Výjezdní zasedání na Kaprálově Mlýně

V trochu netradičním "mikulášském" termínu se opět příznivci portálu AKUTNĚ.CZ sešli v pohádkovém prostředí Moravského krasu. O víkendu 15. - 17. 12. 2017 ožil Kaprálův Mlýn díky již IX. výjezdnímu zasedání spolupracovníků portálu.

Vše začalo již v pátek v podvečer, kdy se část účastníků odebrala do kuchyňského zázemí připravit delikární štědrovečerní večeři a zbývající, vkusem oplývající část, vyzdobila největší sál Kaprálova Mlýna krásnou vánoční výzdobou. Než jsme se ale pustili do hostiny, nesměl chybět přípitek z úst dr. Štourače, zásadního odpůrce dlouhých proslovů. Po něm se slova a sklenky ujala dr. Kosinová, která se čerstvě stala atestovanou lékařkou, což byl krásný pokyn k pozvednutí skleniček. Co by to byl za Štědrý den bez dárečků. Díky nejmladším účastníkům, kteří se zdatně ujali rozdávání dárečků si každý odnesl svoje vánoční překvapení. 

Dále již mohl začít večerní program, kterému dominovala přednáška prof. Ševčíka, který k naší obrovské radosti opět i se svou ženou přijal pozvání a dorazil na Kaprálův Mlýn. Připravil si velmi poutavou přednášku plnou fotografií ze svých cest po Himalájích. Za své sdělení sklidil obrovský aplaus s debaty o cestování pokračovaly ještě dlouho kuloární diskuzí.

V sobotu se osazenstvo Kaprálova Mlýna probudilo do slunečného dne. Po vydaté snídani následoval krátký úvod do speleologie v podání dr. Křikavy. Seznámil ná s plánem dopolední vycházky po krásách Moravského krasu. Navšívili jsme například jeskyni Pekárnu, známou svou pravěkou historií. Protože výjezdní zasedání má i svou pracovní stranu, po obědě se účastníci přesunuli do velkého sálu, kde probíhala prezentace jednotlivých pracovních týmu, kteří tvoří letošní algoritmy. Úvodní sdělení patřilo dr. Štouračovi, který představil největší úspěchy a plány portálu AKUTNĚ.CZ v letošním roce. Příjemným překvapením byla prezentace a účast Natálie a Anežky, participantek Wikiskript, které přijaly pozvání na výjezdní zasedání. Představily samotný projekt a možnost zapojit se do spolupráce pro širokou veřejnost. Závěrem pracovní části výjezdního zasedání došlo k velmi očekávanému momentu - vyhlášení algoritmu desetiletí. Překvapivě došlo  vyhlášení pětice nejlepších algoritmů. Zde jsou ti nejlepší z nejlepších: Analgezie při porodu, Crush syndrom, HELLP syndrom, Otrava oxidem uhelnatým a Výšková nemoc. 

Večerní program se nesl v rytmu silvestrovské párty a tradičního pingpongového turnaje - Ťoula cup. Dlužno dodat, že letošní turnaj byl unikátní v několika ohledech. Rekorndní počet přihášených, neskutečná forma soutěžících a obrovské nasazení. Hráči ze sebe za bouřlivého povzbuzování diváckého kotle vydali úplně vše. Vítěz však mohl být jen jeden. Letošními šampiony se stala dvojice Peter Kľučovský a Zuzka Timková, kteří za sebou nechali esa jako jsou Petr Ťoula Štourač a Ivo Štrýgl. Na třetím místě zazářila dvojice ve složení Hana Harazim a Tomáš Kříž a v těšném závěsu za nimi Tereza Prokopová a Lucia Macková. Ti, kteří nedosáhli beden vítězů hřeje minimálně dobrý pocit z vysoce kvalitní hry. Nezbývá než odstartovat Silvestrovskou párty a čekat na půlnoční přípitek. 

Za portál AKUTNĚ.CZ přejeme všem příznivcům akutní medicíny krásné Vánoce a úspěšný nový rok! 

 

 


15. 12. 2017 ... sejdeme se na Kaprálově Mlýně 2018
výjezdní zasedání
Vánoce
Zpět