Čtverec na jazyku

Nedávno se mě jedna drzá holka zeptala, jestli jsem si někdy měřil BMI. Pochopil jsem, že myslí body mass index, vzoreček, který si hlavně ženy hodně počítají a pak vždycky hodně pláčou. Jde údajně o vztah mezi výškou a váhou, podle kterého byste měli zjistit, jestli jste tlustí nebo už je to úplně jedno. Je to ale samozřejmě podvod. Když jsem si kdysi do toho vzorečku pokusil dosadit svou váhu, vyšlo mi, že měřím dva metry dvacet! Takže pokud se mě někdo snaží zahnat do kouta dotazy na BMI, zůstávám jednoznačně na výši. 

Přesto mě z nějakého důvodu nedávno přepadla jedna z takových těch tukových hlídek, které se vyrojí pokaždé, když nějaký lidský orgán slaví svůj mezinárodní den. Šel jsem normálně po parku, a najednou na mě baba, která měla nejmíň sto dvacet kilo, zavolá: „Pane, pojďte si změřit tuk!“

To mi připadalo tak absurdní, že jsem šel.

Tak jsem si nechal změřit tuk a ta ženská mi najednou řekla, že mám v sobě skrytý tuk, dokonce uvedla nějaká procenta. Podíval jsem se na tu vzducholoď a odolal pokušení jí říct, že za to ona ho má přímo na sobě, sto procent, a ještě k tomu hodně špatně skrytého!

Načež mi řekla, že bych si měl dát pozor… na uzeniny. Tak sem se té baby, která by si podle mě měla dávat pozor úplně na všechno včetně starých výtahů, zeptal, co by mi jako doporučovala. Odvětila, že by mi doporučovala řešení od firmy Herbalife.

Pobavil jsem se, ale samozřejmě si uvědomuji, že existují lidé, pro které je jejich váha velký problém, který musí řešit. Ano, jsou to všechny ženy. Zatím co u nás chlapů, když přibereme, stačí, když začneme být trochu vtipnější, ženské nemají jinou možnost než zhubnout. Teda aspoň ony si to myslí a nemá smysl jim to vymlouvat.  Jenže když omezíte příjem kalorií, odumírají hodně nejen tukové buňky, ale bohužel často dost výrazně i ty mozkové. Jinak si totiž nelze vysvětlit všechny ty zábavné dietní procedury, do kterých se ženy vrhají s nadšením lumíků vrhajících se ze skály. Prakticky každý den se na internetu objeví nový dietní hit, který ženám opět odkryje nové možnosti, jak nápaditě a s chutí hladovět.

Jedna z těch diet je ale natolik převratná, že by neměla zapadnout. Je to čtverečková dieta. Je tak jednoduchá, že vám k ní stačí pouze malý plastový čtvereček. Jo a ještě teda plastický chirurg, který vám ten čtvereček našije na jazyk. Je to, cituji, „trochu nepříjemné (otok jazyka, dávení)“, ale prý to „báječně funguje, protože můžete jíst jen tekutou stravu.“ Otok jazyka, dávení, možná nějaká infekce, ale zaručeně zhubnete. Má to tedy ještě jeden vedlejší důsledek, že vám není moc rozumět, když mluvíte. Což může být u spousty žen zajímavý bonus, ale dost to komplikuje některé situace. Třeba kdy doběhnete zpátky k tomu plastickému chirurgovi a snažíte se mu říct, že tu hovadinu chcete okamžitě vyndat z huby ven!

Každopádně každý článek o dietách upozorňuje, že by si ženy měly dát hlavně pozor na takzvaný Jojo efekt. Já teda úplně nevím, co to je, ale předpokládám, že je to ta situace, kdy si žena stoupne na váhu a řekne: „No, tak před půl rokem jsem si říkala, že zhubnu deset kilo, místo toho mám teď o pět víc. Jo, jo…“


31. 3. 2019
Tomeš
fejeton
hubnutí
Zpět