Aktuality

Archiv


Vážení příznivci portálu AKUTNĚ.CZ,

dovolte nám poděkovat Vám z celého srdce za Vaši podporu v roce 2020. Jakkoliv to byl rok mimořádný a v mnoha ohledech zvláštní, portál AKUTNĚ.CZ jej může právem považovat za zdařilý. To by bez Vás a Vaší přízně nebylo naprosto možné.

Děkujeme a přejeme Vám krásný nový rok 2021

 


31. 12. 2020 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ i v roce 2021...

Aj napriek tohtoročnej nepriaznivej epidemiologickej situácii sa podarilo uskutočniť európsky anesteziologický kongres Euroanaesthesia 2020. Uskutočnil sa vo virtuálnej podobe v dňoch 28. 11. - 30. 11 2020 a náš reportážny tím vám prináša ochutnávku prednášok, ktoré zazneli. Tohtoročná akcia je pre portál AKUTNĚ.CZ významnejšia v tom, že členka vedenia portálu Dr. Skříšovská virtuálne prezentovala vlastný poster. Skvelý úspech, gratulujeme! 


15. 12. 2020 Emese Karácsonyová, Hana Harazim, Miriama Kaščáková

Letošní kongres ČSIM je ovlivněn aktuální koronavirovou situací snad nejvíce ze všech kongresů, strejně jako obor, který reprezentuje. Považte sami. První jarní termín v Mikulově byl zrušen pro…. COVID-19. Adventní kontaktní setkání, tamtéž, bylo zrušeno ze stejného důvodu. Na závěr se setkáváme ve virtuálním prostředí starobylé Prahy první adventní neděli a tematicky se kongres zaměřil… na…. “COVID-19 a intenzivní medicínu”.


29. 11. 2020 Tamara Skříšovská, Roman Kula jr., Petr Štourač

Přinášíme Vám sborník přednášek z již XII. konference AKUTNĚ.CZ, která však měla on-line premiéru. 21. listopadu 2020 jste měli možnost shlédnout přenos ze 3 přednáškových sálů. Nyní vám jednotlivá sdělení přinášíme v našem sborníku, zatím ve formě pdf, ale již brzy přibudou i videozáznamy. Pokud byste chtěli nahlédnout, posterová sekce je k dispozici zde. Souhrn dění naleznete v naší reportáži


28. 11. 2020 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Ještě neuplynul ani týden od konference a již je k dispozici sborník přednášek z NLZP sekce. Přednášky jsou zatím dostupné jako pdf, videozáznamy přibudou zanedlouho. 


27. 11. 2020 ...opět se sejdeme na XIII. konferenci AKUTNĚ.CZ...

V sobotu 21. 11. 2020 proběhla v Brně již XII. konference publikačního a výukového portálu AKUTNĚ.CZ, a to vzhledem k epidemiologické situaci ve zcela novém, virtuálním, formátu. Zde naleznete sborník přednášek. 


27. 11. 2020 ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ 2021

Ve středu 25. 11. 2020 se konalo již IV. multioborové setkání Dětské polytrauma Ostrava 2020. Kvůli současné epidemiologické situaci a prodloužení restriktivních opatření se setkání místo Hotelu Imperial konalo v online prostředí.


27. 11. 2020 ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Jestli jste si mysleli, že se letos kvůli covidové epidemii zrušily všechny odborné akce, musíme vás vyvést z omylu. Ani nepříznivá epidemiologická situace nezhatila plány tvůrců portálu AKUTNĚ.CZ v přípravě tradiční konference. Bohužel bylo nutno výrazně pozměnit její podobu do virtuálního prostředí, ale nic neztratila na kvalitě odborných sdělení. 


21. 11. 2020 ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ 2021

Dovolujeme si pozvat všechny příznivce akutní medicíny na XII. konferenci AKUTNĚ.CZ, která se bude konat v sobotu 21. listopadu 2020 virtuálně z prostor Univerzitního kampusu Bohunice. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci bude letošní přednášková i workshopová část konference zcela virtuální. Součástí programu jsou i letos posterové sekce lékařské i NLZP části, které budou obě taktéž virtuální s aktivní prezentací posterů jejich autory. Vzhledem k distančnímu konání konference budou účastníci mít certifikáty elektronicky zaslané po skončení konference.

Registrace na letošní konferenci byla spuštěna 10. 10. 2020. Registrace workshopů byla zahájena v pátek 13. listopadu 2020.

Program aktualizován 16.11.2020


21. 11. 2020 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Přinášíme vám sborník přednášek z XII. Mezinárodního kongresu úrazové chirurgie a soudního lékařství, který se konal 3. - 4. září 2020 v prosluněném Mikulově. 


22. 10. 2020 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Vážení účastníci XII. konference AKUTNĚ.CZ, zde najdete aktuální nabídku workshopů, které budou vzhledem k aktuální epidemiologické situaci probíhat čistě distanční formou. Workshopy, které není možné vést distančně jsme bohužel byli nuceni s ohledem na aktuální vládní nařízení (PES) zrušit. Děkujeme za pochopení. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci, sledujte prosím i nadále organizační informace ke konání konference i workshopů na webu AKUTNĚ.CZ.


10. 10. 2020 ...sejdeme se na workshopech...

Připravili jsme pro vás sborník přednášek z teoretické části KUM 2020. Dnes budou postupně přibývat přednášky ve formě pdf. Později budou doplněny o videozáznamy. 


3. 10. 2020 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Příznivci urgentní medicíny z řad studentů LF MU v Brně se dočkali. Ani stále se měnící epidemiologická situace nezastaví portál AKUTNĚ.CZ v práci. Velmi netradičně se v tomto podzimním období uskuteční tradiční a studenty velmi oblíbený Kurz urgentní medicíny. Jaké si letos připravili organizátoři překvapení? To a mnohem více se dozvíte v naší reportáži. 


3. 10. 2020 ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Letošní jubilejní ročník Kurzu urgentní medicíny 2020 se nám podařilo z jarního období přesunout na začátek podzimního semestru: 3. - 4. října 2020. Kromě podzimního termínu bude letos nově za Kurz urgentní medicíny účastníkům přidělen 1 kredit (Kurz urgentní medicíny - meziročníková spolupráce). S ohledem na epidemiologickou situaci bude teoretická část kurzu probíhat distanční formou.


3. 10. 2020 ...sejdeme se na KUM 2020...

Zdravíme všechny příznivce golfu! Stalo se už tradicí, že se v říjnu schází partneři portálu AKUTNĚ.CZ, aby strávili příjemný podzimní den s míčkem a holemi při golfové hře. A to vše pro dobrou věc, v našem případě kvůli benefičnímu turnaji, kdy výtěžek bude věnován Nadačnímu fondu AKUTNĚ.CZ.

Letošní ročník je jubilejní, jelikož se koná právě po desáté a dokonce již popáté se uskuteční v překrásném prostředí slavkovského zámku a Golf Resortu Austerlitz.


10. 9. 2020 ...sejdeme se ve Slavkově na golfovém turnaji AKUTNĚ.CZ Open 2020...

V pořadu Českého rozhlasu Studio Leonardo byl hostem prof. MUDr. Petr Štourač, Ph.D., jeden ze zakladatelů portálu AKUTNĚ.CZ. Poslechněte si jeho rozhovor o Simulačním centru Lékařské fakulty MU, o výuce s využitím simulací, virtuálních pacientech/algoritmech AKUTNĚ.CZ a mnohém dalším.


9. 9. 2020 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Portál AKUTNĚ.CZ si Vám dovoluje představit jedinečný projekt Orphananesthesia.eu. Projekt německé odborné společnosti "Deutsche Gesellschaft für Anästhesiologie und lntensivmedizin e.V." (DGAI)", který si vzal za cíl publikovat doporučené postupy pro perioperační péči o pacienty se vzácným onemocněním. Se záštitou ČSARIM a portálu AKUTNĚ.CZ vznikají v roce 2020 překlady doporučení do českého jazyka. My Vám zde postupně daná doporučení představíme.


4. 9. 2020 ...sejdeme se na Orphanesthesia.eu...

Posíláme pozdrav všem fanouškům reportáží portálu AKUTNĚ.CZ. Jsme velmi rádi, že vám můžeme zprostředkovat po delší pauze další sdělení z kongresu. Náš brilantní reportážní tým se vypravil do nádherného Mikulova a přináší střípky z XII. ročníku již tradičního Mezinárodního kongresu úrazové chirurgie a soudního lékařství. Pokud nepatříte mezi ty šťastné a nemůžete sedět v sále Aurelius mikulovksého hotelu Galant nezoufejte. Přednášky můžete nalézt v našem sborníku


3. 9. 2020 Soňa Řezníčková, Martin Róbert Grác

Červnové páteční odpoledne obohatila svou habilitační přednáškou Martina Kosinová. Událost se konala 19. 6. 2020 v Univerzitním kampusu v Brně Bohunicích. Pdf verzi přednášky naleznete zde, videozáznam přibyde brzy. 


4. 7. 2020 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Portál AKUTNĚ.CZ vám přináší dárek k začátku letních prázdnin: druhou dávku tentokrát 5 zbrusu nových algoritmů, které vznikly během školního roku 2019/2020. Na jejich tvorbě, která trvala devět měsíců, se v rámci předmětu Samostatná práce na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity podílely týmy 27 lékařů a 29 studentů. Všechny algoritmy také prošly recenzním řízením odborníkem na danou problematiku.


1. 7. 2020 ...sejdeme se u algoritmů...

Kurz urgentní medicíny 2020 byl odložen v souvislosti s pandemií COVID-19. Letošní jubilejní ročník se nám však podařilo přesunout na začátek následujícího semestru na první říjnový víkend: 3. - 4. října 2020. Kromě podzimního termínu bude letos nově za Kurz urgentní medicíny účastníkům přidelen 1 kredit (Kurz urgentní medicíny - meziročníková spolupráce).

Registrace bude zahájena 21.09.2020 v 20:00.


24. 6. 2020 ...sejdeme se na KUM 2020..

Přinášíme Vám sborník přednášek z 19. ročníku Brněnských dní urgentní medicíny, který se letos uskutečnil formou videopřenosů. Kongres se konal 21. - 22. května 2020. Naši reportéři vše sledovali on-line, a tak si obsah jednotlivých přednášek můžete osvěžit v krátké reportáži. Ve sborníku nalezente videozáznamy sdělení a pdf formu přednášek.  


21. 6. 2020 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Poskytnout první pomoc je povinností nás všech. Jenže ne každý si to možná uvědomuje. Naštěstí nadšenci z Kaprálova mlýna si chtěli oprášit a zdokonalit své znalosti a tak nebylo nic snažšího než se za nimi do malebného údolí Říčky vypravit spolu s našimi cvičnými figurínami. 


9. 6. 2020 Tereza Prokopová, Jitka Chlupová, Deana Slovjaková, Tamara Skříšovská

Portál AKUTNĚ.CZ vám přináší dárek ke Dni dětí: první dávku tentokrát 9 zbrusu nových algoritmů, které vznikly během školního roku 2019/2020. Na jejich tvorbě, která trvala devět měsíců, se v rámci předmětu Samostatná práce na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity podílely týmy 27 lékařů a 29 studentů. Všechny algoritmy také prošly recenzním řízením odborníkem na danou problematiku.


7. 6. 2020 ...sejdeme se u algoritmů...

Dovolte nám přinést záznam habilitační přednášky Jozefa Klučky na téma Perioperační zajištění dýchacích cest up-to date. Videozáznam a přednášku ve formě pdf naleznete ve sborníku


6. 6. 2020 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Portál AKUTNĚ.CZ si s Vámi dovoluje sdílet výukové video z dílny doc. MUDr. Jiřího Málka, CSc. věnující se resuscitaci pacienta se suspektním COVID-19 v nemocničním prostředí. Vytvořené video tak doplňuje sérii výukových materiálů o COVID-19, které jsme s Vámi sdíleli v úvodu pandemie.


1. 6. 2020 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ...

Vítáme všechny příznivce urgentní medicíny. Letošní ročník kongresu Brněnské dny urgnentí medicíny se bude konat trošku netradičně. Prezenční setkání v krásném a oblíbeném prostředí Mikulova organizátoři, ač neradi, museli vyměnit za virtuální, které bude řízeno z nového Vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS JmK. Koronavirová krize nás nezastaví. Záznam z přednášek nalezenete v našem sborníku


21. 5. 2020 ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Letošní ročník Kurzu urgentní medicíny byl z dubna odložen na nový termín 3. a 4. října 2020, ale chceme vám právě tento víkend alespoň připomenout ročník minulý. Můžete si s námi projít všechny přednášky, které byly vloni publikovány ve sborníku


18. 4. 2020 ...sejdeme se na Kurzu urgentní medicíny 2020...

Portál AKUTNĚ.CZ vám přináší již druhý expresní rychlostí vytvořený algoritmus věnovaný problematice koronavirové infekce: Anestezie COVID-19 pozitivního pacienta. Na jeho vzniku se podílel tým lékařek portálu AKUTNĚ.CZ: MUDr. Deana Slovjaková a MUDr. Eva Klabusayová. 


7. 4. 2020 ...sejdeme se u algoritmů...

Vážení příznivci portálu AKUTNĚ.CZ. S ohledem na probíhající pandemii onemocnění COVID-19 jsme se rozhodli podělit se s Vámi o informace věnující se COVID-19, které nám přijdou zajímavé. Všechny informace budeme postupně přidávat do této aktuality, aby jste je měli pokud možno na jednom místě.


22. 3. 2020 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Přinášíme Vám další pomůcku, která by Vám mohla usnadnit rozhodování a péči o pacienty s nákazou COVID-19. Předkládaný jednostránkový postup vznikl v Seattlu a aktuálně je distribuován po celém světě. Překlad pro Vás zajistil tým ČSARIM a portálu AKUTNĚ.CZ.


21. 3. 2020 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Skupina Surviving Sepsis Campaign pro COVID-19 vydala několik doporučení, aby pomohla zdravotníkům při léčbě kriticky nemocných pacientů s COVID-19. Cíkem je podělit se o nejnovější poznatky k dané problematice. V případě aktualizace doporučení Vás budeme i na webu AKUTNĚ.CZ informovat.

Fulltext 


20. 3. 2020 ...sejdeme se na AKUTNĚ.CZ

Mlha se povalovala v Libušině údolí pod Kamenným vrchem, když jsme mrazivým ránem stoupali vstříc hotelu Myslivna. Vstříc katastrofám, mimořádným událostem, možná i dobrodružství… Vstříc konferenci Koordinačního střediska medicíny katastrof při FN Brno - konferenci Spolupráce složek IZS při MU a katastrofách.

 


11. 3. 2020 Lucie Bánovská, Martin Janků

V sobotu, 29.02.2020, se na půdě Masarykovy univerzity konal další ročník MjUNI, v rámci kterého si mladí studenti mohli vyzkoušet jednodenní studium na Lékařské fakultě. Jedno z výukových stanovišť bylo ve spolupráci s portálem AKUTNĚ.CZ zaměřeno na poskytnutí správné první pomoci.


1. 3. 2020 …sejdeme se na AKUTNĚ.CZ…

Již po dvaadvacáté se v srdci severní Moravy scházejí všichni, jejichž společným jmenovatelem je intenzivní medicína. Sály ostravského Clarion Congress Hotelu rezonují ta nejsilnější témata z oboru. Nasát tuto skvělou atmosféru můžete prostřednictvím online reportáže, živého přenosu z hlavního sálu nebo krátkých rozhovorů s vybranými řečníky. Sledujte dění na festivalu intenzivní medicíny Colours of Sepsis 2020 s AKUTNĚ.CZ! Sborník přednášek naleznete zde.


30. 1. 2020 ... sejdeme se v Ostravě 2021

Workshop s názvem Praktický kurz pro sestry v intenzivní péči – ultrazvukem navigované kanylace a PICC, který pořádala SONO AKADEMIE, se konal 23. 1. 2020 v prostorách Vzdělávacího centra B. Braun Dialog v Praze.


28. 1. 2020 Za výukový portál AKUTNĚ.CZ Jan Sapák a Tereza Kramplová

Intenzivní medicína se o svou budoucnost rozhodně nemusí obávat. Alespoň podle množství mladých intenzivistů, kteří se těsně před vypuknutím hlavního programu Colours of Sepsis 2020 sešli v Ostravě u příležitosti 2. dne mladých intenzivistů. Nahlédněte s AKUTNĚ.CZ do dění na tomto setkání. Sborník přednášek naleznete zde.


28. 1. 2020

Přinášíme Vám sborník přednášek z již 22. ročníku Colours of Sepsis. Kongres se konal v zimní Ostravě ve dnech 27. 1. 2020 - 31. 1. 2020. Sborník obsahuje sdělení z přednáškového sálu Saphire. Přednášky jsou dostupné jako videozáznamy tak i ve formě pdf. Pro přiblížení dění na konferenci se podívejte do naší reportáže


27. 1. 2020 ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ ...

Již po dvaadvacáté se v srdci severní Moravy scházejí všichni, jejichž společným jmenovatelem je intenzivní medicína. Sály ostravského Clarion Congress Hotelu rezonují ta nejsilnější témata z oboru. Nasát tuto skvělou atmosféru můžete prostřednictvím online reportáže, živého přenosu z hlavního sálu nebo krátkých rozhovorů s vybranými řečníky. Sledujte dění na festivalu intenzivní medicíny Colours of Sepsis 2020 s AKUTNĚ.CZ! Sborník přednášek naleznete zde.


27. 1. 2020 ... sejdeme se v Ostravě 2021

Stejně jako v minulých letech tak i letos se Nadační fond AKUTNĚ.CZ rozhodl podpořit Vaši účast na prestižní mezinárodní soutěži záchranářských týmů - Rallye Rejvíz. Na základě vašich požadavků i letos podpoříme týmy studentů bez ohledu na kategorii, do které se přihlásí. Do soutěže se tedy mohou přihlásit všichni studenti LF MU, tzn. i ti, kteří nestudují všeobecné lékařství či chtějí soutěžit v jiné kategorii než MUC. RR (např. Freestyle).
Pro Ty z Vás, které toto oslovilo, tímto vyhlašujeme soutěž o podporu účasti týmu LF MU na Rallye Rejvíz 2020.


16. 1. 2020 ...sejdeme se na Rallye Rejvíz 2020...

Vítáme vás v roce 2020 a přejeme mnoho úspěchů a spokojenosti. Spolupracovníci portálu AKUTNĚ.CZ nezahálí a hned v úvodu roku se uskutečnila schůzka, která mimo jiné přinesla vyhlášení výsledků soutěže Algoritmus 2019.


7. 1. 2020 ... sejdeme se na AKUTNĚ.CZ


Zpět

Platinoví partneři

Zlatí partneři

Další partneři

Adresa:

Nadační fond AKUTNĚ.CZ
Kamenice 5
625 00 Brno
IČ: 29211719, DIČ: CZ29211719
Spisová značka: N 347
vedená u rejstříkového soudu v Brně

Kontakt:

Číslo účtu: 555 000 100/5500 (Raiffeisenbank)
Telefon: +420 728 573 580
(pracovní dny Po–Pá 15:00–17:00)
E-mail: sekretariat@akutne.cz

AKUTNĚ.CZ ISSN 1803-179X

Lidé | Spolupráce a odkazy | Sponzoři

Vytvořil Institut biostatistiky a analýz LF MU

Edukační portál AKUTNĚ.CZ je součástí vzdělávacího obsahu sítě lékařských fakult MEFANET