27. Wikivíkend

Portály AKUTNĚ.CZ a WikiSkripta patří mezi ojedinělé počiny na poli vzdělávání v medicíně - jako jedny z mála totiž nabízí odborné výukové materiály a pomůcky připravené samotnými studenty pro studenty. Jak probíhá jejich pravidelné výjezdní zasedání, jaké úkoly řeší a kdo vlastně stojí za portálem WikiSkripta? To jsme díky srdečnému pozvání jeli zjistit do Pardubic!

I letos jsme se zúčastnili tradičního sjezdu tvůrců populárních Wikiskript, který se konýá vždy na začátku nového semestru, tentokrát v předjarních Pardubicích. Hlavní město perníku nás přivítalo zimní atmosférou, dokonce nás zastihl i sníh. Tentokrát poprvé máme před sebou úkol spojený s redakční prací přímo na stránkách WikiSkript. Po úvodních slovech a seznamovacích hrách jsme se hned v pátek večer pustili do práce, která v pozdějších hodinách volně přešla v příjemnou zábavu. Hlavní program nás ale čekal v sobotu. Dopoledne jsme všem představili portál AKUTNĚ.CZ a interaktivní algoritmy, většina přítomných se hned pustila do řešení jednotlivých kazuistik.

Odpoledne jsme strávili příjemným programem, kdy jsme navštívili místní perníkárnu, kde se už desítky let vyrábí tradiční pardubický perník. Dokonce jsme si zkusili některé kousky nazdobit! Večer nás ještě čekal Redakční trénink, kde se všichni nováčci (včetně nás) naučili základy práce s Wikiskripty. Zdokonalili jsme své schopnosti při editaci článků a mohli jsme se naplno pustit do propojování AKUTNĚ.CZ s Wikiskripty. Během celého víkendu se nám povedlo propojit všechny algoritmy s odpovídajícími články na WikiSkriptech, takže si čtenáři mohou nově nabyté znalosti rovnou otestovat při řešení interaktivního algoritmu ale i při krátkém testu na našem portálu.

V neděli dopoledne jsme ještě prohloubili naše znalosti o Wikiskriptech, nahlédli pod pokličku pokročilé redakční prácce a poznali úskalí propagace a PR. Po výborném obědě a závěrečném rozloučení jsme unavení, ale plní dojmů, vyrazili směr Brno.


16. 3. 2018 Hana Harazim, Tereza Kramplová, Katarína Poláková
Wikivíkend
Pardubice
Zpět