Dárek k 7.narozeninám portálu AKUTNĚ.CZ

Portál AKUTNĚ.CZ oslavuje 7. narozeniny a jako dárek přináší svým příznivcům 3 zbrusu nové výukové algoritmy! Můžete se těšit na řešení napínavých klinických situací, tentokrát na téma Plicní edém, Akutní astma anebo v dněšní době stále častější Intoxikace rekreační drogou.

Do dalšího roku portálu AKUTNĚ.CZ přejeme mnoho věrných čtenářů, spousty nových zajímavých výukových algoritmů, poutavých přednášek a reportáží.

26.8.2014 | , ,

Plicní edém je nahromadění kapaliny v plicích. Vede k poruše výměny plynů a může způsobit respirační selhání. Je způsobován poruchou srdce, která brání náležitému odčerpávání kapaliny z plicního oběhu nebo přímým poškozením plicního parenchymu. Léčba závisí na příčině, je zaměřena na odstranění této příčiny a na maximalizaci respirační funkce. Musí být včasná a intenzivní. Algoritmus nás provádí situací od zajištění v přednemocniční fázi až po odbornou terapii na specializovaném pracovišti.

26.6.2014 | , , ,

Astma je chronické zánětlivé onemocnění dýchacích cest, které je spojené s průduškovou hyperreaktivitou a vede k opakujícím se epizodám dušnosti, pískotu, tíže na hrudi a kašle. Akutní astma je život ohrožující stav, špatně reagující na základní léčbu a vyžadující hospitalizaci pacienta. Protože se neustále zvyšuje počet astmatiků, je důležité vědět, jak si s tímto obtížným stavem poradit.

26.6.2014 | , , ,

Nesprávny terapeutický postup v niektorých prípadoch intoxikácie drogou môže spôsobiť ťažšie následky než intoxikácia samotná, a aj preto je dôležité na intoxikáciu drogou v rámci diferenciálnej diagnostiky myslieť. Náš algoritmus popisuje diagnostiku a možnosti riešenia komplikácií pri intoxikácii jednou z rekreačných drôg.


18. 9. 2014 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...
algoritmy
Zpět