Aktuality

Archiv


Vážení studenti 4., 5. či 6. ročníku VL a ZL LF MU, dovolte nám pozvat Vás na již tradiční Kurz urgentní medicíny konaný pod záštitou děkana Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Kurz se uskuteční 13. –14.  4. 2019 v prostorách Univerzitního kampusu Bohunice. 


13. 4. 2019 ...sejdeme se na KUM 2019...

Výcvik a realita mimořádných událostí a katastrof v regionech, likvidace následků mimořádných událostí, traumatologické i evakuační plány nemocnic, ale i rizika migrace a teroristických útoků v České republice. Tomu všemu i mnohému dalšímu se věnoval letošní již třetí ročník mezioborového kongresu spolupráce IZS při mimořádných okolnostech a katastrofách. Přednášky ve formě pdf naleznete v našem sborníku.


28. 2. 2019 ...spolupracujeme (nejen) na Myslivně...

V sobotu 23. 2. 2019 se v kampusu Masarykovy univerzity sešli mladí nadějní studenti MjUNI, aby si zde alespoň na jeden den vyzkoušeli, jak může být studium právě na Lékařské fakultě zajímavé. V prostorách kampusu bylo pro žáky připraveno několik originálních stanovišť a jedním z nich bylo stanoviště portálu AKUTNĚ.CZ – Pokročilá první pomoc.


26. 2. 2019 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

SONO AKADEMIE je sdružení, které si klade za cíl začlenit ultrazvuk do přednemocniční, perioperační a intenzivní péče. Kurz urgentní sonografie zaměřený na diferenciální diagnostiku šokových stavů za pomocí POC ultrazvuku je jedním z nejoblíbenějších.


22. 2. 2019 ...sejdeme se v SONO AKADEMII...

Jako již každý rok ani letos začátkem roku nemohlo chybět vyhlášení výsledků soutěže Algoritmus roku 2018. Netřeba dodávat, že vybrat jednoho vítěze v takovém množství kvalitních algoritmů, nebylo snadné.


19. 2. 2019 ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Opět po roce se k nám s blížícím se jarem přiblížil nový ročník soutěže záchranářských týmů Rallye Rejvíz. I letos se Nadační fond AKUTNĚ.CZ rozhodl podpořit účast studentů LF MU na této prestižní mezinárodní soutěži.

Vyhlášení soutěže


10. 2. 2019 ...sejdeme se na Rallye Rejvíz 2019...

Jako ohlédnutí za kongresem Colours of Sepsis 2019 Vám přinášíme sborník přednášek z workshopu Airway Academy, která již tradičně účastníky učí techniky obtížné intubace a zajištění periferního vstupu. Pokud chcete vědět, jak jednoduše nemít "difficult day", nahlédněte do našeho sborníku. Podrobnosti o dění na workshopu naleznete v naší reportáži


3. 2. 2019 ...sejdeme se v Ostravě 2020....

Historicky 1. den mladých intenzivistů se konal 28. 1. 2019 při kongresu Colours of Sepsis v Ostravě. Právě z této události Vám přinášíme sborník přednášek ve formátu pdf. Více o průběhu dne mladých intenzivistů se dozvíte v naší reportáži


2. 2. 2019 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Další septický týden za námi a již nyní si můžeme na Colours of Sepsis, konané v Ostravě ve dnech 28. 1. - 1. 2. 2019, zavzpomínat prostřednictvím sborníku přednášek. Prozatím jsou sdělení dostupná pouze ve formátu pdf i záznamů přednášek, které byly sestříhány z jubilejního 10. online přenosu. 


1. 2. 2019 ...sejdeme se v Ostravě 2020....

Colours of Sepsis se přehouply do druhé poloviny a stále ještě zbývá mnoho přednášek a sdělení, která letošní účastníci mohou vyslechnout. Buďte v centru dění s námi prostřednictvím reportáže, kongresových HIGHLIGHTS. Pokud jste letošní Colours of Sepsis nestihli, nezoufejte a nahlédněte do sborníku přednášek ze sálu Saphire. Máme obrovskou radost, protože díky vašemu zájmu o záznamy přednášek se mohl uskutečnit jubilejní 10. videopřenos! 


31. 1. 2019 ... sejdeme se v Ostravě 2020

Kongres Colours of Sepsis je v plném proudu a reportéři portálu AKUTNĚ.CZ vám přinášejí informace přímo z centra dění. Sledujte nás dále, můžete se těšit na další HIGHLIGHTS. Pokud jste letošní Colours of Sepsis nestihli, nezoufejte a nahlédněte do sborníku přednášek. 


30. 1. 2019 ... sejdeme se v Ostravě 2020

Zdravíme příznivce intenzivní medicíny, kteří se již po jednadvacáté sjeli do metropole Moravskoslezského kraje. Tradičně se koncem ledna koná v Clarion Congress Hotel Ostrava Colours of Sepsis. Rok 2019 nebude výjimkou. Letos se ale můžete těšit na nespočet překvapení a novinek, které pro vás organizátoři, společně s portálem AKUTNĚ.CZ, připravili. Pokud jste letošní Colours of Sepsis nestihli, nezoufejte a nahlédněte do sborníku přednášek. 


28. 1. 2019 ... sejdeme se v Ostravě 2020

Jako ohlédnutí za kongresy nabitým rokem 2018 Vám přinášíme sborník přednášek z Konference Válečné medicíny, která se konala 1. prosince 2018 v Hradci Králové. Dění na konferenci si můžete osvěžit v naší reportáži.  


23. 1. 2019 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...


Zpět