Aktuality

Archiv


Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


30. 12. 2014

Tým AKUTNĚ.CZ Vám i Vašim blízkým přeje klidné prožití svátků vánočních. Děkuje Vám za přízeň v roce 2014 a přeje šťastné vykročení a vše dobré v roce následujícím.

 


24. 12. 2014 ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ ... v roce 2015 ...

Portál AKUTNĚ.CZ je hrdým partnerem nově vznikajícího projektu SONO AKADEMIE, s nímž jsou personálně propojeni i samotní členové týmu AKUTNĚ.CZ.

SONO AKADEMIE reflektuje skutečnost, že ultrazvukem navigované intervence a na ultrazvuku založené rozhodovací procesy v perioperační medicíně, intenzivní péči, urgentní medicíně a přednemocniční péči jsou dnes moderním trendem vyspělé medicíny. K optimalizaci edukace v dané oblasti medicíny Vám předkládáme dotazník, který povede ke správnému zacílení plánovaných edukačních aktivit, a tedy Vás touto cestou prosíme o 2 minuty Vašeho času a jeho vyplnění.


22. 12. 2014 ...sejdeme se na SONO AKADEMII...

Letos poprvé se tým AKUTNĚ.CZ vypravil k účasti na Kritických stavech a intenzivní péči v porodnictví a to mimojiné proto, že námi tolik oblíbená AORA je každoročně střídána tímto kongresem, a my jsme samozřejmě neodolali a vyrazili vstříc novým informacím z oblasti porodnictví a intenzivní péče. Kongres je tradičně pořádán v Praze v prostorách Nové budovy Národního muzea a svým programem nám jistě zpestří předvánoční čas.


13. 12. 2014 ...sejdeme se na AORA 2015

Výjezdní zasedání tvůrců portálu AKUTNĚ.CZ
První prosincový víkend se uskutečnilo již 6. výjezdní zasedání tvůrců portálu AKUTNĚ.CZ kde byly shrnuty nejen úspěchy a události roku 2014, plánované akce do roku budoucího, ale i právě připravované algoritmy.


6. 12. 2014 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ....

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


29. 11. 2014

Přinášíme Vám již postkonferenční sborník PDF prezentací a videozáznamů přednášek sesterské sekce VI. konference AKUTNĚ.CZ, která se konala 22.11.2014 v UKB v Brně.  Vše naleznete v sekci přenosů na www.akutne.cz.


26. 11. 2014 ...sejdeme se 21.11.2015 v Brně....

Přinášíme Vám již kompletní postkonferenční sborník PDF prezentací a videozáznamů přednášek z hlavní lékařské sekce a všech paralelních sekcí VI. konference AKUTNĚ.CZ, která se konala 22.11.2014 v UKB v Brně.  Vše naleznete v sekci přenosů na www.akutne.cz.


26. 11. 2014 ...sejdeme se 21.11.2015 v Brně....

Krásný dobrý den všem! Den D roku 2014 přišel a VI. konference AKUTNĚ.CZ s datem 22.11.2014, konané tradičně v prostorách Univerzitního kampusu Bohunice, začíná. Jako každý rok, i letos Vám přinášíme zajímavé novinky. Můžete se těšit na rozšířený výběr workshopů a především, poprvé v historii, na zahraniční hosty. Nechte se vtáhnout naší online reportáží a videopřenosy do zajímavých témat lékařské a sesterské sekce VI. konference AKUTNĚ.CZ.


21. 11. 2014 ...sejdeme se na VII. konferenci AKUTNĚ.CZ 2016...

Portál AKUTNĚ.CZ ve spolupráci s KARIM FN Brno a LF MU připravil tuto sobotu pro děti ve věku 9 - 14 let stanoviště Pokročilé první pomoci v rámci MjUNI - MASARYKOVY jUNIVERZITY. Projekt tzv. "Dětské univerzity" probíhá v průběhu školního roku na 4 významných fakultách MU. 8.11.2014 zavítali dětští studenti právě na Lékařskou fakultu, kde měli možnost zúčastnit se jednoho z workshopů: Jak jsme daleko s výrobou náhradních dílů pro naše tělo?, Pokročilá první pomoc, Proč je krev nejvzácnější tekutina?, Kdo přežije hladomor?, V kůži lékaře či Ebola.


9. 11. 2014 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Dovolujeme si Vás pozvat na Společenský večer při příloežitosti pořádání již VI. ročníku konference AKUTNĚ.CZ, který se odehraje 22.11.2014 od 19:00 v klubu FAVÁL music curkus. V průběhu večera zahrají k poslechu i tanci Úplně rovný banán, The Glass Onion a DJ Schafff.

Vstupenky budou do vyprodání kapacity v prodeji u registrace přednášejích v místě konání konference za 150 Kč. 

Vstupenky na Společenský večer jste si mohli zarezervovat v rámci registrace na konferenci. Prosíme o úhradu vstupenky (150 Kč, 300 Kč, 450 Kč) do 14.11. na číslo účtu 555000100/5500, v.s. vaše ID.


1. 11. 2014 ...sejdeme se na Favále...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


30. 10. 2014

Představujeme Vám nové informační letáky o aktivitách portálu AKUTNĚ.CZ a činnosti Nadačního fondu AKUTNĚ.CZ.

Mimo jiné zde naleznete informace, jak podpořit činnost Nadačního fondu AKUTNĚ.CZ,a snížit si tak daňový základ.

 

 

 


29. 10. 2014 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Velice Vám děkujeme za Váš enormní zájem o účast na VI. konferenci AKUTNĚ.CZ. Kapacita obou sekcí konference byla již vyčerpána, proto další registrace zájemců již není možná.

Pro další zájemce máme alespoň malou útěchu v podobě on-line přenosů přednášek, které můžete v den konání konference sledovat na portále www.akutne.cz.

 


26. 10. 2014 ...sejdeme se na VI. Konferenci AKUTNĚ.CZ...

Pro účastníky konference AKUTNĚ.CZ přinášíme jedinečnou možnost nákupu několika knižních novinek v oboru akutní medicíny za kongresové ceny. Po celou dobu konference budou k prodeji za zvýhodněné ceny:

Intenzivní medicína; Galén - Pavel Ševčík, Martin Matějovič, Vladimír Černý, Karel Cvachovec, Ivan Chytra et al.

Resuscitace - Klementa B., Klementová O., Marcián P. a kol.

Knižní novinky nakladatelství Mladá fronta

 


20. 10. 2014 ...sejdeme se na konferenci AKUTNĚ.CZ...

Příznivcům akutní medicíny letos představíme v rámci workshopů VI. konference AKUTNĚ.CZ novinku v oblasti simulační medicíny: Pokročilý simulátor U/S MENTOR™, který bude prvně představen v České republice právě na konferenci AKUTNĚ.CZ! Připravujeme pro Vás hodinovou výukovou lekci věnující se vyšetření v protokolu FAST (Focused Assessment with Sonography for Trauma), která proběhne v dikci lektora Guy Benisti (Tel Aviv, Izrael). Registrace na workshop bude spuštěna v pondělí 20. října 2014 a bude určena pouze lékařům se zkušenostmi v práci s ultrazvukem.


17. 10. 2014 ...sejdeme se na workshopech...

Po Montrealu a Miláně se stalo dalším hostitelským městem kongresu IASP argentinské Buenos Aires rozkládající se na březích majestátních řek Rio La Plata a Paraná na dohled Atlantského oceánu. Čím byl tento kongres významný kromě skutečnosti, že se zde setkalo více než 4000 algeziologů z celého světa? Ano, letos  je to právě 40 let od založení této organizace Johnem J. Bonicou, jehož dvacetileté výročí úmrtí jsme si měli možnost připomenout i v rámci odborného programu letošního kongresu ČSARIM v Olomouci a současně jde o výroční 15. kongres IASP.


16. 10. 2014 … sejdeme se v Jokohamě 2016 …

Vážení účastníci VI. konference AKUTNĚ.CZ,

jako již tradičně každý rok, i letos se můžete v rámci VI. konference AKUTNĚ.CZ zúčastnit několika prakticky zaměřených workshopů a samozřejmě Společenského večera.

Registrace na konferenci i na workshopy byla ukončena pro vyčerpání kapacity.

Registrace na Společenský večer bude taktéž spuštěna od 15. 10. 2014 0:00 hod. V případě nevyčerpání kapacity bude možné zakoupit vstupenky na Společenský večer i v prostoru registrace přednášejících v přízemí vstupní haly Univerzitního kampusu.


14. 10. 2014 ...sejdeme se na workshopech...nebo na Společenském večeru...

Snad každý slyšel o San Siru, La Scale, Duomi Milani či o Paolo Maldinim, Marco van Bastenovi, či Arturo Toscaninim nebo Leonardo Da Vincim. Ano všechno jsou to pojmy a jména pupečně spojená s metropolí Lombardie Milánem, která navíc bude v brzké době hostit světovou výstavu EXPO 2015. A právě v milánském kongresovém centru Milano Congressi, které se hekticky na tuto událost připravuje, se sešlo počátkem září více než 3300 účastníků (z toho takřka 300 děkanů lékařských fakult) z 93 zemí celého světa, aby se zamysleli nad ideálním způsobem výuky zdravotnických oborů v 21. Století – to vše v rámci 41. ročníku konference  pořádané asociací AMEE (International Association for Medical Education).

 


9. 10. 2014 … sejdeme se tedy na AMEE 2015 … v neodseparovaném Glasgow, Scotland, United Kingdom …

Dovolujeme si Vás, příznivce akutní medicíny, pozvat na již VI. konferenci AKUTNĚ.CZ, která se bude konat v sobotu 22. listopadu 2014 opět v Brně v prostorách Univerzitního kampusu Bohunice. Konference je určena jak studentům vyšších ročníků lékařských fakult, mladým lékařům v předatestační přípravě, tak již čtvrtým rokem i nelékařským zdravotnickým pracovníkům. Tato vzdělávací akce je spolupořádaná s OSL ČLK Brno-město dle Stavovského předpisu ČLK č. 16.

Letos se můžete těšit i na paralelní sekce Zajímavé anesteziologické kazuistiky na porodním sále, zaštítěnou sekcí ESPAA při ČSARIM, a Hračky pro anesteziology aneb jak prakticky zajistit dýchací cesty a nemít difficult airway (day). Můžete se nově těšit také na sekci Simulace v akutní medicíne se zahraničními řečníky, která proběhne pod záštitou vzdělávací sítě MEFANET.

Registrace na konferenci byla ukončena z důvodu vyčerpání kapacity.

Sekretariát konference: sekretariat@akutne.cz

Program konference 

Partneři konference


2. 10. 2014 ...sejdeme se na konferenci AKUTNĚ.CZ...

Tým AKUTNĚ.CZ Vás zdraví z XXI. ročníku kongresu ČSARIM, který se letos odehrává ve dnech 2. - 4. 10. 2014 v samotném srdci Moravy, v Olomouci. Jako již tradičně každým rokem Vám tým AKUTNĚ.CZ přinese on-line doplňovanou reportáž z kongresového dění.

 


2. 10. 2014 ...sejdeme se na stánku AKUTNĚ.CZ....

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


30. 9. 2014

Jako již tradičně na konci září i letos proběhl v Biskupicích u Třebíče studentský maraton urgentní medicíny, pořádaný Rescue Teamem Vysočina, o.s., a ani letos na startovní listině nechyběla jména účastníků z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.


29. 9. 2014 ...sejdeme se v Biskupicích....

Již třetí ročník golfového turnaje AKUTNĚ.CZ OPEN 2014 je úspěšně za námi. 28.9.2014 jsme se spolu s Nadačním fondem AKUTNĚ.CZ podívali do GOLF & SKI RESORTu na Kořenci. Letošního ročníku AKUTNĚ.CZ OPEN se zůčastnilo rekordních 42 hráčů, kteří se utkali v celkem 3 kategoriích: 0- 29,5 HCP, 29,6 - 37 HCP a 37-54 HCP) a dvou vložených soutěžích (Longest drive a Nearest the pin). A protože všichni příznivci portálu AKUTNĚ.CZ nejsou golfisté (alespoň zatím ne), zůčastnilo se letos neuvěřitelných 36 nadšenců připravené tříhodinové golfové akademie. Kdoví, možná některý z účastníků golfové akademie bude již za pár let mít doma na poličce jednu z originálních trofejí z dílny paní Suchomelové.

 


24. 9. 2014 ...sejdeme se na Kořenci....

Portál AKUTNĚ.CZ oslavuje 7. narozeniny a jako dárek přináší svým příznivcům 3 zbrusu nové výukové algoritmy! Můžete se těšit na řešení napínavých klinických situací, tentokrát na téma Plicní edém, Akutní astma anebo v dněšní době stále častější Intoxikace rekreační drogou.


18. 9. 2014 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Přinášíme Vám postkonferenční sborník přednášek z odborného programu VI. mezinárodního kongresu úrazové chirurgie a soudního lékařství, který se konal ve dnech 4. - 5. září 2014 v Mikulově.


11. 9. 2014

Portál AKUTNĚ.CZ je letos opět mediálním partnerem VI. mezinárodního kongresu úrazové chirurgie a soudního lékařství, jenž se koná ve dnech 4. – 5. září 2014 v Mikulově v konferenčních prostorách hotelu Galant. Jak je již v posledních letech tradicí, můžete se těšit na reportáž i on-line přenos přednášek. Konferenční sborník přednášek i sestřih přímého přenosu bude zveřejněn již brzy na našich stránkách.

Záštity: děkan LF MU prof. MUDr. Jiří Mayer, CSc., ředitel FN Brno MUDr. Roman Kraus, MBA

Garance: Česká společnost pro úrazovou chirurgii ČLS JEP.

Bližší informace naleznete na http://www.kongres-mikulov.cz.


3. 9. 2014 ...sejdeme se v Mikulově 2015...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


29. 8. 2014

V srpnovém vydání MEFANETin 2014 se dočtete o aktivitách portálu AKUTNĚ.CZ na str. 18: KURZ URGENTNÍ MEDICÍNY 2014 ANEB ČTVRTÝ VÍKEND PLNÝ AKUTNÍCH STAVŮ.

Na str. 33. naleznete pozvánku na již 6. ročník konference AKUTNĚ.CZ.

 

MEFANETin 2014/01

 


20. 8. 2014 ...sejdeme se na konferenci AKUTNĚ.CZ...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


1. 8. 2014

Nadační fond AKUTNĚ.CZ pořádá golfový turnaj u příležitosti 7. výročí portálu AKUTNĚ.CZ.

Místo konání: KOŘENEC GOLF & SKI RESORT

Termín konání: neděle 28. září 2014

Pro omezenou kapacitu turnaje a optimalizaci počtu trenérů v rámci golfové akademie prosíme o brzké potvrzení Vaší účasti cestou e-mailu sekretariat@akutne.cz.

Více informací naleznete v pozvánce.


11. 7. 2014 ...sejdeme se u první jamky...

Jako zpestření nejen pro deštivé prázdninové dny Vám tým AKUTNĚ.CZ přináší 8 nových algoritmů, věnující se mimo jiné porodnické anestezii, léčbě akutních stavů v pneumologii, resuscitaci novorozence, zajištění dýchacích cest a dalším akutním stavům.

Jak je již tradicí, algoritmy vznikly ihned v počátku dvoujazyčně a před uveřejněním prošly recenzním řízením.

Přejeme Vám co nejvíce spokojených pacientů nejen v algoritmech AKUTNĚ.CZ.


1. 7. 2014 ...sejdeme se u algoritmů AKUTNĚ.CZ...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


29. 6. 2014

Přinášíme Vám postkonferenční sborník přednášek z čtvrtečního odborného programu ze sálu Diamant VIII. kongresu ČSIM, který se konal ve dnech 11. - 13.6.2014 v Ostravě.


16. 6. 2014 ...sejdeme se na ČSIM 2015...

Jsou tomu právě dva měsíce, co se na půdě Univerzitního kampusu Bohunice odehrál dvoudenní Kurz urgentní medicíny, určený pro studenty 4. - 6. ročníku všeobecného lékařství Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Nyní máte jedinečnou možnost shlédnout sestřih tohoto víkendu plného akce a adrenalinu.


11. 6. 2014 ...sejdeme se na Kurzu urgentní medicíny v Brně...

Tým AKUTNĚ.CZ se vrací po půlroce do Ostravy na půdu hotelu Clarion při příležitosti dalšího velkého českého intenzivistického setkání - již VIII. kongresu České společnosti intenzivní medicíny. Přinášíme Vám osvěžení v horkých dnech v podobě online doplňované reportáže z celého kongresového dění a čtvrtečních online přenosů


11. 6. 2014 ... sejdeme se na ČSIM v Ostravě...

Dne 5.6.2014 byli slavnostně uvedeni do síně slávy Airway managementu vybraní účastníci Kurzu urgentní medicíny 2014.


9. 6. 2014 ...sejdeme se na KUM 2015...

Ve dnech 31.5. - 3.6.2014 proběhl za účasti přes 5000 anesteziologů z více než 50 zemí světa ve švédském Stockholmu kongres Euroanaesthesia 2014. Kongres, kde se setkává nejen evropská, ale i světová anesteziologická špička, aby se podělila o své úspěchy, zkušenosti a poučení na poli vědecké i klinické praxe. Mimo vyzvané přednášky a prezentace jednotlivých sekcí ESA bylo v průběhu tří dní prezentováno přes tisíc abstrakt ve formě posterů, kde nechybělo ani 6 zástupců z České republiky. Euroanaesthesia 2014 mimo již zmíněných abstrakt přinesla na 6 kurzů ještě před samotným zahájeným kongresu, 23 opakovacích lekcí, 68 symposií, 4 workshopů, 3 interaktivní sekce, 11 výukových lekcí, 2 setkání typu "meet the expert", 12 pro-con diskusí, 2 postrgraduální kurzy a samozřejmě i několik sekcí s vyzvanými hosty a odborníky.


3. 6. 2014 ...sejdeme se za rok v Berlíně na ESA 2015...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


28. 5. 2014

Záchranářskou soutěž Rallye Rejvíz není potřeba představovat. 4. ročník medické soutěže a 18. ročník pro posádky záchranných služeb byl provázen nezvykle slunným počasím. 


27. 5. 2014 ...sejdeme se na Rallye Rejvíz 2015...

Prakticky po skončení soutěží MUC. RR 2014 byli někteří jeho účastníci konfrontování s další výzvou v podobě cti reprezentovat Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v rámci oslav 95. Výročí vzniku Masarykovy univerzity. 


24. 5. 2014 … sejdeme se na AKUTNĚ.CZ … na některé z akcí pro veřejnost …

Přinášíme Vám posktonferenční sborník přednášek ve formě videozáznamů a PDF prezentací z II. RADIOLOGICKO-TRAUMATOLOGICKÉHO KONGRESU, který se konal dne 15. května 2014 v konferenčních prostorách hotelu Myslivna v Brně. Konference byla pořádána Radiologickou klinikou LF MU a Fakultní nemocnicí Brno.

Hlavní témata letošního ročníku:

  • Spolupráce jednotlivých specialistů
  • Intervenční radiologie v traumatologii
  • Specifika traumat u dětí
  • Celotělový protokol

16. 5. 2014 ...sejdeme se v Brně....

Dovolujeme si Vás pozvat ke sledování on-line přenosu z II. RADIOLOGICKO-TRAUMATOLOGICKÉHO KONGRESU, který se koná dne 15. května 2014 v konferenčních prostorách hotelu Myslivna v Brně. Konferenci pořádá Radiologická klinika LF MU a Fakultní nemocnice Brno.

Hlavní témata letošního ročníku:

  • Spolupráce jednotlivých specialistů
  • Intervenční radiologie v traumatologii
  • Specifika traumat u dětí
  • Celotělový protokol

14. 5. 2014 ...sejdeme se v Brně....

Vážení příznivnci portálu AKUTNĚ.CZ,

navštěvujete národní či mezinárodní odborné akce a rádi byste se podělili o nově nabyté poznatky a novinky z oboru s ostatními čtenáři? Chybí Vám na portálu AKUTNĚ.CZ reportáže z kongresů, které navštěvujete? Neváhejte a podělte se o zážitky z kongresového dění cestou krátké reportáže a staňte se tak i Vy tvůrci portálu AKUTNĚ.CZ.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na e-mail sekretariat@akutne.cz.


12. 5. 2014 ...sejdeme se u Vaší reportáže...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


2. 5. 2014

Přečtěte si reportáž z Kurzu urgentní medicíny 2014 z pohledu reportérky online.muni.cz "Bez tréninku je záchrana života na hraně".


1. 5. 2014

Přinášíme Vám postkonferenční sborník Kurzu urgentní medicíny 2014, který obsahuje odprezentované přednášky jednak ve formě PDF prezentací, a zároveň již tradičně i ve formě videozáznamů.


17. 4. 2014 ...sejdeme se na Kurzu urgentní medicíny v Brně...

Jako každoročně přináší reportážní tým portálu AKUTNĚ.CZ online reportáž z Kurzu urgentní medicíny 2014, který se koná díky podpoře a záštitě děkana LF MU prof. MUDr. Jiřího Mayera, CSc. a díky unikátní spolupráci tří anesteziologicko-resuscitačních klinik LF s ZZS dvou krajů a Spolkem mediků LF MU. Pojďte se s námi ponořit do mnohdy temných zákoutí urgentní medicíny. Fotogalerie zde i na FB.


12. 4. 2014 ... sejdeme se na KUM 2015 ...

Rok s rokem se sešel a jak už bývá pravidlem, v polovině dubna studentům 4. - 6. ročníku LF MU portál AKUTNĚ.CZ přináší Kurz urgentní medicíny. Pro studenty, kteří se nestihli zaregistrovat a pro další zájemce o akutní medicínu přinášíme on-line přenos sobotního teoretického programu kurzu.

Přejeme Vám příjemnou podívanou.


11. 4. 2014 ...sejdeme se na Kurzu urgentní medicíny v Brně...

Portál AKUTNĚ.CZ Vám jako mediální partner workshopu "Remifentanil v každodenní praxi anesteziologa - tipy a triky" přináší postkonferenční sborník přednášek. Pořadatelem workshopu byla Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Brno a LF MU.
 


6. 4. 2014 ...sejdeme se na příštím workshopu....

O kvalitě loni zveřejněných 13 algoritmů hlasovalo celkem 30 studentů a lékařů z týmu portálu AKUTNĚ.CZ v období 19.2.-19.3.2014. Výsledky soutěže byly vyhlášeny na organizační schůzce portálu AKUTNĚ.CZ v pondělí 31.3.2014. Všem vítězům gratulujeme.

1.místo: Peripartální život ohrozující krvácení - 42 bodů
            Petr Štourač, Kristýna Malá, Jan Hudec, Vojtěch Hurčík

2.místo: Náhlá příhoda břišní - 37 bodů
            Hana Harazim, Zdeněk Drlík

3.místo: Porod v terénu - 36 bodů
            Michaela Drašková, Hana Harazim, Eva Filipová, Veronika Horváthová, Táňa Novotná


3. 4. 2014 ...sejdeme se u algoritmů...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


31. 3. 2014

Vážení studenti 4., 5. či 6. ročníku VL LF MU, dovolte nám Vás pozvat na již čtvrtý ročník Kurzu urgentní medicíny konaného pod záštitou děkana Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Kurz se uskuteční 12.–13. 4. 2014 v prostorách Univerzitního kampusu Bohunice.
Počet účastníku je omezen na 80 studentů 4., 5. a 6. ročníku LF MU, kteří nebyli účastníky KUM v letech předchozích.

Registrace na kurz byla spuštěna 1.4.2014 ve 20:00 na portálu www.akutne.cz. Kapacita kurzu je již vyčerpána. Se všemi účastníky se těšíme na viděnou již příští víkend.

Přihlášení studenti s přiděleným ID do 80 (včetně) jsou účastníky kurzu, studenti s ID 81 a vyšším budou náhradníky a budou osloveni organizátory e-mailem v případě uvolnění místa některým z účastníků.  R, egistraci bude spuštěna v daný termín zde...

http://www.akutne.cz/index.php?pg=registrace-akutne


11. 3. 2014 ...sejdeme se na Kurzu urgentní medicíny v Brně...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


28. 2. 2014

Ve dnech 5.-8. února 2014 se ve Vídni konala již 7. mezinárodní konference  Advanced Technologies & Treatments for Diabetes – setkání, které mapuje nejnovější vývoj technologii ke  kontrole DM  – jednoho z nejrozšířenějších civilizačních onemocnění, jehož incidence je mezi hospitalizovanými vyšší než 15% . Proto se anesteziologů a intenzivistů technologický vývoj v této oblasti úzce dotýká.


12. 2. 2014 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Letošní první číslo bulletinu Naše fakulta přináší opět články o aktivitách portálu AKUTNĚ.CZ. Dočtete se v nich tedy mimojiné o jubilejní V. konferenci AKUTNĚ.CZ (str. 10) či o "Zdravotnické pevnosti Boyard“ – aneb týmy mediků v biologicky nebezpečné akci (str. 33). O obou akcích si můžete přečíst také reportáž na našem webu.


6. 2. 2014 ...přečtěte si o AKUTNĚ.CZ...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


30. 1. 2014

V rámci 16. PG kurzu SEPSE a MODS Vám portál AKUTNĚ.CZ mimo jiné připravil WORKSHOP: Když nemohu prodýchnout… když nejde zaintubovat… zajistit žílu… a tep se ztrácí…aneb jde o čas, který proběhl poslední den kurzu v pátek 24.1.2014. Přednášky, které zazněly v úvodní teoretické části workshopu naleznete na www.akutne.cz v sekci Výuka.


27. 1. 2014 ...jde o čas...

Portál AKUTNĚ.CZ je mediálním partnerem workshopu Remifentanil v každodenní praxi anesteziologa - tipy a triky, který bude pořádán 18. března 2014 v Brně.

Pořadatelem workshopu je Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Brno a LF MU a Aesculap Akademie.


27. 1. 2014 ...sejdeme se v Brně...

Letos v rekordním čase, Vám přinášíme postkonferenční sborník přednášek z 16. PG kurzu Sepse a MODS, který se konal ve dnech 21.-24.1.2014 v Ostravě. Přednášky, označené v odborném programu logem AKUTNĚ.CZ , naleznete ve formě videozáznamů na www.akutne.cz v sekci Přenosy.

 


24. 1. 2014 ...sejdeme se v Ostravě i v roce 2015...

Tým AKUTNĚ.CZ Vám opět přináší on-line reportáž z již tradičního setkání - 16. kurzu Sepse a MODS, letos nově pojmenovaného „Intenzivistický festival Colours of Sepsis“, který se odehrává ve dnech 21.1. až 24.1.2014 v Ostravě. Hlavním tématem letošního setkání je těžká sepse. Novinkou letošního roku je mimo nově zrekonstruovaných prostor hotelu Clarion i první ročník PG kurzu sester v intenzivní péči.

Zájemci o konferenci, kteří se jí nemohli zúčastnit osobně, mohli již tradičně využít on-line přenosy vybraných tematických bloků na portálu www.akutne.cz. Opět se setkaly s vysokým zájmem, jelikož byly zpřístupněny 300krát ze 61 unikátních IP adres nejen z Čech, Moravy, Slezska nebo Slovenska, ale také z daleké Minnesoty. Záznamy přenosů budou nadále dostupné na našich stránkách.


21. 1. 2014 ...sejdeme se u stánku AKUTNĚ.CZ...

Přednášky označené logem AKUTNĚ.CZ   v odborném programu 16. PG kurzu Sepse a MODS budou ve dnech 21. - 24. 1. 2014 vysílány živě na www.akutne.cz. Některé přednášky již naleznete v podobě postkonferenčního sborníku na www.akutne.cz v sekci přenosy (ISSN 1803-179X).

On-line přenos


21. 1. 2014 ...sejdeme se u on-line přenosů...

Přinášíme Vám postkonferenční sborník přednášek ve formě PDF prezentací a videozáznamů z kongresu Medicína katastrof 2013, který se uskutečnil ve dnech  7. - 8. února 2013 v Brně.


18. 1. 2014

Vážené studentky, studenti,
máme tu nový rok a s ním se k nám přiblížil i nový ročník mezinárodní soutěže záchranářských týmů Rallye Rejvíz. Stejně jako v loňském roce se i letos Nadační fond AKUTNĚ.CZ rozhodl podpořit Vaši účast na této prestižní soutěži, a to na její medické části MUC. Rallye Rejvíz 2014. Pro Ty z Vás, kteří by se chtěli zúčastnit studentské části této soutěže, proto vyhlašujeme soutěž o podporu účasti týmu LF MU na MUC. Rallye Rejvíz 2014.

Další informace naleznete v Podmínkách soutěže.


15. 1. 2014

Portál AKUTNĚ.CZ si Vás dovoluje pozvat na již 16. PG kurz Sepse a MODS, který se bude konat ve dnech 21. - 24. 1. 2014 v Ostravském hotelu Clarion, a kterému je již tradičně mediálním partnerem. Zároveň Vás zveme na vybrané bloky podporované portálem AKUTNĚ.CZ:

Projekt EPOSS nastavuje zrcadlo
Role interaktivních scénářů SEPSIS-Q v kazuisticky orientované výuce
Workshop: Když nemohu prodýchnout … když nejde zaintubovat … zajistit žílu… a tep se ztrácí … aneb jde o čas …

A s radostí Vás zveme i k on-line přenosům přednášek, označených v programu logem AKUTNĚ.CZ  , které budou i po skončení kongresu dostupné na www.akutně.cz.


14. 1. 2014 ...sejdeme se v Ostravě...

Ani v novém roce tým portálu AKUTNĚ.CZ neotálí. Proto Vám přinášíme dvě publikace v recenzovaném časopisu MEFANET Journal, [ISSN 1805-917].


7. 1. 2014 ...přečtěte si o AKUTNĚ.CZ...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


1. 1. 2014


Zpět

Platinoví partneři

Zlatí partneři

Další partneři

Adresa:

Nadační fond AKUTNĚ.CZ
Kamenice 5
625 00 Brno
IČ: 29211719, DIČ: CZ29211719
Spisová značka: N 347
vedená u rejstříkového soudu v Brně

Kontakt:

Číslo účtu: 555 000 100/5500 (Raiffeisenbank)
Telefon: +420 728 573 580
(pracovní dny Po–Pá 15:00–17:00)
E-mail: sekretariat@akutne.cz

Nastavení cookies

AKUTNĚ.CZ ISSN 1803-179X

Lidé | Spolupráce a odkazy | Sponzoři

Vytvořil Institut biostatistiky a analýz LF MU

Edukační portál AKUTNĚ.CZ je součástí vzdělávacího obsahu sítě lékařských fakult MEFANET