Nový výukový algoritmus: Resuscitace těhotné

V roce 2015 byly zveřejněny nové doporučené postupy pro resuscitaci v mimořádných situacích, včetně resuscitace těhotné pacientky. Jednotlivé zásady a principy, které vedou k přežití pacientky i porodu zdravého novorozence vám představí nový algoritmus portálu AKUTNĚ.CZ: Resuscitace těhotné.

Druhý algoritmus, který vám představujeme v tomto roce přináší vzácnou situaci, které se obává každý porodník i anesteziolog. Vše co víte o resuscitaci bude podrobeno zkoušce, když budete mít před sebou situaci, kde budete bojovat o dva lidské životy - když budete resuscitovat těhotnou. Co dělat stejně jako vždy a co dělat jinak? A hlavně, kdy a jak indikovat urgentní císařský řez, když jde o vteřiny? Zkuste si své reakce a úsudek v extrémně náročné situaci a zachraňte pacientku i novorozence!

13.4.2016 | , ,

I když se srdeční zástava u těhotné ženy vyskytuje vzácně, je to situace pro každého lékaře velmi nepříjemná. Příčinou může být například srdeční selhání, krvácení, poruchy koagulace nebo trauma. V následujícím algoritmu si vyzkoušíte základní i rozšířenou resuscitaci rodičky s důrazem na specifika resuscitace těhotné ženy dle doporučených postupů.


1. 5. 2017
resuscitace těhotné
náklon
urgentní císařský řez
dislokace dělohy
Zpět