém údolí řeky Říčky slibovalo mrazivé počasí. Ani to nás neodradilo a dopoledne se vydala výprava s čelovkami objevovat krásy Moravského krasu. Nesměl chybět výšlap k jeskyni Pekárna, o jejíž historii se rozpovídal Ivo Křikava. Po vynikajícím obědě přišel čas na pracovní povinnosti. Nejprve zazněla přednáška Petra Štourače, který všechny seznámil s dosaženými úspěchy portálu AKUTNĚ.CZ za rok 2019, kam samozřejmě patří i profesní úspěchy spolupracovníků portálu. Postupně se na pozici mluvčího vystřídali letošní tvůrci multimediálních výukových pomůcek - algoritmů. Auditorium seznámili se svojí dosavadní prací s měli možnost si v rámci diskuze po prezentaci vyslechnout připomínky a nápady. Z úst Hanky Harazim se studenti naučili jak pracovat na tvorbě multimediálních pomůcek a dostali tipy a triky, jak vyrobit ten nejpoutavější algoritmus. Po pracovní části následovala sportovní část výjezdního zasedání - tradiční Ťoula cup. Nutno říct, že letos byla neskutečná kvalita soutěžících a při finálovém souboji by se napětí v kotli diváků dalo krájet. Bohužel se vítězem mohla stát jen jedna dvojice. Na krásném třetím místě se umístila dvojice Martina Klincová a Honza Hudec, tesně pod vítězným vrcholem skončila ryze mužský pár - Vítek Bönisch a Lukáš Kotol. Vítězné vavříny putovaly sourozenecké dvojice Svatava a Martin Janků. Všem oceněným moc gratulujeme!

Po turnaji zbývalo již jen pár chvil do oslav nového roku AKUTNĚ.CZ, který se tradičně slaví mírně předčasně na výjezdním zasedání. Všem spolupracovníkům a přátelům portálu AKUTNĚ.CZ přejeme klidné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce 2020!

 


18. 12. 2019 ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ
Kaprálův Mlýn
výjezdní zasedání
Zpět