Reportáž z výjezdního zasedání portálu AKUTNĚ.CZ v Telči 2018

První adventní víkend ožilo Univerzitní centrum Masarykovy univerzity v Telči výjezdním zasedáním autorů portálu AKUTNĚ.CZ, které se letos netradičně konalo na Vysočině v prostředí krásné historické Telče. Páteční program tradičně v duchu Vánoc, v sobotu část pracovní a večer oslavy Silvestra a Nového roku!

 

V brzkých večerních hodinách jsme se začali, plni očekávání, sjíždět v univerzitním centru Masarykovy Univerzity, které se nachází v bývalé jezuitské koleji v těsném sousedství Telčského zámku. S vidinou štědrovečerní večeře se celý team příznivců portálu AKUTNĚ.CZ hned po příjezdu pustil do intenzivních příprav a výzdob nádherných podzemních prostor. Krátce po sedmé hodině, když jsme již všichni zasedli k štědrovečernímu stolu, se krátce ujal úvodního slova a přípitku Petr Štourač. Všechny srdečně přivítal a popřál všem hodně štěstí do dalšího roku. Po tradiční vánoční večeři nastal, tak jako každý rok, čas pro skupinku vánočních skřítků, kteří všem rozdali vánoční dárečky. Když byla večeře definitivně dojedena a dárečky rozdány a rozbaleny, mohl začít večerní program. Tak jako každý rok i letos jsme se mohli alespoň v duchu přenést daleko od rodné hroudy díky cestovatelské přednášce. Tentokrát do hor na hranici Kazachstánu a Kyrgyzstánu, a to díky fotkám a vyprávění Terezy Kramplové. V následujících hodinách se část osazenstva věnovala sledování tradiční, všemi milované pohádky, S čerty nejsou žerty. Další skupinku tvořily nadšenci umění hudebního, kteří se zaposlouchali do libého zvuku kytary a heligonky. 

Sobotní ráno nás v Telči překvapila sněhová nadílka. Po snídani v příjemném prostředí s romantickým výhledem na zasněžený dvůr, se celé osazenstvo výjezdního zasedání přesunulo před budovu Univerzitního centra. Nutno podotknout, že bylo třeba jisté otužilosti, rukavic a teplého oblečení, neboť venkovní teploty a sněhová pokrývka neslibovaly pro zmrzlíky nic příznivého. Následovala komentovaná prohlídka historického centra Telče, ktere je zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlédli jsme si zejména náměstí Zachariáše z Hradce, Telčský dům, kostel sv. Ducha a Renesanční Telčský zámek.
Po prohlídce tohoto malebného městečka, jsme se uchýlili zpět do Univerzitního centra na oběd. Odpolední program výjezdního zasedání zahájil Petr Štourač v historickém sále univerzitního centra. Ve své prezentaci všem zúčastněným shrnul aktivity, statistiky a úspěchy portálu AKUTNĚ.CZ v roce 2018. Zejména se věnoval již proběhlé jubilejní 10. konferenci AKUTNĚ.CZ a stručně zmínil zásadní úspěchy publikačních aktivit jednotlivých členů portálu. Závěrem popřál všem mnoho úspěchů v nadcházejícím roce. Po jeho slovech se jednotlivé týmy pustily do prezentací prací na letošních algoritmech. Zástupci jednotlivých týmu představili výtvory své dosavadní práce a auditorium jim v rámci diskuze předávali své náměty a poznámky.  

Po pracovní části čekala účasntíky výjezdního zasedání tradiční silvestrovská párty. Milým překvapením byl letošní Ťoula cup. Vzhledem k tomu, že nebyl k dispozici ping pongový stůl, utkali se sportovní nadšenci v tzv. beer pongu. Nutno dodat, že hra byla velmi působivá a během finálového utkání by se napětí v sále dalo krájet. Vítězové byli následně odměněni krásnými trofejemi z dílny paní Suchomelové. A kdo, že byli ti letošní šampioni Ťoula cupu? Těsně pod stupni vítězů, čili na 4. příčce se umístili favorité turnaje Martina Klincová a Martin Janků. Bronzovou pozici vybojovalia dvojice Barbara Baloghová a Michal Návoj. Jak bylo již zmíněno, finále bylo vskutku napívané a plné zvratů. Těsně před uplynutím časového limitu boj o první místo prohráli Martina Kosinová a Dan Barvík. Absolutními vítězi se tedy stali Vladislav Nezval a Jakub Švec. Všem zúčastněním gratulujeme a těšíme se na další ročník turnaje. Po skončení turnaje byl nejvyšší čas na přivítání nového roku! Špunty lítaly vzduchem a hořící prskavky osvětlovaly usměvavé obličeje. 

A tak skončilo letošní výjezdní zasedání portálu AKUTNĚ.CZ v mnoha ohledech výjimečné. Dovolte, abychom vám za celý portál popřáli krásné Vánoce a šťastný nový rok 2019. Těšíme se na viděnou na některé z nadcházejících akcí. 

 


1. 12. 2018 Tereza Musilová, Zbyněk Šimek, Vít Bönisch, Jitka Chlupová
... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ 2019
Zpět