Vyhlášení výsledků soutěže Algoritmus roku 2018

Jako již každý rok ani letos začátkem roku nemohlo chybět vyhlášení výsledků soutěže Algoritmus roku 2018. Netřeba dodávat, že vybrat jednoho vítěze v takovém množství kvalitních algoritmů, nebylo snadné.

 V roce 2018 spatřilo světlo světa 16 algoritmů, multimediálních výukových pomůcek portálu AKUTNĚ.CZ. Jejich tvůrci, spolupracovníci portálu z řad studentů a lékařů se sešli po novém roce, aby vyhodnotili ten nejlepší algoritmus. Volba to nebyla lehká. Díky usilovné práci studentů se podařilo zveřejnit další várku vysoce kvalitních multimediálních výukových pomůcek, které obsahují i revize starších algoritmů. Ačkoli všichni měli stejnou šanci uspět, vítězem mohl být jen jeden tvůrčí tým. Ale nepředbíhejme. Na krásném třetím místě se umístil tým ve složení MUDr. Peter Kľúčovský, Návoj Michal, Šaffo Matúš, kteří řešili problematiku dárcovství orgánů a smrti mozku. Těsně pod stupněm vítězů skončil tým: MUDr. Ivo Křikava, Bönisch Vít, Křemečková Petra, jejich algoritmus Anestezie s Target control infusion zajistě zaujal nejen díky nádherným ilustracím Márie Bakošové. Napětí rostlo a všechni byli zvědaví, kdo si letos odnese pomyslné vítězné vavříny. Se spokojeným výrazem si pro trofej došel autorský tým Anny Juhásové a Juliány Šimové pod vedením MUDr. Martiny Klincové a MUDr. Lucie Moťkové. Ryze dámský tým zaujal nejen nádhernými ilustracemi, ale jistě i zajímavým tématem - nehoda u svědků Jehovových.

Jak bylo zmíněno výše, v roce 2018 se podařilo uveřejnit i několik revizí starších algoritmů. I zde se vyhlašoval vítěz. S jasným náskokem si první místo odnesl algoritmus Vodní záchrana III. Autoři tohoto díla jsou: MUDr. Michal Vondráček, MUDr. Lenka Šrahulková, Zbyněk Šimek a Simona Tuhrinská. Všem oceněným moc gratulujeme a doufáme, že jejich práci využije mnoho zájemců o obor AIM.

Přehled všech zveřejněných algoritmů naleznete zde.


19. 2. 2019 ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ
algoritmus roku 2018
soutěž
Zpět