Discovery Award

Discovery Award

28. 6. 2012 Petr Štourač

  Portál AKUTNE.CZ se měl možnost zúčastnit slavnostního předávání cen Discovery Award pro vědce do 40 let věku, kteří dosáhli inovativního počinu v oblasti biomedicíny v letech 2010 a 2011. Cenu vypisuje firma Novartis, která poskytla pro ocenění vítězů finanční prostředky ve výši 200 000 Kč. Členy hodnotící komise tvoří jedenáct významných osobností působících na poli biomedicíny. Do letošního ročníku, historicky prvního, se přihlásilo 19 prací.

 

  Vlastní slavnostní večer proběhl ve velmi reprezentativním prostředí sálu Matematicko-fyzikální fakulty Karlovy univerzity na Malé Straně.

V samém úvodu večera byly nejprve představeni účastníci soutěže. Modráto večera Vladimír Kroc uvedl slavnostní projev děkana 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy prof. Zimy na téma inovace nejen v biomedicíně, který vhodně doplnila zahraniční zástupkyně firmy Novartis.

  Následovalo udílení cen, kde finanční odměnu ve výši 100 000 Kč získala práce MVDR. Tichého, Ph.D. z FN Brno „Zdokonalená molekulární diagnostika a prognostická stratifikace chronické lymfocytární leukemie a dalších lymfoproliferací.“

Finanční odměny ve výši 50 000 Kč získaly práce MUDr. Romana Škulce ze Středočeské ZZS o „Terapeutická hypotermie po srdeční zástavě v přednemocniční neodkladné péči v České republice.“ a práce MUDr. Martina Kalába z FN Olomouc „Rekonstrukce rozsáhlých defektů hrudní stěny s využitím transplantace allogenního kostního štěpu.“ Krátké filmové medailonky (http://discoveryaward.eu/vysledky.html) přiblížily hostům pozadí prezentovaných prací a jejich význam pro biomedicínckou praxi.

  Příjemnou tečkou zdařilého večera byla kuloární diskuze doprovázená podmanivou hudbou jazzového kvarteta.

  Jeden z laureátů cen Discovery Award MUDr. Roman Škulec přijal pozvání na IV. Konferenci AKUTNE.CZ, kde představí svoji práci.

  Více o o cenách Discovery Award naleznete na stránkách www.discoveryaward.eu

 • Discovery awards
  Discovery awards
 • Discovery awards
  Discovery awards
 • Discovery awards
  Discovery awards
 • MVDr. Tichý, Ph.D.
  MVDr. Tichý, Ph.D.
 • MUDr. Roman Škulec
  MUDr. Roman Škulec
 • MUDr. Martin Kaláb
  MUDr. Martin Kaláb


Zpět

Platinoví partneři

Zlatí partneři

Další partneři

Adresa:

Nadační fond AKUTNĚ.CZ
Kamenice 5
625 00 Brno
IČ: 29211719, DIČ: CZ29211719
Spisová značka: N 347
vedená u rejstříkového soudu v Brně

Kontakt:

Číslo účtu: 555 000 100/5500 (Raiffeisenbank)
Telefon: +420 728 573 580
(pracovní dny Po–Pá 15:00–17:00)
E-mail: sekretariat@akutne.cz

Nastavení cookies

AKUTNĚ.CZ ISSN 1803-179X

Lidé | Spolupráce a odkazy | Sponzoři

Vytvořil Institut biostatistiky a analýz LF MU

Edukační portál AKUTNĚ.CZ je součástí vzdělávacího obsahu sítě lékařských fakult MEFANET