Aktuality

Archiv


Tým portálu AKUTNĚ.CZ Vám přeje klidné a ničím nerušené prožití vánočních svátků.

 

A pro dlouhé zimní sváteční večery jsme pro Vás vybrali některé algoritmy věnující se situacím, které mohou v průběhu vánočních svátků nastat...


20. 12. 2013 ...Šťastné a veselé s AKUTNĚ.CZ...

Mrazivé ráno nás přivítalo v prosincové Praze, kde se pravidelně v dvouletých intervalech koná v adventním čase konference porodnické anestezie a analgezie AORA 2013. 


7. 12. 2013 ...sejdeme se na AORA 2015...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


30. 11. 2013

Ve dnech 30.11. - 1.12.2013 se na Kaprálově Mlýně v Údolí Říčky v Moravském Krasu odehrálo již 5. Výjezdní zasedání tvůrců portálu AKUTNĚ.CZ, které je tradičně jednak drobným shrnutím úspěchů v proběhlém roce, druhak také alespoň malou odměnou tvůrcům portálu AKUTNĚ.CZ za jejich výbornou práci v průběhu celého roku.


30. 11. 2013 ...sejdeme se na Kaprálově Mlýně...

Brněnský Hotel International se už podruhé stal místem setkání odborníků na vzdělávání v medicíně. Jako již tradičně,  Konference MEFANET 20137. konference lékařských fakult ČR a SR s mezinárodní účastí na téma e-learning a zdravotnická informatika ve výuce lékařských oborů, se konala na sklonku podzimu, v chladném počasí 26.-27. listopadu. Samozřejmostí byla registrace pro studenty zdarma, aby i oni mohli nahlédnout pod pokličku přípravy a distribuce materiálů, které jim poté pomáhají procházet studiem.

 Odborný program je k nahlédnutí na stránkách MEFANETu.


25. 11. 2013 ...sejdeme se na MEFANETu...

Chcete se dozvědět více o prezentaci posteru „Virtual Patient Lessons in Anaesthesia, Intensive Care and Emergency Medicine Undergraduate Teaching“ zástupci MEFANETu na konferenci IAMSE 2013 v St. Andrews?

Nebo si chcete připomenout, co všechno čekalo studenty LF MU na Kurzu urgentní medicíny na jaře 2013?

Přečtěte si listopadové číslo MEFANETIN 2013.


22. 11. 2013

Přinášíme Vám již kompletní postkonferenční sborník videozáznamů a PDF prezentací přednášek sesterské sekce V. konference AKUTNĚ.CZ, která se konala 16.11.2013 v UKB v Brně. Vše naleznete v konferenční části sesterské sekce portálu www.akutne.cz.


21. 11. 2013 ...sejdeme se 22.11.2014 v Brně....

Přinášíme Vám již kompletní postkonferenční sborník videozáznamů a PDF prezentací přednášek z hlavní lékařské sekce a všech paralelních sekcí V. konference AKUTNĚ.CZ, která se konala 16.11.2013 v UKB v Brně. Letos poprvé Vám přinášíme také PDF přednášek Kurzu UZ navigované regionální anestezie, který taktéž proběhl v průběhu konference. Vše naleznete v sekci přenosů na www.akutne.cz.


21. 11. 2013 ...sejdeme se 22.11.2014 v Brně....

Líbí se vám fejetony Pavla Tomeše? Na pultech knihkupectví leží pěkný vánoční dárek - sbírka jeho fejetonů Zápisky malého tyranosaura.

Recenze: Léčivé Zápisky malého tyranosaura: medicína bez receptu, 3 x denně, účinek okamžitý


20. 11. 2013

Rok se s rokem sešel a AKUTNĚ.CZ Vám opět přináší online přenos a reportáže s již V. konference AKUTNĚ.CZ s datem 16.11.2013 konané tradičně v prostorách Univerzitního kampusu Bohunice. Letošní ročník se nese v duchu rekordního počtu účastníku v celkovém počtu 659, z toho za sesterskou sekci 222 a za lékařskou 437, těšících se na přednášky jak z lékařské, paralelní, tak i sesterské sekce a v neposlední řadě i získání nových praktických dovedností z bohaté sekce workshopů. Nechte se tedy  prostřednictvím online reportáží a videopřenosů z probíhajících přednášek i komentovaných  a glosovaných fotografií vtáhnout do děje V. konference AKUTNĚ.CZ a dopřejte si tak nasátí jedinečné a nezapomenutelné atmosféry. 


16. 11. 2013 ...sejdeme se na VI. konferenci AKUTNĚ.CZ...

aneb na co všechno se můžete 16.11. v Brně těšit.


9. 11. 2013 ...sejdeme se v Brně na V. konferenci AKUTNĚ.CZ...

Výroční setkání American Society of Aneshesiologists se opět odehrává v říjnu, letos ale bylo vybráno místo na opačném konci USA. "Nejmenší velkoměsto", "Město mlhy" nebo "Město v zálivu", omývané vodami Pacifiku, plné těch nejstrmějších ulic, jazzu, beatnické literatury, svobody projevu,  tolerance sexuální orientace a nyní i anesteziologů z celého světa... San Francisco. Nyní již KOMPLETNÍ REPORTÁŽ!  


4. 11. 2013 ...sejdeme se na ASA...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


2. 11. 2013

Vážení příznivnci akutní medicíny,

registrace na V. konferenci AKUTNĚ.CZ byla právě ukončena. Letošní konference naprosto jednoznačně předčila předchozí ročníky, minimálně tedy v počtu registrovaných účastníků. V lékařské sekci je letos zaregistrovaných neuvěřitelných 450 posluchačů, z toho 264 lékařů a 186 stůdentů lékařských fakult ze všech zákoutí České i Slovenské republiky. Zároveň i letos byla obsazena maximální kapacita všech kurzů a workshopů, které proběhnou během V. konference AKUTNĚ.CZ. Celkem tedy bylo obsazeno 193 míst na prakticky zaměřených stanovištích.

Ani sesterská sekce letos nezaostává, a taktéž předčila počtem 238 registrovaných posluchačů předešlé ročníky.

Děkujeme všem zaregistrovaným za jejich přízeň a těšíme se v sobotu 16. listopadu 2013 v Brně na viděnou.


2. 11. 2013 ...sejdeme se v Brně na V. konferenci AKUTNĚ.CZ

Je to již 6 let od založení portálu AKUTNĚ.CZ, portálu, který vzkvétal především díky práci jeho tvůrců: dobrovolníků z řad lékařů, sester a studentů. Proto jsme byli velice rádi, když se naskytla příležitost, nabídnout tentokrát právě oněm studentům, tvůrcům portálu AKUTNĚ.CZ, šanci zúčastnit se jedinečného projektu, který vznikl ve spolupráci s Odborným elektronickým magazínem pro anesteziology - Rajskyplyn.cz. Přečtěte si zde reportáž z Centra biologické ochrany v Těchoníně, kde se týmy studentů zúčastnili třídenního kurzu, vzdělávací akce....jednoduše řečeno, na tři dny se z nich stali o něco dříve lékaři - intenzivisté, kteří řešili zapeklité a často komplexní problémy vznikající u akutního lůžka.

Více fotografií a informací na @akutne_cz nebo FB.


29. 10. 2013 ...sejdeme se v Těchoníně...

Odborným časopisem MEFANET Journal byl 7.10.2013 online publikován článek "AKUTNE.CZ algorithms and SEPSIS-Q scenarios as interactive tools for problem based learning sessions in medical education". Článek shrnuje metodologické aspekty kazuisticky vedené výuky akutních oborů. Dále poukazuje na již vytvořené pomůcky pro takto vedenou výuku, zejména na interaktívní algoritmy AKUTNĚ.CZ a na edukační scénáře SEPSIS-Q. Ukazuje vhodnou implementaci pomůcek do výuky magisterských i bakalářských oborů. Poslední částí článku jsou vyhodnocení evaluačních dotazníků.


19. 10. 2013 ... sejdeme se na MEFANET 2013...

Po loňském úspěchu si Vás dovolujeme opět pozvat na Kurz Ultrazvukem navigované regionální anestezie, který proběhne dne 16.11.2013 v rámci V. konference AKUTNE.CZ. Kurz je pořádán pod záštitou Sekce regionální anestezie ČSARIM. Kurz byl již plně obsazen. 


15. 10. 2013 ...sejdeme u ultrazvuku...

Markusi Rallovi a jeho InPASS týmu se zřejmě v České republice líbí. Jak jinak si vysvětlit, že jsme jej mohli v posledních 12 měsících přivítat již potřetí. Poprvé však mimo Prahu, ve městě pod majestátnou hradní pevností Špilberk. Ve dnech 9. a 10. 10. 2013 ve FN Brno proběhl dvoudenní simulační workshop akutních stavů v anestezii pod názvem Crisis Management & Suprane Training. Akce proběhla pod záštitou ředitele Fakultní nemocnice Brno a pořádala ji ve spolupráci se zahraničními partnery FN Brno. Dr. Markus Rall z německého Tübingenu patří mezi přední světové odborníky v oblasti medicínských klinických simulací a pacientské bezpečnosti. Akce se zúčastnily tři desítky anesteziologů z celé České republiky, kteří vysoce ocenili zejména reálnost simulovaných situací, následný detailní rozbor jednotlivých realizovaných scénářů a vysoký přínos pro vlastní anesteziologickou praxi.


15. 10. 2013 ... sejdeme se... na simulátoru...

Vážení účastníci jubilejní V. konference AKUTNĚ.CZ,

jako již tradičně každý rok, i letos se můžete v rámci V. konference AKUTNĚ.CZ zúčastnit několika prakticky zaměřených workshopů.

  • Ultrazvukem naváděná regionální anestezie
  • ...jde o čas...
  • Pokročilý simulátor akutních stavů METI
  • Poruchy koagulace a ROTEM - hands on workshop
  • Bronchoskopický workshop
  • Imaginativní techniky - efektivní cesta vedoucí k obnovení vnitřní stability lékaře

Registrace je možná  na www.akutne.cz v rámci od 15.10.2013 do vyčerpání kapacity jednotlivých workshopů či do skončení registrace na konferenci 1.11.2013


14. 10. 2013 ...sejdeme se na workshopu...

Dovolujeme si Vás pozvat na Společenský večer, který se bude konat při příležitosti jubilejní V. konference AKUTNĚ.CZ v sobotu 16. 11. 2013 od 19 hod v klubu Favál music circus.

V průběhu večera zahrají: Úplně Rovný Banán, The Glass Onion, DJ Schaff.

Vstupenky v hodnotě 157 Kč jsou dostupné v rámci registrace na konferenci na www.akutne.cz.


10. 10. 2013 ...sejdeme se na Favále 16.11.2013...

Dovolujeme si Vás, příznivce akutní medicíny, pozvat na již V. konferenci AKUTNĚ.CZ, která se bude konat v sobotu 16. listopadu 2013 opět v Brně v prostorách Univerzitního kampusu Bohunice. Konference je určena jak studentům vyšších ročníků lékařských fakult, mladým lékařům v předatestační přípravě, tak již třetím rokem i nelékařským zdravotnickým pracovníkům.

Po loňském úspěchu nebude chybět paralelní sekce podporovaná skupinou ESPAA, tentokrát s názvem Zajímavé anesteziologické kazuistiky na porodním sále. Můžete se nově těšit také na sekci Elektronická podpora výuky v lékařských oborech, která proběhne pod záštitou vzdělávací sítě MEFANET, či na samostatnou sekci Zajištění dýchacích cest/ Difficult Airway Management.

Program konference 

Registrace skončila 1. listopadu 2013. 


9. 10. 2013

Čtvrteční mrazivé ráno čekala české účastníky jubilejních XV. Česko-Slovenských dialogů o bolesti a zároveň XXI. Slovenských dialogů o bolesti, které se konaly ve dnech 3. - 5. 10. 2013, dlouhá cesta do slovenského Martina, pod podzimně zbarvené, sluncem zalité vrcholky Malé Fatry. Velká část kongresu se nesla v duchu hlavních témat viscerální a orofaciální bolesti. Místem konání byla Aula Magna Jesseniovy lékařské fakulty Univerzity Komenského.


5. 10. 2013 ...sejdeme se v Harrachově na XVI. Česko-Slovenských dialozích o bolesti

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


29. 9. 2013

  Po slavnostním zakončení XX. národního kongresu ČSARIM se část účastníků vydala směrem k obci Jinačovice, aby na zdejším golfovém hřišti Kaskáda oslavili nejen úspěšný průběh kongresu, ale zejména podpořili výukový a publikační portál AKUTNĚ.CZ svojí druhou, nemedicínskou, vášní, tedy golfovou hrou. Oproti loňsku se zlepšilo nejen počasí, ale i účast, proto mohli organizátoři přivítat několik desítek zájemců o hru na železné devítce či na paralelně probíhající golfové akademii. Ve třech kategoriích bylo možno spatřit pozoruhodné výkony a výsledky. 


20. 9. 2013 ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ Invitational 2014 ...

Přinášíme Vám sborník přednášek ve formě PDF a videozáznamů prezentací z V. Mezinárodního kongresu úrazové chirurgie a soudního lékařství v Mikulově, který se odehrál 12. - 13. 9. 2013.


19. 9. 2013

Jubilejní XX.ročník kongresu České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny v roce 2013 konečně zavítal do Brna. Portál AKUTNĚ.CZ využil výhody domácího prostředí a opět Vám přináší průběžně doplňovanou on-line reportáž.


19. 9. 2013 ...sejdeme se v Brně na ČSARIM 2013

Pokud Vás zajímá, čím vším si prošel portál AKUTNĚ.CZ od dob jeho vzniku, přinášíme Vám grafické znázornění vývoje samotného portálu, algoritmů i další výuky spojené s portálem od prvních nesmělých krůčků až po úspěchy na mezinárodní úrovni.

To vše v průběhu pouhých šesti let.


18. 9. 2013 ...na dalších 6 let s portálem.....

Zuzana Markuseková, Kateřina Jedličková, Anna Mrázová a Petr Štourač

  Portál AKUTNĚ.CZ se ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Brno a Spolkem mediků Lékařské fakulty Masarykovy univerzity rozhodl u příležitosti výročního XX. národního kongresu ČSARIM konaného v termínu 19. - 21. 9. 2013 v Brně zaštítit edukační akci pro laickou veřejnost zaměřenou na poskytování první pomoci. Významným partnerem projektu byl Dopravní podnik města Brna, který pro tuto edukaci zdarma zapůjčil ze svého vozového parku šalinu, kterou přistavil na významný dopravní uzel města Brna, Malinovského náměstí, kde jistě o náhlé zdravotní indispozice není nouze. Jedna z koordinátorek akce, Zuzka Markuseková, se pro náš portál o akci vyjádřila následovně:


16. 9. 2013 ... sejdeme se na Maliňáku ...

Hana Harazim, Zuzana Markuseková, Jana Polášková a Petr Štourač

Portál AKUTNĚ.CZ je letos opět mediálním partnerem V. mezinárodního kongresu úrazové chirurgie a soudního lékařství, jenž se koná ve dnech 12. – 13. září 2013 v Mikulově v konferenčních prostorách hotelu Galant. Jak je již v posledních letech tradicí, můžete se těšit na reportáž i on-line přenos přednášek.

Záštity: děkan LF MU prof. MUDr. Jiří Mayer, CSc., ředitel FN Brno MUDr. Roman Kraus, MBA

Garance: Česká společnost pro úrazovou chirurgii ČLS JEP.

Bližší informace naleznete na www.kongres-mikulov.cz.

 


12. 9. 2013 ..sejdeme se v Mikulově 2014

Portál AKUTNĚ.CZ je letos opět mediálním partnerem V. mezinárodního kongresu úrazové chirurgie a soudního lékařství, jenž se koná ve dnech 12. – 13. září 2013 v Mikulově v konferenčních prostorách hotelu Galant. Jak je již v posledních letech tradicí, můžete se těšit na reportáž i on-line přenos přednášek.

Záštity: děkan LF MU prof. MUDr. Jiří Mayer, CSc., ředitel FN Brno MUDr. Roman Kraus, MBA

Garance: Česká společnost pro úrazovou chirurgii ČLS JEP.

Pozvánka

Bližší informace naleznete na http://www.kongres-mikulov.cz.


9. 9. 2013

Portál AKUTNĚ.CZ Vám přináší výukové karty určené nejen pro zdravotnické záchranáře. V kartách naleznete například hodnocení GCS, NACA scóre, APGAR scóre, EKG, orientační diagnostiku intoxikací, základní hodnoty vitálních funkcí, MKN diagnózy a mnoho dalších užitečných informací.


9. 9. 2013

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


26. 8. 2013

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


2. 8. 2013

Nadační fond AKUTNĚ.CZ si Vás dovoluje pozvat na benefiční golfový turnaj AKUTNĚ.CZ INVITATIONAL 2013, který se odehraje po skončení XX. kongresu ČSARIM v sobotu 21. září 2013 od 14:00. Účastí na turnaji si nejen užijete golfu v GOLF RESORTU KASKÁDA u obce Jinačovice, ale i podpoříte portál AKUTNĚ.CZ, který touto událostí oslaví již 6. narozeniny.

Podmínky účasti: Fee 1250 Kč (zahrnuje nadační dar)

Přihlášky zasílejte nejpozději do 15.9.2013 na e-mail: sekretariat@akutne.cz

Nehráči a doprovod mají možnost proniknout do tajů golfové hry v rámci AKUTNE.CZ golfové akademie s profesionálním trenérem. Zájem o akademii je třeba vyjádřit také e-mailem do stejného termínu.


22. 7. 2013

Journal  of Medical Internet Research je  přední recenzovaný časopis, který se svým Impact Factor: 4.7  předstanuje # 1 v medicínské informatice  a  # 2 ve veřejném zdravotnictví a zdravotnickém výzkumu.  Jeho nejnovější číslo zdobí článek Interactive Algorithms for Teaching and Learning Acute Medicine in the Network of Medical Faculties MEFANET z dílny autorského kolektivu AKUTNĚ.cz (D. Schwarz, P. Štourač, M. Komenda, et al.), ve kterém se mimo jiné dozvíte o tom, co všechno stojí za přípravou interaktivních algoritmů a klinických scénářů.


16. 7. 2013 ... sejdeme se na JMIR...

Prinášame Vám nové číslo Newsletteru ČSARIM, kde si môžete pripomenúť IV. konferenciu AKUTNĚ.CZ a nájsť tam pozvánku na kongres ČSARIM. Nájdete ho zde. Česká spoločnosť anesteziológie, resuscitácie a intenzívnej medicíny prevzala záštitu nad VI. konferenciou AKUTNĚ.CZ, ktorá sa uskutoční 22.11.2014.


11. 7. 2013

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


1. 7. 2013

Představujeme Vám nové i starší klinické scénáře portálu SEPSIS-Q, které jsou unikátním propojením výukových pomůcek a skutečných klinických případů. Sledujte vývoj, diagnostiku i léčbu těžké sepse nebo septického šoku den po dni, hodinu po hodině a vždy v doprovodu skutečných dat získaných prostřednictvím registru EPOSS (Data-based evaluation and prediction of outcome in severe sepsis). 


22. 6. 2013

Petr Štourač, Daniel Schwarz

  Víte, „Where Will met Kate“? Víte, který je nejslavnější golfový most světě? Víte, kde se nachází nejstarší univerzita v anglicky hovořících zemích, která aktuálně slaví 600 let od svého založení? A víte, že to vše našli zástupci AKUTNĚ.CZ na jednom místě? Ano, skotské přímořské město St. Andrews je destinací, kde se snoubí akademické, historické a volnočasové aktivity v jeden dechberoucí, ostrovně tradiční celek.


17. 6. 2013 … sejdeme se na AMEE … AKUTNĚ.CZ … MEFANETu …

Petr Štourač, Ivo Křikava, Dagmar Seidlová, Ivana Bártíková, Jozef Klučka

Stejně jako je Mekkou příznivců fotbalu Camp Nou, příznivců architektury či rekonstrukcí Sagrada Familia, stalo se barcelonské kongresové centrum v termínu 1. - 4. 6. 2013 svatyní evropských anesteziologů. 


15. 6. 2013 … sejdeme se na AKUTNĚ.CZ … a na ESA 2014 ve Stockholmu …

Spolu s koncem školního roku Vám portál AKUTNĚ.cz přináší zbrusu nové výukové algoritmy! Plné napětí, nejnovějších poznatků a nadupaných multimediálních materiálů Vám přiblíží akutní situace z urgentní medicíny, anesteziologie, gynekologie a intenzivní medicíny, při kterých budete bojovat o život pacienta.

 


1. 6. 2013

Posledný májový víkend sa v Kútoch nad Desnou konal 17. ročník dlho očakávanej súťaže Rallye Rejvíz. Súťaž tvorí niekoľko kategórií a to národné a medzinárodné RLP, RZP posádky. Ani tento rok nechýbali tímy z Japonska, Kanady, Holandska, Maďarska, Rakúska, Grécka, Cyprusu, Nemecka, Litvy, Rumunska, Slovinska a Estónska. Už tretí rok je súčasťou aj medická kategória MUC. RR, ktorej sa tradične zúčastňuje aj LF MU Brno.


28. 5. 2013

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


26. 5. 2013

V informačnom bulletíne LF MU bola publikovaná reportáž o IV. konferencii AKUTNĚ.CZ a reportáž o Kurze urgentnej medicíny. Nájdete ich zde.


15. 5. 2013 ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ ...

 

Petr Štourač, Martin Doleček, Hana Harazim, Zuzana Markuseková, Kateřina Jedličková

 

   Místem setkání Virtuálního pacienta, Simulátoru METI® a Simulovaného pacienta se netradičně stalo ústřední brněnské náměstí Svobody, konkrétně pata Morového sloupu ze 17. století. Iniciátorem jejich schůzky ve čtvrtek 9. 5. 2013 v rámci akce Dies Academicus bylo vedení Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (LF MU), které se jejich prostřednictvím rozhodlo s možnostmi výuky řešení akutních stavů seznámit širokou veřejnost a nechat ji tak nahlédnout pod pokličku našeho know-how. 

 


14. 5. 2013 ... pojďte pane, budeme si hrát ... tentokrát vážně ...

Dovoľujeme si Vás informovať o konaní VII. Sympozia o léčbe bolesti v Brne v Kongresovom centre hotela Voroněž v dňoch 10. - 11.5.2013. Prinášame Vám tiež reportáž z konferenčného diania. 


10. 5. 2013 Ľubomíra Longauerová

Přinášíme Vám sborník přednášek ve formě videozáznamů a PDF z mezinárodní konference s názvem Imaging and Management of Whole Body Trauma, kterou pořádala Radiologická klinika LF MU a Fakultní nemocnice Brno dne 3. května v Brně. Portál AKUTNĚ.CZ byl mediálním partnerem konference.


6. 5. 2013

V deštivém pátku 3. května  se široká obec českých i zahraničných  radiologů, anesteziologů, chirurgů a traumatologů sešla  v kongresové hale hotelu Holiday Inn v Brně na mezinárodní konferenci  s názvem Imaging and Management of Whole Body Trauma, kterou pořádala Radiologická klinika LF MU a Fakultní nemocnice Brno. Portál  AKUTNĚ.CZ byl mediálním partnerem konference.


4. 5. 2013 ... sejdeme se na AKUTNE.CZ ...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


1. 5. 2013

Videokonferenční přenos - Imaging and Management of Whole Body Trauma

 

   Dovolujeme si Vás pozvat ke sledování přímého přenosu mezinárodní konference „Imaging and Management of Whole Body Trauma“, která se koná dne 3. května 2013 v konferenčních prostorách hotelu Holiday Inn v Brně. Konferenci pořádá Radiologická klinika LF MU a Fakultní nemocnice Brno. Portál AKUTNE.CZ je mediálním partnerem této konference.

   Konference je určena pro vedoucí lékaře radiologických a traumatologických pracovišť z ČR a SR. Našim cílem je uspořádat vědeckou konferenci, ale i přátelské setkání, kde informace o novinkách a trendech budou diskutovány nejen v rámci odborných sekcí, ale i formou panelových diskuzí, což významně přispěje k získání přehledu a orientaci v mezioborové spolupráci.

 Aktuální program konference je k nalezení na stránkách pořadatele konference.

  Přímý přenos kongresového dění naleznete zde...

 

1. 5. 2013 ... sejdeme se na AKUTNE.CZ ...

 

   Jaro může být vítáno mnoha způsoby. Pro algeziology je již několik let pravidlem, že jej vítají společně v některém z krásných koutů naší země. Letos tomu nebylo jinak a několik desítek lékařů mnoha odborností, které spojuje jediné, zájem o kvalitní léčbu bolesti, se sjelo v nádherném prostředí lázeňského centra Tree of Life v Bělohradě. 

 

 


22. 4. 2013 … sejdeme se na Kunětické hoře … hezkou hru …

Přínášíme Vám postkonferenční sborník přednášek, které zazněly 13. 4. 2013 v rámci Kurzu urgentní medicíny pro studenty 4., 5. a 6. ročníku Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.


18. 4. 2013 .. sejdeme se na KUM 2013 ..

Nabídka zúčastnit se tréninku krizových situací, to je něco, co se prostě v akutní medicíně neodmítá.


18. 4. 2013 Olga Smékalová

 

Rok sa s rokom zišiel a zrovna v tej chvíli, keď konečne přišla jar, na dvere zaklopal aj Kurz urgentnej medicíny.  Ako už tradične sa jeho kulisami stal Kampus Masarykovej univerzity a ako už tradične boli miesta pre účastníkov obsadené do 20minút od spustenia registrácie. Záujem o urgentnú medicínu a medicínu katastrôf je neustále enormný.  A ako prebehol, aké boli straty, čo účastníkov najviac šokovalo a čo vlastne znamenajú mnemotechnické pomôcky ABCDE, 4H+4T, MIST, SAMPLE alebo CHLAP? Viacej v našej reportáži...


17. 4. 2013 ... sejdeme se na KUM 2014 ...

Srdečně Vás zveme na přímý přenos teoretické části Kurzu urgentní medicíny 2013, který bude zahájen 13.4. 2013 od 8:15 hod.

Odkaz na stream akce je dostupný zde: http://server3.streaming.cesnet.cz/rec1-1.

Záznam bude dostupný po skončení kurzu v sekci Přenosy portálu AKUTNĚ.CZ.


10. 4. 2013 .. sejdeme se na KUM 2013 ... ONLINE ...

Kapacita Kurzu urgentní medicíny 2013 byla naplněna

 

Vážení zájemci o účast na Kurzu urgentní medicíny 2013, kapacita kurzu byla již plně obsazena. Registrace již není možná!

Děkujeme za Váš zájem a se zaregistrovanými studenty se těšíme na viděnou na KUM 2013.

Účastníci s registračním ID vyšším jak 80 jsou náhradníky a budou neprodleně kontaktování v případě uvolnění místa.


2. 4. 2013 ... sejdeme se na KUM 2013 ...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


1. 4. 2013

Premiérové klání o titul Algoritmus AKUTNĚ.CZ 2012 zná své vítěze! O sympatie okruhu tvůrců bojovalo všech 26 algoritmů, které můžete najít na AKUTNĚ.CZ v sekci Výuka. Hlasy byly sbírány celý leden a výsledky odtajněny až na organizační schůzce AKUTNĚ.CZ tento týden. Krásné skleněné trofeje, finanční obnos a bouřlivé ovace si odnesli tvůrci čtyřech z nich. A které to byly?


27. 3. 2013 ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ ...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


28. 2. 2013

Už jen tři dny, do úterý 26.2.2013 včetně, máte možnost poskytnout nám anonymní zpětnou vazbu k tomu, jak vnímáte naše snahy při tvorbě interaktivních algortmů AKUTNE.CZ pro trénink a osvojování si dovednosti z oblasti klinckého rozhodování. Vaše zpětná vazba nám pomůže tyto naše další snahy posunout tím správným směrem! Dotazník najdete zde: www.surveymonkey.com/s/TGK3CSN


23. 2. 2013

Dne 17. 11. 2012 se v univerzitním kampusu Masarykovy univerzity v Brně Bohunicích konala IV. konference výukového a publikačního portálu pro intenzivní medicínu www.akutne.cz. Konference byla rozdělena na lékařskou a sesterskou sekci. Sesterská sekce portálu Akutne.cz byla aktivním účastníkem konference již druhým rokem. V roce 2011 bylo na její konferenci zaregistrováno 111 účastníků, v roce 2012 bylo zaregistrováno 154 účastníků.


22. 2. 2013

V rámci 15. PG kurzu SEPSE a MODS Vám portál AKUTNĚ.CZ mimo jiné připravil WORKSHOP: Když nemohu prodýchnout … když nejde zaintubovat … zajistit žílu
… a tep se ztrácí … aneb jde o čas …
 

Koordinátory workshopu byli MUDr. Lukáš Dadák, Ph.D. a MUDr. Petr Štourač, Ph.D.

Prezentace a videoukázky z workshopu naleznete v sekci Výuka.


11. 2. 2013

Přinášíme Vám videozáznam vybraných přednášek z již 15. PG kurzu SEPSE a MODS, který letos proběhl ve dnech 5. – 8. února 2013 v Nové aule VŠB-TU Ostrava - Poruba. Na portále AKUTNĚ.CZ naleznete všechny přednášky, které byly v programu označeny logem .


10. 2. 2013

I tento rok Vám portál AKUTNĚ.CZ přináší on-line reportáž a videozáznam vybraných přednášek z 15. PG kurzu SEPSE a MODS, který se koná ve dnech 5. – 8. února 2013 v Nové aule VŠB-TU Ostrava - Poruba. Organizátorem akce je Anesteziologicko-resuscitační klinika, Klinika dětského lékařství FN Ostrava a SANOPHARM CZ s.r.o. Hlavní témata kurzu jsou těžká sepse a dětská intenzivní medicína. V rámci letošního bohatého programu se mimo jiné můžete těšit na přednášky V.I.P. řečníků, jako je A. Perel (Tel Aviv, Israel), J. Fazakas (Budapest, Hungary) nebo K. Táncos (Szeged, Hungary).


2. 2. 2013 ... sejdeme se na Sepsi ...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


31. 1. 2013

Přinášíme Vám finální program již 15. PG kurzu Sepse a MODS, který se bude konat v Ostravě ve dnech 5. - 8. února 2013. Letos celý kurz výjimečně proběhne v prostorách VŠB-TU, v Ostravě Porubě.

Další informace a registrace na http://www.sepseostrava.cz.


18. 1. 2013


Zpět

Platinoví partneři

Zlatí partneři

Další partneři

Adresa:

Nadační fond AKUTNĚ.CZ
Kamenice 5
625 00 Brno
IČ: 29211719, DIČ: CZ29211719
Spisová značka: N 347
vedená u rejstříkového soudu v Brně

Kontakt:

Číslo účtu: 555 000 100/5500 (Raiffeisenbank)
Telefon: +420 728 573 580
(pracovní dny Po–Pá 15:00–17:00)
E-mail: sekretariat@akutne.cz

Nastavení cookies

AKUTNĚ.CZ ISSN 1803-179X

Lidé | Spolupráce a odkazy | Sponzoři

Vytvořil Institut biostatistiky a analýz LF MU

Edukační portál AKUTNĚ.CZ je součástí vzdělávacího obsahu sítě lékařských fakult MEFANET