REPORTÁŽ Z GOLFOVÉHO TURNAJE AKUTNĚ.CZ OPEN 2021

I letošní rok se začátkem října sešli příznivci a partneři Nadačního fondu AKUTNĚ.CZ, aby pro dobrou věc předvedli své golfové dovednosti. Benefiční golfový turnaj AKUTNĚ.CZ Open 2021 se konal 9. 10. 2021, již tradičně v nádherném prostředí Golf Resortu Austerlitz a slavkovského zámku. Výtěžek z benefičního turnaje byl i letos věnován Nadačnímu fondu AKUTNĚ.CZ.

I navzdory mrazivému ránu se letošní ročník těšil hojné účasti. V 9:30 úvodní slovo přednesl prof. Štourač, poděkoval všem partnerům a golfistům popřál úspěšnou hru a příjemný sportovní zážitek. V 10:00 zazněl startovní výstřel, který následoval zvuk prvních odpalů. Soutěžní kategorie byly rozděleny dle aktuálního HCP. Hrací systém: 18 jamek, Stableford s vyrovnáním a úpravou HCP. Hráči se mohli zúčastnit vložených soutěží Longest Drive a Nearest to Pin.

Na první jamce měli možnost účastníci ochutnat vynikající zrnka kávy z Hondurasu podávané s úsměvem od baristy QB coffee roasters.  Na 14. jamce čekalo na naše golfisty zahřátí v podobě teplého čaje a ochutnávky kvalitního rumu od RumMe. K doplnění energie byly připravené vynikající pomazánky a domácí zákusky. Pro ty, kteří objevili golf jen nedávno nebo si na velké hřiště ještě netroufají, byla připravena jako každý rok golfová akademie, na které se pod vedením zkušených trenérů naučili základní techniku odpalu a patování na greenu. Odpoledne si účastníci akademie poměřili síly na tréninkovém hřišti v nedalekém zámeckém parku. I když z rána to vypadalo na mrazivý den, jako každý rok i letos naše hráče na hřišti zalily hřejivé sluneční paprsky, a tak po loňském deštivém odpoledni můžeme letos zkonstatovat, že počasí v Slavkově letos golfu přálo. 

Děkujeme všem partnerům letošního turnaje.

Letošními vítězi jsou: 
Texas Scramble turnaj: Rybáři -17 bodů 
Nejmladším hrajícím účastníkem byl Tomáš Chvátal.

Kategorie 36,1 - 54:
1. Knoppová Lenka 51 STB
2. Jonášek Martin  46 STB
3. Korsová Sandra  39 STB
4. - 7. Havlišta Roman, Korsa Milan, Knopp Jan, Hanke Ivo

Kategorie 18,1 - 36,0:
1. Vališ Petr  40 STB
2. Provazníková Irena  38 STB
3. Hájek Libor 35 STB
4. - 6.   Macháček Lukáš, Pikula Radek, Hlaváč Michal

Kategorie 0 - 18:
1. Peterka Jiří  40 STB
2. Mikulík Robert  40 STB
3. Lakomý Karel  39 STB
4. - 6. Pulkrábek Jiří, Nepustil Jiří, Janský Tomáš

Nearest to Pin:
1. Robek Oldřich 180 cm
2. Kostroňová Erika 464 cm

Longest drive muži:
1. Ostřížek Tomáš
2. Mičánek Tomáš
3. Provazník Ivo

Longest drive ženy:
1. Koleňáková Jana
2. Knoppová Lenka

BRUTTO:
ženy: Kostelková Yvona (97 ran)
muži: Peterka Jiří (77 ran)

Děkujeme všem sponzorům a organizátorům, bez kterých by se turnaj nemohl uskutečnit. Nejen díky krásnému počasí, ale i nadšení účastníků byl letošní ročník opravdu povedený a rekordní co do počtu účastníků. Letos jsme měli neuvěřitelných 75 hráčů turnaje a 51 hráčů golfové akademie. Tešíme se na viděnou příští rok na benefičním turnaji AKUTNĚ.CZ 2022. 


9. 10. 2021 ... sejdeme se ve Slavkově 8. 10. 2022
golf
AKUTNĚ.CZ
reportáž
Zpět