Pár Fakt 2018

Množí se předpovědi, co nás čeká v příštím roce, čím bude rok 2018 přelomový a jak se změní naše životy. Takový rok jsme ještě nezažili, to vám garantuju!

Bude v něm pár hezkých chvilek, ale jinak je potřeba se připravit opravdu na nejhorší. Tak například je už skoro jisté, že nezačne úplně dobře. Letos totiž vyšel začátek roku na leden, takže bude pořád zima, dokonce bude mrznout, něco vám zamrzne a hodně protopíte, o něco víc než vloni, s tím se smiřte.

I přesto se někteří z nás pořádně zapotí, protože tento rok bude pro mnohé konečně ten rok, kdy se sebou něco udělají. U některých to bude vypadat nadějně, ale pak američtí vědci zveřejní průlomovou studii, že zhubnout nebo přestat kouřit je v lednu mnohem těžší než v jiných měsících, kterých, jak se ukáže z jejich výzkumu, je dalších jedenáct. Ten vhodný náhradní budeme vybírat do konce roku.

Už na konci března se však můžeme těšit v celém našem mírném pásu na úžasný astronomický jev. Naše planeta se ocitne ve speciálním postavení vůči Slunci, díky kterému se oteplí, a přestože má tento jev jistou historii a pravidelně se opakuje, všechny nás to velmi zaskočí. V televizi bude živý vstup z toho, jak rozkvetly kočičky a noviny budou plné toho, jak se s touto situací nejlépe vyrovnat. Nakonec se dozvíme, že stačí jíst víc zeleniny a občas se natáhnout po obědě. Pak přijdou dva dost nudné měsíce, kdy budeme plánovat letní dovolenou. Někteří učiní druhý a poslední pokus zhubnout, tentokrát do plavek.

Pak bude o něco tepleji, dokonce vedro, budeme chodit na koupák a nadávat, že je hrozné vedro. Padnou nějaké ty teplotní rekordy. V televizi se dozvíme, že máme hodně pít a reportérka nám přímo v terénu ukáže, jak na to. Pak bude pršet a my budeme nadávat, že prší, protože máme jet už brzy na dovolenou a jestli to celý proprší, tak to budou vyhozený peníze.

No a pak už nastanou ty dva tvrdé měsíce, kdy děcka nechodí do školy. Měsíce, kdy se budeme balit na dovolenou, kdy na ni budeme, kdy si vůbec neodpočineme, a kdy následně budeme závidět těm, kteří na ní teprve pojedou a kteří vždycky jedou někam, kde to, jak zjistíme po jejich návratu, měli o něco lepší než my. Ještě nějaká ta koupačka, ožíračka a grilovačka a bude po prázdninách. Od zemědělců se ještě dozvíme, že letos to s úrodou kvůli počasí bude špatný a že všechno, co máme rádi, zdraží a nejvíc vánoční cukroví.

Následně přijde velmi vyčerpávající doba, kdy naše děti pořád nebudou mít nějaký obal na sešit, tužku nebo gumu a celý následující měsíc strávíme v papírnictví. A pak přijde jeden z vůbec nejtěžších okamžiků příštího roku. S hrůzou zjistíme, že za ani ne tři měsíce už jsou Vánoce a my nemáme nic koupený. Zbytek roku se vás bude někdo ptát, co teda chcete k těm Vánocům. Jo taky napadne sníh, ale tentokrát to sebou přinese zcela nové problémy a živé vstupy v televizi, které tuto událost zaznamenají, budou zase o něco dramatičtější.

Potom sníh roztaje v hnusnou břečku a budou Vánoce, svátky klidu a míru, kdy se pár týdnu budeme strkat po obchodech a nadávat, jak jsou všude lidi a jak nic nestíháme a to ještě ani nemáme kapra. Pak bude Popelka, potom dvě hodiny vánoční pohoda, pak se pohádáme s někým z rodiny, s kým nejsme zvyklí trávit tolik krásného času, většinou s manželkou, a pak už bude konec roku. Budeme si číst časopis, kde budou fotografie všech, co letos umřeli. Ano, neříká se mi to lehko, ale v roce 2018 umře spousta lidí. Hlavně celebrity a lidí, u kterých to nebudeme vůbec čekat. Ale s trochou štěstí my mezi nimi nebudeme. My pořád budeme. A budeme přemýšlet o tom, jaký bude asi ten další rok, v čem bude přelomový a co nás v něm asi čeká.


23. 12. 2017 ...sejdeme se v roce 2018...
Tomeš
PF 2018
Zpět