Aktuality

Archiv


Vážení příznivci portálu AKUTNĚ.CZ,

rádi bychom Vám i letos popřáli klidné a ničím nerušené prožití Vánočních svátků. Letos pro Vás máme i drobný dárek. Přinášíme Vám autorské dílo Michaela Sterna, které jistě najde uplatnění na každém operačním sále a které poskytl portálu AKUTNĚ.CZ a jeho čtenářům. V následujícím půlroce Vám přineseme každý týden jednu "kartu" z manuálu kritických stavů. Jako první nemůže být jiné téma, než ASYSTOLIE.

Děkujeme Vám za přízeň v roce 2015 a přejeme šťastné vykročení a vše dobré v roce následujícím.


24. 12. 2015 ...Šťastné a veselé Vánoce...

Již tradičně se o jednom z adventních víkendů, letos 12. prosince 2015, schází odborná anesteziologická a porodnická obec na společném sektání - AORA 2015. Tento kongres se již dlouhá léta věnuje specifickům porodnické anestezie a analgezie a letos tomu není jinak. Pro ty, kteří v tomto předvánočním shonu nestíhají ještě navštěvovat odborná sympozia, přinášíme on-line reportáž z Nové budovy Národního muzea.


12. 12. 2015 Martina Kosinová, Elena Krátka, Zuzana Markuseková, Lenka Nedomová, Klára Přichystalová, Vendula Štarhová, Petr Štourač

Přinášíme Vám reportáž ze sesterské sekce VII. konference AKUTNĚ.CZ, která se odehrála v Brně 21.11.2015. V 8.50 mgr. Jana Flajšingrová, garant sesterské části portálu, zahájila sesterskou sekci již VII. konference AKUTNĚ.CZ. Přivítala přítomné a popřála všem příjemně strávený den.  


6. 12. 2015 ...sejdeme se 19.11.2016...

Smažený kapr, bramborový salát, stromeček s bohatou nadílkou dárků a nezbytné pohádky. V tomto duchu vánoční atmosféry se neslo zahájení již sedmého Výjezdního zasedání portálu AKUTNĚ.CZ na Kaprálově Mlýně. Letošní ročník se konal ve dnech 4.12. - 6.12. 2015 a zúčastnilo se jej téměř 50 spolupracovníků a přátel portálu.


5. 12. 2015

Ve dnech 27. a 28. listopadu 2015 proběhl v Centru telemedicíny a simulátorů (CENTESIMO) na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci dvoudenní postgraduální kurz Krizové situace v anestezii a intenzivní péčipořádaný LF UPOL a portálem AKUTNĚ.CZ a pod záštitou ČLK.


28. 11. 2015 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Naše touha po získání nejnovějších poznatků na poli nových trendů v oblasti vzdělávání v biomedicínských oborech nás opět po několika letech přivedla do Skotska. Tentokráte (5.-9. září 2015) to však nebylo historické St. Andrews, které v roce 2013 hostilo konferenci IAMSE, ale na první pohled mnohem průmyslovější město na soutoku řek Clyde a Kelvin Glasgow. Hned pohledem druhým se nám však Glasgow představilo jako město kultury, zelených zákoutí a dobrých příležitostí ke strávení příjemného večera.


24. 11. 2015 … sejdeme se na AMEE 2016 … v Barceloně …

Neuběhlo ani 24 hodin od konce VII. konference AKUTNĚ.CZ a my Vám již přinášíme postkonferenční sborník přednášek z hlavní lékařské sekce, všech tří sekcí paralelních a sekce sesterské. Přednášky zde naleznete ve formátu PDF a již brzy budou doplněny i jejich videozáznamy. Uspokojíme tak i Ty z Vás, kteří neměli to štěstí a nemohli se letošní konference s rekordní návštěvností zúčastnit. 


22. 11. 2015 ...sejdeme se 19.11.2016...

Reportážní tým AKUTNĚ.CZ zdraví všechny příznivce anesteziologie a intenzivní medicíny. Je naší milou povinností, že vám můžeme zprostředkovat dění z jedné nejvýznamnějších akcí letošního roku - VII. konference AKUTNĚ.CZ, která se odehrává v prostorách Univerzitního Kampusu v Brně Bohunicích. Čeká nás den plný zajímavých přenášek, příjemných setkání a vrcholem celé akce bude společenský večer.


19. 11. 2015 ...sejdeme se na VIII. konferenci AKUTNĚ.CZ 2016

Tým portálu AKUTNĚ.CZ Vám jako dárek k Mezinárodnímu dni studentstva přináší zcela nový algoritmus - OBTÍŽNÉ ZAJIŠTĚNÍ DÝCHACÍCH CEST. Toto téma doplňuje paletu algoritmů a jelikož jeho obsah patří k základům akutní medicíny, nesmí na portálu AKUTNĚ.CZ chybět. Ne náhodou bude právě obtížné zajištění dýchacích cest hlavním tématem 24. Hoderova dne, který se bude konat již tento čtvrtek.


17. 11. 2015 ....snad se nesejdeme u DAM...

Ve dnech 12.-13. listopadu 2015  se v rámci vzdělávacího projektu Dialýza v praxi konal odborný seminář pro lékaře na téma „ Nefrologie kritických stavů“. Odborný program semináře byl koncipován do dvou tematických bloků, první den byly účastníkům předneseny aktuální poznatky týkající se AKI ve formě prezentací, následující den probíhaly interaktivní workshopy na daná témata v užších skupinách.


17. 11. 2015 Petr Dominik

Dovolujeme si Vás, příznivce akutní medicíny, pozvat na již VII. konferenci AKUTNĚ.CZ, která se bude konat v sobotu 21. listopadu 2015 opět v Brně v prostorách Univerzitního kampusu Bohunice. Konference je určena jak studentům vyšších ročníků lékařských fakult, mladým lékařům v předatestační přípravě, tak i nelékařským zdravotnickým pracovníkům. Tato vzdělávací akce je spolupořádaná s OSL ČLK Brno-město dle Stavovského předpisu ČLK č. 16.


8. 11. 2015 ...sejdeme se v Brně...

29.10.-31.10.2015 proběhl Evropský kongres resuscitace v Praze, kde byly představeny nové Guidelines in the Resuscitation. Na takové úrovni se kongresy konají 1 x za 5 let v evropských metropolích a uvádějí nové změny v postupech resuscitace pro další pětileté období.


6. 11. 2015 Jana Crhová

Letos pro účastníky VII. konference AKUTNĚ.CZ chystáme novinku. V rámci slavnostního zahájení konference proběhne křest knihy akutního fejetonisty a stand-up komika Pavla Tomeše "Tohle lidi hodně berou". V průběhu vybraných přestávek pak bude možnost si tuto knižní novinku zakoupit a v rámci autogramiády nechat podepsat samotným autorem Pavlem Tomešem. 


5. 11. 2015 ...Tohle lidi hodně berou...

Podzimní počasí byste tady v jižní Kalifornii hledali těžko, zato na anesteziologa zde narazíte na každém rohu... Je konec října a jako každý rok se koná největší anesteziologická konference světa, tentokrát ve slunečném San Diegu. Toto moderní město se proslavilo obrovským přístavem americké námořní flotily, těsným sousedstvím s mexickou Tijuanou a také stálé sílícím rozvojem biomedicínského průmyslu. Na dobu 24. až 28.října 2015 se stane hlavním městem světové anesteziologie.


26. 10. 2015 Hana Harazim

Velký den D přišel a nová doporučení Evropské resuscitační rady (European Resuscitation Council) uzřely světlo světa! Přinášíme Vám odkaz na web European Resuscitation Council, kde je můžete podrobně prostudovat, a pro ty nedočkavé z Vás přikládáme shrnutí hlavních změn od roku 2010.
Těšíme se na setkání s Vámi na VII.konferenci AKUTNĚ.CZ, kde nové doporučené postupy ERC představí hned v prvním ranním bloku Hot Topics dr. Roman Škulec. Nenechte si ujít tuhle unikátní příležitost a registrujte se, zůstává již jen několik posledních míst!


15. 10. 2015 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Vážení účastníci VII. konference AKUTNĚ.CZ, jako již tradičně každý rok, i letos se můžete v rámci VII. konference AKUTNĚ.CZ zúčastnit několika prakticky zaměřených workshopů a samozřejmě Společenského večera. Registrace na workshopy i společenský večer byla ukončena 8. 11. 2015. Nyní jsou workshopy zaplněny. Zrušení registrace na workshopy jsou možné kontaktováním organizačního výboru na e-mail: sekretariat@akutne.cz.


13. 10. 2015 ...sejdeme se na workshopech...nebo na Společenském večeru...

V krásném prostředí historického centra slovenské metropole se ve dnech 8.10. - 10.10. 2015 odehrají již XVII. Česko-slovenské dialogy o bolesti a XVIII. Slovenské dialogy o bolesti. Podle hojné účasti a plného přednáškového sálu Radisson Blu Carlton Hotel, nejstaršího hotelu v Bratislavě, je jasné, že téma paliativní medicíny a léčby bolesti je a bude velmi populární.


8. 10. 2015 ...sejdeme se na Dialozích o bolesti 2016...

Babí léto je v plné kráse, proto portál AKUTNĚ.CZ spolu se svými přiznivci nejen z řad golfových nadšenců vyrazil na čerstvý vzduch. V neděli 4. října 2015 se odehrál již 4. ročník turnaje AKUTNĚ.CZ OPEN 2015, tentokrát v malebném prostředí Golf resortu OLOMOUC. Letošního turnaje se zúčastnilo rekordních 51 hráčů a 18 účastníků golfové akademie a hry „Texas scramble“.


4. 10. 2015 ...sejdeme se za rok na golfu...

Reportážní tým Akutně.cz zdraví všechny příznivce z Plzně. Toto západočeské město, ležící na soutoku řek Úhlavy, Úslavy, Radbuzy a Mže, je známo nejen výrobou skvělého piva, ale i tím, že hostí XXII. ročník kongresu České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny.


21. 9. 2015 Chlupová Jitka, Kolářová Gabriela, Prokopová Tereza, Timková Zuzana

Portál AKUTNĚ.CZ dnes slaví již 8. narozeniny. A jak jinak může své narozeniny oslavit, než podělit se se svými příznivci o další nově vzniklé algoritmy! Ve výukové části portálu proto již nyní naleznete poslední novinky v podobě algoritmů: Anestezie u hrudních výkonů, Léčba tachyarytmií, CMP a Febrilní křeče dětí. Přejeme Vám i portálu AKUTNĚ.CZ hodně štěstí.


18. 9. 2015 ...sejdeme se za rok...

V červencovém vydání bulletinu MEFANETin vyšel článek o Víkendu plném urgentních zážitků aneb Kurz urgentní medicíny 2015. Článek o KUM 2015 najdete na straně 10. V tomto vydání naleznete i článek o průběhu konference MEFANET 2014, které se zúčastnili i zástupci portálu AKUTNĚ.CZ.


14. 9. 2015 ...sejdeme se na KUM 2016...

Přinášíme Vám postkonferenční sborník přednášek v podobě PDF a videozáznamů VII. mezinárodního kongresu úrazové chirurgie a soudního lékařství, který se konal ve dnech 3. - 4. září 2015 v Mikulově. Vše naleznete v sekci Přenosy. V sekci aktualit také naleznete reportáž z celé konference.


8. 9. 2015 ...sejdeme se v Mikulově 2016...

Portál AKUTNĚ.CZ je letos opět mediálním partnerem VII. mezinárodního kongresu úrazové chirurgie a soudního lékařství, jenž se koná ve dnech 3. – 4. září 2015 v Mikulově v konferenčních prostorách hotelu Galant. Proto Vám nyní přináší průběžně doplňovanou on-line reportáž z konferenčího dění i postkonferenční sborník přednášek.

Bližší informace naleznete na www.kongres-mikulov.cz.


3. 9. 2015 ... sejdeme se v Mikulově 2016

Kromě reportáže z III. ročníku Hirschova dne můžete na portálu AKUTNĚ.CZ nalézt i postkonferenční sborník abstrakt ve formátu PDF.


23. 7. 2015 ...sejdeme se v Olomouci...

V posledních měsích byly aktivity portálu AKUTNĚ.CZ prezentovány na nejrůznějších akcích. Zmínku o nich můžete kromě portálu AKUTNĚ.CZ najít i v několika dalších časopisech a novinách.


11. 6. 2015 ....sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Přinášíme Vám reportáž z kongresu Euroanaesthesia 2015, která se letos odehrála v Berlínské metropoli ve dnech 29. května až 2. června 2015. ESA 2015 se může pyšnit nejen výborným odborným programem, inovativním přístupem, ale i rekordní návštěvností více než 6500 návštěvníky z celého světa.


4. 6. 2015 ...sejdeme se na ESA 2016 v Londýně...

Po roce se na konci května opět potkali nadšenci záchranářské soutěže Rallye Rejvíz. Obec Kouty nad Desnou v Jeseníkách byla již po devatenácté zaplavena osmdesáti šesti sanitkami profesionálních posádek z České a Slovenské republiky, ale i krajin vzdálených několik tisíc kilometrů jako Nový Zéland, Japonsko, Kanada nebo USA. Medické posádky se účastnily již popáté.


1. 6. 2015 Zuzana Markuseková, Jakub Kazda

IX. kongres ČSIM se konal v Gočárově Hradci Králové. Odborný program byl umístěn do příjemného prostředí kongresového centra Aldis, kde ve třech sálech paralelně probíhaly tématické bloky.


29. 5. 2015 ...sejdeme se na ČSIM 2016...

K příležitosti největšího evropského setkání anesteziologů, které započne již tento víkend, Vám přinášíme zbrusu nové interaktivní algoritmy. Jejich autory jsou týmy studentů medicíny a lékařů-anesteziologů a přináší Vám témata jak ryze anesteziologická, tak i velmi urgentní. Na každý den kongresu je pro Vás připravený jeden zajímavý příběh, naučíte se jak léčit porodní i nádorovou bolest, jak správně postupovat tváří v tvář spinálnímu traumatu, připravíte se na další zimní sezónu tím, že se naučíte řešit úraz na sjezdovce a také si vyzkoušíte praktické aspekty managementu pacienta, kterého postihl epileptický záchvat.


28. 5. 2015 ...sejdeme se u algoritmů AKUTNĚ.CZ...

Je 30. dubna 2015 a tým AKUTNĚ.CZ se nachází v institutu CEITEC, kde probíhá první ročník Business Research Forum. Úkolem fóra je přiblížit vědecký svět partnerům z veřejného i komerčního sektoru, kteří by podpořili aplikaci vědeckých poznatků do každodenního praktického života. 


30. 4. 2015 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Přinášíme Vám krátkou reportáž z již třetího ročníku kongresu, který nese název po jednom z nejvýznamnějších českých anesteziologů v historii. Již 3. ročník Hirschova dne se letos koná 17. dubna 2015 opět v Olomouci. Konference je pořádána Klinikou anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FNOL a LFUP v Olomouci.


17. 4. 2015 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Přinášíme Vám Sborník přednášek ze sobotní teoretické části Kurzu urgentní medicíny, který se odehrál ve dnech 11. a 12. 4. 2015 v Univerzitním kampusu Bohunice. Kurz byl určen studentům 4. - 6. ročníku LF MU. Naleznete zde jak prezentace přednášek ve formátu PDF, tak videozáznamy celého sobotního programu. Kromě přenosů z kurzu jsme pro Vás připravili samozřejmě i reportáž s fotogalerií.


14. 4. 2015 ...sejdeme se na KUM 16. - 17. 4. 2016...

Tým AKUTNĚ.CZ Vám přináší on-line reportáž z Kurzu urgentní medicíny 2015, který se koná díky podpoře a záštitě děkana LF MU prof. MUDr. Jiřího Mayera, CSc. a díky unikátní spolupráci tří anesteziologicko-resuscitačních klinik LF MU se ZZS dvou krajů. Kurz se koná v Univerzitním kampusu Bohunice ve dnech 11. - 12. 4. 2015 a je určen studentům 4., 5. a 6. ročníku LF MU. Pro zájemce přinášíme již tradičně přednášky z nedělní teoretické části ve formátu PDF.


10. 4. 2015 ...sejdeme se na KUM 2015...

Vážení studenti 4., 5. či 6. ročníku VL LF MU, dovolte nám Vás pozvat na již pátý ročník Kurzu urgentní medicíny konaného pod záštitou děkana Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Kurz se uskuteční 11.–12. 4. 2015 v prostorách Univerzitního kampusu Bohunice.
Počet účastníku je omezen na 80 studentů 4., 5. a 6. ročníku LF MU, kteří nebyli účastníky KUM v letech předchozích.

Pořadatelé: AKUTNE.CZ, ARK FN USA, KARIM FN Brno, KDAR FN Brno, ZZS kraje Vysočina, p.o., ZZS JmK p.o.
Koordinátor kurzu: MUDr. Petr Štourač, Ph.D.

Registrace proběhla na portálu AKUTNĚ.CZ 1.4.2015 ve 20:00. Kapacita kurzu byla obsazena během 1 minuty. Děkujeme za Váš enormní zájem a těšíme se s úspěšně zaregistrovanými na viděnou na KUM 2015.

Přihlášení studenti s přiděleným ID do 80 (včetně) budou účastníky kurzu, studenti s ID 81 a více budou náhradníky a budou osloveni organizátory e-mailem v případě uvolnění místa některým z účastníků.


8. 4. 2015 ...sejdeme se na KUM 2015...

Tým AKUTNĚ.CZ pro Vás připravil speciální velikonoční nadílku v podobě multimediálního interaktivního algoritmu "Ruptura AAA". Využijte možnosti vyzkoušet si "nanečisto" management tohoto život ohrožujícího stavu. 


3. 4. 2015 ...Veselé Velikonoce...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


29. 3. 2015

Přinášíme Vám výsledky hlasování o podporu týmu studentů LF MU v účasti na MUC. Rallye Rejvíz 2015.

Do soutěže byly přijaty přihlášky 3 týmů studentů LF MU, které všechny prošly kontrolou formální správnosti přihlášky. Tyto přihlášky byly anonymizovány a jednotlivým týmům bylo přiděleno ID 01-03. Následně byly odeslány 5 vylosovaným členům SR NF AKUTNĚ.CZ k dalšímu posouzení.

Výsledky hlasování


16. 3. 2015 ...sejdeme se na Rallye Rejvíz...

Již podruhé se portál AKUTNĚ.CZ ve spolupráci s KARIM FN Brno, KDAR FN Brno a LF MU připojil k lektorům na Masarykově jUniverzitě. Stanoviště Pokročilé první pomoci bylo jedno ze čtyř, které mohly děti studovat v projektu tzv. "Dětské univerzity". Dalšími tématy byly "Kdo přežije hladomor?", "V kůži lékaře" a "Proč je krev nejvzácnější tekutina?". Kromě Lékařské fakulty jsou do projektu v jarním semestru zapojeny ještě tři další fakulty Masarykovy univerzity. 


14. 3. 2015 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


28. 2. 2015

Tým AKUTNĚ.CZ si Váží přízně všech našich čtenářů. Proto pro Vás připravil dárek ke dni Sv. Valentýna - žhavou novinku v podobě multimediálního algoritmu Maligní hypertermie. Nenechte se zaskočit touto diagnózou a vyzkoušejte si její management nanečisto.


11. 2. 2015 ...sejdeme se při řešení algoritmů AKUTNĚ.CZ...

Vážené studentky, studenti,
máme tu nový rok a s ním se k nám přiblížil i nový ročník mezinárodní soutěže záchranářských týmů Rallye Rejvíz. Stejně jako v loňském roce se i letos Nadační fond AKUTNĚ.CZ rozhodl podpořit Vaši účast na této prestižní soutěži, a to na její medické části MUC. Rallye Rejvíz 2015. Pro Ty z Vás, kteří by se chtěli zúčastnit studentské části této soutěže, proto vyhlašujeme soutěž o podporu účasti týmu LF MU na MUC. Rallye Rejvíz 2015.

Další informace naleznete v Podmínkách soutěže.


4. 2. 2015 ...sejdeme se na Rallye Rejvíz 2015...

Neměli jste možnost zúčastnit se workshopu Airway Academy v rámci letošních Colours of Sepsis? Zde můžete nalézt přednášky, jež zazněly v rámci workshopu Airway Academy, který proběhl mimojiné s podporou portálu AKUTNĚ.CZ.


2. 2. 2015 ...sejdeme se na Colours of Sepsis 2016...

Přehled odborné literatury v oblasti akutní medicíny


1. 2. 2015

SEKCE PORODNICKÉ ANESTEZIE A ANALGEZIE prosí všechna pracoviště poskytující porodnickou anestezii o kontaktování na mailové adrese SPAA@csarim.cz.

Cílem je vytvoření co nejširší komunikační sítě pro spolupráci v oblasti porodnické anestezie.

Za výbor SPAA ČSARIM

J. Bláha, P. Štourač, R. Klozová, P. Nosková, D. Seidlová
 


28. 1. 2015 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Stejně jako v loňském roce i letos Vám  v rekordním čase přinášíme postkonferenční sborník přednášek z 17. ročníku Colours of Sepsis, který se koná ve dnech 27.-30.1.2015 v Ostravě. Naleznete zde přednášky označené v odborném programu logem AKUTNĚ.CZ  ve formě videozáznamů i prezentací.


28. 1. 2015 ...sejdeme se v Ostravě i v roce 2016...

Tým AKUTNĚ.CZ Vám opět přináší on-line reportáž a videokonferenční přenosy z již tradičního setkání - 17. Colours of Sepsis, který se odehrává ve dnech 27.1. až 30.1.2015 v Clarion Congress Hotelu v Ostravě. Hlavní téma kongresu je těžká sepse, můžeme se také těšit na druhý ročník PG kurzu sester v intenzivní péči a sympozium „Aktuality v dětské intenzivní péči.“ 


27. 1. 2015 ...sejdeme se u stánku AKUTNĚ.CZ...

Přednášky označené logem AKUTNĚ.CZ   v odborném programu 17. Colours of Sepsis budou ve dnech 27. - 30. 1. 2015 vysílány živě na www.akutne.cz. Streamované přednášky naleznete po skončení kongresu v podobě postkonferenčního sborníku na www.akutne.cz v sekci přenosy (ISSN 1803-179X).

On-line přenos


21. 1. 2015 ...sejdeme se u on-line přenosů...

Poslední dvojčíslo bulletinu Naše fakulta v roce 2014 na dvou místech vyzdvihuje aktivity portálu AKUTNĚ.CZ.

Můžete se zde dočíst kam všude do světa se již podíval virtuální pacient AKUTNĚ.CZ (str. 19 - 21) a také se dozvíte, která konference je ta nejnavštěvovanější (str. 26 - 29).


20. 1. 2015 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Vážení příznivci akutní medicíny,

dovolte nám Vás pozvat na tradiční Colours of Sepsis, které se odehrají 27.-30. ledna 2015 v Ostravě.

Letos se můžete těšit na hlavní témata:

  • Těžká sepse
  • Postgraduální kurz sester v intenzivní péči (27.-28. leden 2015)
  • Sympozium „Aktuality v dětské intenzivní péči“ (27. leden 2015)

Program konference


17. 1. 2015 ...sejdeme se v Ostravě...

O kvalitě loni zveřejněných 11 algoritmů hlasovalo celkem 34 studentů a lékařů z týmu portálu AKUTNĚ.CZ v období 6.12.2014 - 5.1.2015. Výsledky soutěže byly vyhlášeny na organizační schůzce portálu AKUTNĚ.CZ v pondělí 12.1.2014. Všem vítězům gratulujeme.

1.místo: Císařský řez - 47 bodů MUDr. Petr Štourač, Ph.D., MUDr. Tomáš Korbička, Gabriela Matuščinová, Klára Přichystalová, Petra Polochová

2.místo: Resuscitace novorozence - 40 bodůMUDr. Petr Štourač, Ph.D., MUDr. Ľubomíra Longauerová, Hana Pulkrábková, Terezie Lásková

3.místo: Laryngospasmus - 34 bodů MUDr. Hana Harazim, Jan Blahut, Monika Ďuricová


12. 1. 2015 ...sejdeme se u algoritmů...

V posledních letech portál AKUTNĚ.CZ pořádá pro své příznivce každoročně dvě stěžejní akce: Kurz urgentní medicíny, určený pro studenty vyšších ročníků LF MU, a konferenci AKUTNĚ.CZ, zaměřenou na mladé lékaře a studenty LF MU se zájmem o akutní medicínu. O obou těchto akcích a simulacích v akutní medicíně se dočtete v editorialu druhého vydání MEFANET Journalu 2014 s názvem Experience-based teaching of acute medicine for extra motivated medical students and young physicians – 4th Emergency Medicine Course and 6th AKUTNĚ.CZ Congress.


5. 1. 2015

Do nového roku Vám portál AKUTNĚ.CZ přeje hodně zdraví, štěstí a úspěšně zvládnutých medicínských problémů. Jako dárek Vám přinášíme zbrusu nový algoritmus, kterého vyřešení Vám zajistí, že plicní embólie Vás už nezaskočí.


2. 1. 2015


Zpět

Platinoví partneři

Zlatí partneři

Další partneři

Adresa:

Nadační fond AKUTNĚ.CZ
Kamenice 5
625 00 Brno
IČ: 29211719, DIČ: CZ29211719
Spisová značka: N 347
vedená u rejstříkového soudu v Brně

Kontakt:

Číslo účtu: 555 000 100/5500 (Raiffeisenbank)
Telefon: +420 728 573 580
(pracovní dny Po–Pá 15:00–17:00)
E-mail: sekretariat@akutne.cz

Nastavení cookies

AKUTNĚ.CZ ISSN 1803-179X

Lidé | Spolupráce a odkazy | Sponzoři

Vytvořil Institut biostatistiky a analýz LF MU

Edukační portál AKUTNĚ.CZ je součástí vzdělávacího obsahu sítě lékařských fakult MEFANET